Sivu 1/2

Naisopettaja käytti hyväkseen 15-vuotiasta poikaa

Lähetetty: Ke Joulu 31, 2008 1:58 pm
Kirjoittaja Doctor Lecter
Valkealan kunnan Kuivalan kylän koulussa vuosina 1958-1961 toiminut 32-vuotias Alavudelta kotoisin oleva opettaja RK käski 15-vuotiaan pojan ja tytön suorittamaan jälki-istuntoa opettajan kotona. Oppilaat olivat tuohon maailmanaikaan kuuliaisia ja menivät opettajan luokse. Jälki-istunto oli pojan osalta kaikkea muuta kuin määrättyä rangaistusta, sillä kansankynttilä viekoitteli pojan kanssaan haureuteen.

Lokakuussa 1962 RK tuomittiin yksin teoin tehdystä sekaantumisesta 15 vuotta täyttäneeseen vaan ei 17 vuotta täyttäneeseen poikaan ja jonka opetus ja kasvatus oli hälle uskottu. Tuomioksi tuli 1 vuosi 6 kuukautta vankeutta.

Tuomioon sisältyi myös laittoman alkkoholin valmistus.

Lähteenä jälleen jokin sanomalehti. Tällä kertaa lokakuulta 1962.

Tuolloin hyväksikäyttötapauksia tuli harvemmin ilmi ja varsinkin julki.

Nyt odottelenkin palstan uhoajilta tuomitun - nyt jo 78 vuotiaan naisen - vittu ja tissit valtiolle välihuutoja sekä odottelua tuomitun joutumisesta vielä kerran vankilaan, jossa kiljupöhnäiset varkaat ja murhamiehet voisivat näyttää "moraalia" moiselle hirviölle...

EDIT: typo (r-kirjain puuttui yhdestä sanasta)
EDIT2: Kuivalan kylässä. Ei Oravalassa. Toimi opettajana vuosina 1958-1961. Ei 1962, kuten aiemmin mainitsin.

-

Lähetetty: Ke Joulu 31, 2008 2:57 pm
Kirjoittaja A
No helvetti, kyllähän sitä tuon ikäisenä olisi ihan mielellään käynyt roikaisemassa jos hyvännäköinen opettaja olisi vokotellut.

Re: -

Lähetetty: Ke Joulu 31, 2008 3:53 pm
Kirjoittaja Meike R.
A kirjoitti:No helvetti, kyllähän sitä tuon ikäisenä olisi ihan mielellään käynyt roikaisemassa jos hyvännäköinen opettaja olisi vokotellut.
Jotenkin mulla tuli sama mieleen.. :D Noh noh, leikki leikkinä, vakavasta asiasta tässä on kyse. Jos sukupuoliroolit olisivat olleet toisinpäin, ei tällaisia kommentteja olisi tullut.

Lähetetty: Ke Joulu 31, 2008 4:12 pm
Kirjoittaja jackal
Ilmeisesti ainaki osa minfolaisista on samalla aallonpituudella kuin minä.

Lähetetty: Ke Joulu 31, 2008 4:50 pm
Kirjoittaja Führer
MILF! voi sen tähre.. Jenkeissä sattu parin vuoden sisällä (?) samanlainen tapaus jossa _pornotähti_ käytti hyväkseen 16-vuotiasta poikaa. Poika nosti oikeusjutun, luultavasti vain rahan takia..[/i][/b]

Re: Naisopettaja käytti hyväkseen 15-vuotiasta poikaa

Lähetetty: Ke Joulu 31, 2008 5:19 pm
Kirjoittaja ABC
Doctor Lecter kirjoitti: Nyt odottelenkin palstan uhoajilta tuomitun - nyt jo 78 vuotiaan naisen - vittu ja tissit valtiolle välihuutoja sekä odottelua tuomitun joutumisesta vielä kerran vankilaan, jossa kiljupöhnäiset varkaat ja murhamiehet voisivat näyttää "moraalia" moiselle hirviölle...
"Munat valtiolle" vastaa naisessa "munasarjat valtiolle", ei "vittu valtiolle". En muista kuulleeni, että pedofiliaan syyllistyneiden miesten rintoja olisi vaadittu valtiolle. :?

Itse teko on tietysti tuomittava, mutta jos kyseessä olisi ollut raiskaus per se, niin varmasti opettaja olisi sellaisesta myös tuomittu, eikä "sekaantumisesta".

