Sivu 1/1

Susanna Karhu 13, Eura

Lähetetty: Ke Syys 28, 2011 1:20 pm
Kirjoittaja PeppiTyttö
Nuori euralaistyttö kadoksissa

Kaikki tiedot kadonneesta Susanna Karhusta pyydetään ilmoittamaan poliisille.
RAUMA JA ALUE | 28.09.2011 klo 13.10 |
13-vuotias euralaistyttö Susanna Karhu on ollut kadoksissa maanantai-illasta lähtien.

Hän poistui kotoaan Euran Kiiskitieltä noin kello 15 aikaan maanantaina eikä häneen ole saatu yhteyttä tuon illan kello 20 jälkeen.

Susannalla on vaaleat, pitkät hiukset ja hän painaa noin 50 kg ja on 160 cm pitkä. Susanna on pukeutunut ilmeisesti mustaan nahkatakkiin, tummiin housuihin ja mustiin jalkineisiin, joissa on pinkit nauhat.

Kaikki havainnot Susannasta pyydetään ilmoittamaan Rauman rikospoliisin päivystykseen p. 0718746100 tai suoraan hätänumeroon 112.


http://www.ls24.fi/raumajaalue/nuori_eu ... 96200.html


Kuvaki siel on, mut eipä Peppi mitään tietokoneista ymmärrä, ni jääköön muille sen liittäminen :D

Re: Susanna Karhu 13, Eura

Lähetetty: Ke Syys 28, 2011 1:39 pm
Kirjoittaja BonaFide
Kuva

Nuoria tuntuu katoilevan, toivotaan että normi karkaamistapaus ja nälkä alkaa tulemaan pian.

Re: Susanna Karhu 13, Eura

Lähetetty: Ke Syys 28, 2011 1:56 pm
Kirjoittaja tyyppi85
taas tällainen..onkohan kyseessä ns.normaali perhetyttö vai ns.lastenkotinuori?niillä vaan sattuu olemaan aika paljon merkitystä näissä katoamisissa tai "katoamisissa"...

Re: Susanna Karhu 13, Eura

Lähetetty: Ke Syys 28, 2011 2:12 pm
Kirjoittaja Beatrix Kiddo
Ei ole ainakaan tekstien perusteella ole perhekotilapsi, kun puhutaan tytön kadonneen kotoaan. Yleensä perhekodista karanneista/kadonneista puhutaan siten, että kerrotaan heidän kadonneen juuri perhekodeista tai sijoituskodeista, tms..

Re: Susanna Karhu 13, Eura

Lähetetty: Ke Syys 28, 2011 2:33 pm
Kirjoittaja Valoviikate
Tästä ei vielä voi päätellä sitten mitään, paitsi että todennäköisesti ei ole laitoksessa tai perhekodissa (onko ne perhekodin laitoksia?). Ei sitten olisi mitään irkkigalleria tunnusta tai vastaavaa? :/ Tuli tunne, että on itsetuhoisuutta taustalla.

Re: Susanna Karhu 13, Eura

Lähetetty: Ke Syys 28, 2011 3:22 pm
Kirjoittaja Sohvapoliisi
Valoviikate kirjoitti:Ei sitten olisi mitään irkkigalleria tunnusta tai vastaavaa? :/
Oliskohan tässä:

http://irc-galleria.net/user/SussuRawr%60

Taitaa tyttö olla nykyään hieman erinäköinen, kuin tuossa julkisuuteen annetussa (koulu?)kuvassa.

Re: Susanna Karhu 13, Eura

Lähetetty: Ke Syys 28, 2011 4:23 pm
Kirjoittaja Petteri
Kadonnut 13-vuotias euralaistyttö löytynyt

13-vuotias Susanna Karhu poistui kotoaan Euran Kiiskitieltä n. klo 15 aikaan ma 26.9.2011 eikä häneen ole saatu yhteyttä maanantai-illan klo 20 jälkeen.

Susannalla on vaaleat, pitkät hiukset ja hän painaa n. 50kg ja on 160cm pitkä. Susanna on pukeutunut ilmeisesti mustaan nahkatakkiin, tummiin housuihin ja mustiin jalkineisiin, joissa on pinkit nauhat.

Kaikki havainnot Susannasta pyydetään ilmoittamaan Rauman rikospoliisin päivystykseen p. 0718746100 tai suoraan hätänumeroon 112.

Poliisi kiittää runsaista vihjeistä, joista yksi osui täysin nappiin ja tyttö löytyi.

http://www.poliisi.fi/poliisi/satakunta ... endocument