Sivu 1/1

Shakki

Lähetetty: To Touko 10, 2007 12:17 am
Kirjoittaja EuroJR
Onko täällä shakin harrastajia? En ole mikään huippu, mutta aina vaan parempi. Häviämällä oppii enemmän kuin voittamalla.

Shakki on äärimmäisen mielenkiintoinen peli. Huomaa heti jo parin kaljan jälkeen, miten oma taso heikkenee.

Muistan ylä-asteen shakkiturnauksesa saaneeni varoituksen tuomarilta vastustajalle nauramisesta. Olin saanut hänen kuningattarensa ansaan ja sälli ensiksi myhäili tyytyväisyyttänsä. Sitten kun hoitelin kuningattaren, olikin minun vuoroni nauraa. Tätä ei tosikko vastapeluri sitten kestänytkään ja valitti naama punaisena tuomarille.

Aapelissa olen samalla nimimerkillä kohdattavissa nettishakissa, jos joitakuita kiinnostaa.

Lähetetty: To Touko 10, 2007 1:14 am
Kirjoittaja Herkkis
Noh, olen voittanut kaikki joita vastaan olen pelannut!

Kerran tai pari ja hävinnyt sitten useammin :P

Lukion ekalla pelailin shakkia enemmänkin ja tosiaan onnistuin päihittämään kaikki vastustajat, mutta olisikohan ollut esimerkiksi parasta peluria vastaan jotain 1-20 ne pelit :oops:

Aika käsi olen nykyään, Aapelissa pärjäsin parhaiten 1 minuutin aikarajan peleissä :D

Lähetetty: To Touko 10, 2007 1:24 am
Kirjoittaja EuroJR
Ok herkkis, Aapelissa torstaina kohdataan. Sano aika, paikalla ei oo niin väliä hekoheko...

Muttamutta, minuutin pelejä ei läppärillä ktoosh. Kymmenen minuutin peli kiitos, alle sen on pelleilyä.

Shakki

Lähetetty: To Touko 10, 2007 9:04 pm
Kirjoittaja MEG
Onhan sitä tullut pelattua vuosien varrella. Toisinaan pelailen Suomen kuvalehden nettisivulla.
Täytyypä käydä siellä Aapelissa

Lähetetty: La Touko 12, 2007 2:34 pm
Kirjoittaja Herkkis
Oho en huomannu tota haastetta! Tänään?

Lähetetty: La Touko 12, 2007 3:12 pm
Kirjoittaja EuroJR
Pitää mennä tänään hoitelemaan "bisneksiä", mutta sanotaanko nyt vaikka ensi tiistai-ilta? Sillon olen vapaa-päivällä. Kello yhdeksän kieppeillä olen Aapelissa. Tervetuloa kaikki haastamaan.