Silli kirjoitti:Marokonsoturi kirjoitti:Väistämättä herää kysymys, että mistä tässä aikaa, rahaa ja unta säästämättömässä projektissa on kyse?
Älä muuta virka! En ole edelleenkään vakuuttunut siitä, että koko poikaa on olemassakaan tai että hän ainakaan tuolta onkalosta löytyisi. Onko tämä nyt taas joku informaatiosodan episodi?
Ei voi olla totta....jpg
JUURI NYT meille tarjoillaan
SUORAA LÄHETYSTÄ muka-tapahtumapaikalta. Ainoa vaan, että pätkä on kuvattu jostain hemmetin kilometrin päästä.
Jotenkin tulee mieleen, että kyseessä voisi olla jollaintapaa suojeltu alue ja sieltä ensimmäisestä porausreiästä on löytynyt jotain arvokasta (mineraaleja, kultaa, nikkeliä, pronssia, hopeaa)?
Ja tällaisella savuverholla on saatu luonnonsuojelu-alueella kaivannot käyntiin luvista välittämättä, kun onhan se tärkeää pelastaa kuollut ruumis syvästä kuopasta?
Kohta varmaan moderaattori kertoo, että pitää keskustella aiheesta, joka on siis kuolleen ruumiin pelastaminen syvästä kuopasta helvetinmoisella kiireellä.. ja tämähän eroaa maanjäristyksistä siltä osin, ettei uhri ole hautautunut mihinkään onkaloon missä on happea ja vettä kiviaineksen alla vaan tippunut helvetin syvään kuoppaan ja kuollut jo tippuessaan.