Sivu 1/1

Puukotus Tampereella??

Lähetetty: Ma Huhti 25, 2011 9:15 am
Kirjoittaja matahari
Muistaako kukaan tapausta jossa mies puukotti tyttöystävänsä. Tapahtumat saivat alkunsa kun tyttö ilmoitti puhelimessa seurustelun olevan ohitse. Mies asui/opiskeli Rovaniemellä ja sieltä hän lähti ajelemaan Tampereelle pahat mielessä. Hän puukotti tyttöä muistaakseni jossain julkisella paikalla??

Re: Puukotus Tampereella??

Lähetetty: Ma Huhti 25, 2011 10:03 am
Kirjoittaja matahari
Tarkennetaan sen verran että tapahtui n.5 vuotta sitten. Tarkkaa vuotta en muista, puukottaja muistaakseni syntynyt -85 tai -86

Re: Puukotus Tampereella??

Lähetetty: La Huhti 30, 2011 9:58 pm
Kirjoittaja Tampereen Tyttö

Re: Puukotus Tampereella??

Lähetetty: Ma Touko 02, 2011 2:17 pm
Kirjoittaja matlockb
Tampereen Tyttö kirjoitti:Ethän tarkoita tätä?
http://www.murha.info/phpbb2/viewtopic. ... 66&start=0
Ei mielestäni sovi olemaan tämä tapaus. Tampereen tytön linkittämässä tapauksessa tekijä oli tamperelainen ja oli syntynyt 1981 ja houkutteli kemiläisen tytön luokseen Tampereelle jossa puukotti tätä hengenvaarallisesti.

Re: Puukotus Tampereella??

Lähetetty: Ma Touko 02, 2011 8:31 pm
Kirjoittaja Tampereen Tyttö
Arvelin kysyjän sekoittaneen faktat. Aivan sopivaa ei tule mieleen..

Re: Puukotus Tampereella??

Lähetetty: Ti Touko 03, 2011 12:09 pm
Kirjoittaja Kärsinyt_
Haju tästä on, ihan vain sellanen että oon huomioinu jossain otsakkeissa joskus...Valitettavasti en muista tarkemmin, mutta näin on tapahtunut kuitenkin.