Norjalaisen naisopiskelijan murhamysteeri ei selviä

Ulkomailla tapahtuneet selvitetyt tai vielä selvittämättömät henkirikokset
koskisen masa
Nikke Knatterton
Viestit: 191
Liittynyt: Ke Marras 14, 2007 10:58 pm
Paikkakunta: Sodoma/Hamppukaupunki/Zion

Norjalaisen naisopiskelijan murhamysteeri ei selviä

Viesti Kirjoittaja koskisen masa »

Hyvinvoivan norjalaisperheen tytär Martine Vik Magnussen viihtyi raharikkaiden ystäviensä kanssa Lontoon yössä. Yksitoista päivää sitten tämä nuori opiskelija joutui raa'an henkirikoksen uhriksi.

Nyt 23-vuotiaan kaunottaren surmatutkimukset tuntuvat päivä päivältä saavan uusia käänteitä.

Magnussenin kanssa surmayönä nähty Faruk Abdulhak, 21, on ilmestynyt julkisuuteen Jemenissä ja vakuuttanut paikallisen asianajajansa välityksellä syyttömyyttään surmaan.

- Hän on hyvin vihainen siitä, mitä hänestä on kirjoitettu lehdistössä, kertoi Abdulhakin asianajaja Mohammed al Bakwli brittiläiselle Telegraphille.

Al Bakwlin mukaan Abdulhak on jopa valmis kuulusteluun - jos suur-Lontoon rikospoliisi Scotland Yard lähettää edustajansa Jemeniin. Mikään ei kuitenkaan viittaa siihen, että Abdulhak olisi halukas palaamaan Britanniaan. Mailla ei ole rikosepäiltyjä koskevaa luovutussopimusta.

Magnussen ja Abdulhak olivat opiskelutovereita lontoolaisessa bisnesalan oppilaitoksessa. Maaliskuun 14. päivänä he viettivät yhdessä iltaa Mayfairin hienostoalueella sijaitsevassa Maddox-yökerhossa.

Jatkot pidettiin Abdulhakin asunnolla Great Portland Streetillä - samassa talossa, jonka kellarista Martinen ruumis löytyi roskien seasta yli vuorokautta myöhemmin. Puolialastomaksi riisutulla uhrilla oli vakavia vammoja kaulassa ja kurkussa.

Jutun päätodistajana etsitty Abdulhak poistui Lontoosta jo ennen kuin ruumis löytyi. Hänen on epäilty lentäneen Britanniasta upporikkaan isänsä liikesuihkukoneella.

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkom ... id=1508974
Ihmiset tulee ja menee - cycles and circles, everything cook and curry. http://www.youtube.com/watch?v=MorR04iLtMw
Harriet Makepeace

Viesti Kirjoittaja Harriet Makepeace »

Brittipoliisi epäilee vahvasti että tällä arabilla on jotain tekemistä surmatyön kanssa..
Hän on tällä hetkellä 'prime suspect' eli pääepäilty.
Hänen isäänsä on jemeniläinen miljadööri. Epäilty pakeni Britanniasta päivää ennen naisen ruumiin löytymistä.

http://www.telegraph.co.uk/news/main.jh ... men123.xml

http://www.news.com.au/heraldsun/story/ ... 63,00.html
jamppa
Andy Sipowich NYPD
Viestit: 1326
Liittynyt: Pe Elo 24, 2007 4:05 pm
Paikkakunta: Korpi pohjoisessa

Viesti Kirjoittaja jamppa »

Olen sitä mieltä että syyllinen löytyy tuosta jemeniläisestä, mutta tuskin tulee saamaan tuomiota asiasta.
Olette lukinneet itsenne pelon häkkeihin, ja katso, valitatteko nyt vapauden puuttumisesta.
Vastaa Viestiin