Re: Naisopettaja käytti hyväkseen 15-vuotiasta poikaa

Lähetetty: Ke Joulu 31, 2008 5:58 pm
Kirjoittaja Marsalkka
Doctor Lecter kirjoitti:
Nyt odottelenkin palstan uhoajilta tuomitun - nyt jo 78 vuotiaan naisen - vittu ja tissit valtiolle välihuutoja sekä odottelua tuomitun joutumisesta vielä kerran vankilaan, jossa kiljupöhnäiset varkaat ja murhamiehet voisivat näyttää "moraalia" moiselle hirviölle...
Toivottavasti hänen elämänsä on ollut yhtä helvettiä. Mikään rangaistus ei ole riittävän ankara tuollaiselle insestipedofiilille.

Lähetetty: Ke Joulu 31, 2008 6:16 pm
Kirjoittaja keittoherne
^Toi oli kyllä aika hauska. :lol:

Se on kyllä kumma, että toisaalta sanotaan että tytöt kehittyvät poikia nopeammin, mutta tällaisissa tapauksissa tosiaan usein vain naureskellaan, että pääsipä poika kiksauttamaan vanhempaa naista. Ehkä siinä on se ajattelutapa, että mies on aina se saaja/ottaja-osapuoli, oli ikä mikä tahansa yli 12-v, ja nainen se vaan antaa tai siltä otetaan.

Re: Naisopettaja käytti hyväkseen 15-vuotiasta poikaa

Lähetetty: Ke Joulu 31, 2008 7:09 pm
Kirjoittaja Doctor Lecter
ABC kirjoitti:Nyt odottelenkin "Munat valtiolle" vastaa naisessa "munasarjat valtiolle", ei "vittu valtiolle". En muista kuulleeni, että pedofiliaan syyllistyneiden miesten rintoja olisi vaadittu valtiolle. :?"
Nyt en jummartanut... Jos vaaditaan munat valtiolle, niin tällöin tarkoitetaan koko hoitoa jonka yksinkertaistin vastaamaan naisen "koko hoitoa" käsittäen mm. munasarjat ja mitä niitä nyt onkaan... Rinnat ts. tissit, kytkin tässä mukaan siksi, että naisilla niiden osuus seksuaalisuudessa on isompi kuin miesten, sillä miehillä eivät rintarauhaset ole niin tai ehkä ollenkaan epäsiveellisiä kuin ovat naisen tissit.

Joten "kaikki vaan valtiolle millä voi saattaa vastakkaisen sukupuolen haureuteen" olisi saattanut olla oikeampi ilmaisu mm. minfossa vaikuttavien uhoajien toimesta.
ABC kirjoitti:Itse teko on tietysti tuomittava, mutta jos kyseessä olisi ollut raiskaus per se, niin varmasti opettaja olisi sellaisesta myös tuomittu, eikä "sekaantumisesta".
On toki muistettava tuo ajankohta - 46 vuotta sitten, jolloin lehdistö käytti hyvinkin erilaisia määritteitä kuin mitä nykyisin on tapana. Muistamme, että "eläimiin sekaannuttiin" ja silloin tiedettiin mistä oli kysymys - tai ainakin jokainen jolla oli tarpeeksi likainen mielikuvitus pystyi fantasioimaan tuolla mitä oli saattanut tapahtua.

Ehkäpä nainen joutui lusimaan lisko-osastolla muiden naisvankien pelossa... :roll:

EDIT: lisätty ABC:lta toinen lainaus ja siihen vastine.

Lähetetty: Ke Joulu 31, 2008 11:50 pm
Kirjoittaja Bombay
Tämä on aina yhtä jäätävän vammaista, aina noita "ihihihhi", "ihq milf" "varmaan oisin kiksauttanut" jne. kommentteja puskee. On se jännä kun tytöt kehittyvät nopeammin, pojat hitaammin mutta silti se että joku kiksauttaa 15vee muijaa niin alkaa huuto "MUNA POES!" "PETOFIILI" "KYLLÄ SIELLÄ VANKILASSA TAPETAAN" jne. mutta ei toisinpäin. Vaikka jos puhutaan tuosta kehittymisestä niin silloinhan se että joku aukkoriteetti käyttää hyväksee 15vee poikaa on pahempi kuin sama toisin päin. Eiks?

VITTU HIRTEEN JA TISSIT SOLMUUN!

Lähetetty: Ke Joulu 31, 2008 11:59 pm
Kirjoittaja Maybrick
^ :D :lol: :D :lol:

Vuodenlopun paras!

Lähetetty: To Tammi 01, 2009 10:55 am
Kirjoittaja Marsalkka
Bombay kirjoitti:Tämä on aina yhtä jäätävän vammaista, aina noita "ihihihhi", "ihq milf" "varmaan oisin kiksauttanut" jne. kommentteja puskee. On se jännä kun tytöt kehittyvät nopeammin, pojat hitaammin mutta silti se että joku kiksauttaa 15vee muijaa niin alkaa huuto "MUNA POES!" "PETOFIILI" "KYLLÄ SIELLÄ VANKILASSA TAPETAAN" jne. mutta ei toisinpäin. Vaikka jos puhutaan tuosta kehittymisestä niin silloinhan se että joku aukkoriteetti käyttää hyväksee 15vee poikaa on pahempi kuin sama toisin päin. Eiks?

