Sivu 1/1

NEKALAN koputtelija

Lähetetty: Ke Elo 27, 2025 11:40 pm
Kirjoittaja jauman
Onko nekalassa ollu joskus joku ”nekalan koputtelia”? jos on niin kertokaa lisää

Re: NEKALAN koputtelija

Lähetetty: Ke Elo 27, 2025 11:52 pm
Kirjoittaja Päksi
jauman kirjoitti: Ke Elo 27, 2025 11:40 pm Onko nekalassa ollu joskus joku ”nekalan koputtelia”? jos on niin kertokaa lisää
Minä saatoin koputellakin kaiken muun lisäksi kun sen ainoan kerran päädyin sinne Ruisrockin jälkimainingeissa kymmenisen vuotta sitten. Aseman grilliltä liikenteenjakassa ostin paluumatkalla perinneherkku mustaa makkaraa puolukkahillolla, jonka minulle myi pakistanilaisen näköinen mies. Seuraavaksi heräsin Seinäjoella mutta se on eri tarina.

Re: NEKALAN koputtelija

Lähetetty: To Elo 28, 2025 12:03 am
Kirjoittaja Sipi
jauman kirjoitti: Ke Elo 27, 2025 11:40 pm Onko nekalassa ollu joskus joku ”nekalan koputtelia”? jos on niin kertokaa lisää
Tämä haisee nyt manneujutuilta. KoputteliJa on kuitenkin varmasti se, jota haetaan. Sopisi tällaiseen Urjalan lakeerikenkä- nimistöön, Nekalan koputtelija ja mitä näitä nyt on.

Mutta siis jotain aikajanaa olisi kiva saada, toimiko tämä koputtelija aktiivisesti esimerkiksi 1980-luvulla vai viime keväänä?

Etsit selvästi jotain henkilöä ja omiin tarkoituksiisi?

Re: NEKALAN koputtelija

Lähetetty: To Elo 28, 2025 12:07 am
Kirjoittaja jauman
Tuli vaan tässä mieleen että ei mitään manne juttuja kyllä oo. Tuttu vaan kerto et on ollu joku juttu joskus niin rupes kiinnostaan kun täälläpäin asun.