Sivu 1/1
62-vuotias Suomi-pipoinen nainen on kadonnut Kuopion alueella
Lähetetty: Su Syys 18, 2022 12:24 am
Kirjoittaja poikani
Poliisi kirjoitti:Poliisi etsii Kuopion alueella 62-vuotiasta naishenkilöä.
17.9.2022 20.56
UUTINEN
Poliisi etsii Kuopion alueella 62-vuotiasta naishenkilöä.
Poliisi etsii Kuopion alueella 62-vuotiasta naishenkilöä. Etsittävä henkilö on 160-170 cm pitkä ja vartalotyypiltään normaali. Henkilö on pukeutunut isoon Suomi -pipoon, tumman violettiin takkiin ja tumman sinisiin farkuihin. Henkilö liikkuu etukumarassa. Henkilöön liittyvät havainnot voi ilmoittaa hätäkeskukseen.
https://poliisi.fi/-/poliisi-etsii-kuop ... ishenkiloa
Re: 62-vuotias Suomi-pipoinen nainen on kadonnut Kuopion alueella
Lähetetty: Ti Syys 20, 2022 8:45 pm
Kirjoittaja ruusumaa
Tää ei oo näköjään kiinnostanut ketään.
Kateissa ainakin vielä, kun ei poliisi ole mitään tiedottanut löytymisestä.
Nyt on pirun kylmä, öisin varsinkin. On tainnut käydä kehnosti.
Re: 62-vuotias Suomi-pipoinen nainen on kadonnut Kuopion alueella
Lähetetty: Ti Syys 20, 2022 9:27 pm
Kirjoittaja poikani
ruusumaa kirjoitti: Ti Syys 20, 2022 8:45 pmTää ei oo näköjään kiinnostanut ketään.
Joo. Se on jännää, että on paljon kirjoitettu ja kaiketi tutkittukin asiaa, että kun kaunis, nuori, elämässään menestyvä blondi katoaa, siitä tulee hirveän iso uutinen, jota ihmiset seuraavat herkeämättä. Kun taas joku syrjäytynyt ukko katoaa, "ketään" ei kiinnosta. Vaan ei se aina niin mene. Suomestakin löytyy nuorten, hyvin voineiden naisten katoamisia, jotka on liki unohdettu, ja toisaalta taas vähemmän mediaseksikkäitä henkilöitä, joiden katoamisia puidaan vuositolkulla ja täällä Minfossa kymmenien sivujen verran.
Koskaan ei voi tietää miten käy.
Re: 62-vuotias Suomi-pipoinen nainen on kadonnut Kuopion alueella
Lähetetty: To Joulu 15, 2022 7:28 pm
Kirjoittaja Helmie
Kadoksissa vai ei?

Tämä on tuorein ilmoitus jonka löysin. Jokseenkin hämmentävä ilmoitus.
Nainen kateissa Kuopiossa – viranomaiset pyytävät havaintoja
19.9.2022 11:08
Poliisi pyytää havaintoja Kuopiossa kateissa olevasta naisesta. Naisella ei epäillä olevan hengenvaaraa, mutta viranomaiset haluaisivat tavoittaa hänet sen varmistamiseksi, että hän on kunnossa.
Nainen on kadonnut viime lauantaina ja hän saattaa olla liikkeellä missä tahansa Kuopiossa. Poliisi etsi naista jo viime viikonloppuna, mutta häntä ei tavoitettu.
Naisella oli kadotessaan pitkä tummanvioletti takki, siniset farkut ja iso tupsullinen Suomi-pipo. Pipo ei välttämättä enää ole hänen päässään. Kadonnut nainen on 62-vuotias, hoikka ja normaalipituinen. Hän liikkuu etukumarassa ja pystyy kävelemään maastossakin.
Poliisi pyytää naisesta havaintoja poliisilaitoksen vihjenumeroon 0295 415 232 tai sähköpostiin
[email protected]
https://www.savonsanomat.fi/paikalliset/5353042
Re: 62-vuotias Suomi-pipoinen nainen on kadonnut Kuopion alueella
Lähetetty: To Joulu 15, 2022 8:10 pm
Kirjoittaja ruusumaa
Tosi hämärä juttu.
Ei oo poliisi sitten vaivautunut kommentoimaan löytyikö vai ei

Re: 62-vuotias Suomi-pipoinen nainen on kadonnut Kuopion alueella
Lähetetty: Ke Heinä 03, 2024 8:35 am
Kirjoittaja Helmie
Jännä juttu, ns. katoamisilmoitus löytyy yhä poliisin sivuilta. Ylen Kadonneet kartalla-sivustolle tämä kadonnut ei ole päässyt.

Kadoksissa, "kadoksissa" vai jo ajat sitten löytynyt ja poliisi unohtanut tiedottaa, että tämä henkilö on jo tavoitettu?