VITTU HIRTEEN JA TISSIT SOLMUUN!
Onneksi nuo insestipedofiilit ovat naisvankiloissa alinta kastia ja joutuvat niissä jatkuvasti julmien pahoinpitelyjen kohteiksi. Vangit kun ovat tunnetusti niin oikeudentuntoisia ja haluavat kostaa tällaiset teot. Tämäkin insestipedofiili joutui varmaan kytisemään lisko-osastolla koko vankeutensa.

Ja on ne tuomiot kyllä olleet aivan liian pieniä jo pitkään. Tuollaiseltakin sairaalta yksilöltä olisi ollut parempi ottaa kylmästi henki pois. Ei tuollaista paranna mikään. Tällaisista rikoksista kun lukee, niin ymmärtää, että kyllä kuolemantuomiolle olisi käyttöä. Mutta kun sosialistidemokraatit ja kukkahattutädit vaan hyysäävät, jukopliut!

Lähetetty: To Tammi 01, 2009 7:44 pm
Kirjoittaja Juliet Jones
Pysähdyin miettimään tätä tapausta siltä kantilta, että entä jos se tapahtuisi tänään. Tai olisi tapahtunut eilen, nykyaikana kuitenkin..

Tuossa ennen lomien alkua satuin useampanakin päivänä iltapäiväbussiin, jossa matkustaa teinejä. Erään kerran autoon nousi kymmenisen nuorta poikaa, iältään siinä 14- 15v. En voinut olla kuulematta heidän juttujaan, sillä yksi istui hieman ujostellen viereeni, ja he olivat varsin äänekkäitä:

"Oliksiä ketää kiinnostavaa?" -"Joo, no ne yhet muijat sejase.. vittu oli vähä menooo."
"Oliksää kenen kaa?" -"Maijun kaa olin, on se nii hyvännäköne!"
"Oliksiä ketä muita?" -"Oli se yks vitun lehmä, saatana.. vittuettä on kamala muija!"
"Saitko?" -"Tietty sain ja kahesti saatana!"
"Soita sille, soita ja kysy ostarille illalla!" ..................

Tuli aika painaa stoppia, joten käännyin tuon vieressäni istuneen saaneen kaverin puoleen: "Anteeksi, jäisin pois." -"Mmmh." Ja pojan poskille nousi vahva puna, eikä hän uskaltanut edes silmiin katsoa. Hän luikahti hyvin nopeasti takaisin istumaan päästettyään minut pois. Taakse jäi pientä naurunkiherrystä lukuunottamatta hiljaisuus.

Siis he ovat niin lapsia vielä!

Lähetetty: Pe Tammi 02, 2009 11:40 am
Kirjoittaja Meike R.
Juliet Jones kirjoitti:Tuli aika painaa stoppia, joten käännyin tuon vieressäni istuneen saaneen kaverin puoleen: "Anteeksi, jäisin pois." -"Mmmh." Ja pojan poskille nousi vahva puna, eikä hän uskaltanut edes silmiin katsoa. Hän luikahti hyvin nopeasti takaisin istumaan päästettyään minut pois. Taakse jäi pientä naurunkiherrystä lukuunottamatta hiljaisuus.

Siis he ovat niin lapsia vielä!
Totta, mutta et sä voi tietää mitä ne pään sisällä kelailee. :) Ja mahtuuhan joukkoon aina muutama erilainen... Niinkuin seki joka jenkeissä pani opettajansa paksuksi jne.

Mutta alkuperäisessä ketjun aloituksessa virallinen kantani on että yhtä lailla tuomittavaa olkoon sukupuoliroolit miten päin tahansa.

Lähetetty: Pe Tammi 02, 2009 12:55 pm
Kirjoittaja Juliet Jones
Niin, ei se asiaa miksikään muuta, vaikka tosiaan ne sukupuoliroolit olisivat kummin päin tahansa.

Oli varsin huvittava tuo kuvaamani tapaus, kovaa rehentelyä ja panojuttuja (villi arvaus: mielikuvitusjuttuja :D ), ja ähötetään sitten naama punaisena kun aikuinen nainen puhuttelee.

Kuinkahan tuo vuoden -62 juttu tapahtui, oliko siinä auktoriteetilla pakottamista, kokemattoman viettelyä johonkin kiihottavaan, nuoren pojan "miehuuskoe", vai mitä? Siitä ei liene sen tarkemmin sanailtu missään asiaa koskevassa artikkelissa, vai onko?