Niin, että ihan oikeustoimiin ja leikki kyseessä? Kerrotko vielä milloin viimeeksi esim. UK:ssa oli noin 3100 ja Ruotsissa pahimmillaan noin 545 ihmistä tehohoidossa intuboitu putki kurkussa jota ilman tulisi käytännössä kuolema viruspneumonian aiheuttaman hengistysvaikeuksien takia?sikakoira kirjoitti: Ma Tammi 11, 2021 9:32 pm Mikä siitä nyt tekee sitä parasta mahdollista tietoa kun tiedetään asioiden taustat eikä suinkaan kaikki tiedemiehet ole tähän leikkiin lähteneet.
Kuten sanottu oikeustoimiin on jo lähdetty ihan vastaavalla tavalla kuin 2009 tapahtui kun viimekerran samanlaista paskaa kansalaisille koitettiin syöttää.![]()
Minun käsittääkseni se on tyyliin ei ikinä vielä tähän mennessä, mikäli en kauhean väärässä ole.. Ja tehohoitoon ei edes kaikista huonompikuntoiset pääse, vain ne joilla arvellaan olevan realistiset mahdollisuudet selvitä.
Sitä voi ihan itse kuvitella vaikka tuon UK:n tilanteen ja 3100 tehohoitovuodetta tuohon silmien eteen jossa potilas intuboitu hengitysputki kurkussa juuri tällä hetkellä pelkästään Covidin aiheuttaman viruspneumonian takia.
Jenkeissä näitä taitaa olla tällä hetkellä sellainen about 44000 Covidin takia käytössä, juuri tällä hetkellä. Että sellaista "leikkiä".