Pakkosiirto ryssiin vanhemmilta on mielestäni (ja vanhempien)selkeä kaappaus.siiantaika kirjoitti: Pe Marras 18, 2022 9:34 amLapsiaan ei kaapata ns. venäläisten omiin tarpeisiin vaan koska tarkoitus on tuhota koko Ukrainan kansa ja toissijaisesti myös korvata alueilla asuvat ukrainalaiset venäläisillä. Näistä lapsista ei tulla enää kuulemaan.URSA kirjoitti: Pe Marras 18, 2022 9:05 am Olen myös miettinyt minne lähettää "asiakaspalautetta" mutta ehkä ollaan onnekkaita, kun ei saada tilalle yhtään ovelampia röllyköitä. Ne on pikemminkin kuin ötököitä mikroskoopissa, joita voi tarkastella esimerkkinä kieroutuneesta ajatusmallista.
Kuvitteleeko muuten kukaan venäläisten adoptoivan ukrainalaisia kaapattuja lapsia hyväntahtoisuudesta? Eiköhän he päädy kotiorjiksi ja vähän isompina kadulle.
Ei tietoa, mitä lapsille nyt kuuluu, mutta kohtaamiani vanhempia on surullista katsoa, kun itkuhuutoa meidän paikalle tulon jälkeen (en osaa kieltä ja tulkin välityksellä saanut jotain ylimalkaista tietoa). Toki en ole siellä tekemässä rikostutkintaa, vaan tappamassa ryssiä.
Ryssän tuntien, valitettavasti suurin osa lapsista jää kadoksiin...