Miestä syytetään 13-vuotiaan pitämisestä seksiorjana

Tänne keskustelut seksuaalirikoksista. Muista että henkirikoksille on oma palstansa.
hipsulainen
Adrian Monk
Viestit: 2678
Liittynyt: Pe Elo 24, 2007 2:29 pm
Paikkakunta: Lahti

Miestä syytetään 13-vuotiaan pitämisestä seksiorjana

Viesti Kirjoittaja hipsulainen »

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200809 ... 6_ul.shtml

Miestä syytetään 13-vuotiaan pitämisestä seksiorjana
18.9.2008 15:04

Kalifornialainen mies piti tyttöä henkisenä vankina asuntovaunussaan.

46-vuotias Shawn Barth vastasi raiskaussyytöksiin Kaliforniassa keskiviikkona. Barthin uskotaan kohdelleen 13-vuotiasta tyttöä seksiorjanaan toukokuusta lähtien asuntovaunussaan, jonka hän oli parkkeerannut pysyvästi yli kilometrin päähän lähimmästä tiestä sijaitsevaan hedelmäpuutarhaan.

Tyttö kävi normaalisti koulua Moorparkissa, mutta ei uskaltanut uhkausten vuoksi ilmiantaa raiskaajaansa.

- Hän oli psykologinen vanki, rikostutkija Eric Buschow kuvaili Fox Newsille.

Uhri on tekijän ex-naisystävän tytär

Barthille luettiin oikeudessa syytteet lapsen raiskauksesta ja jatkuvasta seksuaalisesta hyväksikäytöstä.

Barthin uhri on hänen entisen naisystävänsä tytär. Tytön äiti toimii nyt tapauksessa todistajana. Epäselvää on, miksi tyttö asui Barthin kanssa. Mies on väittänyt olevansa tytön lainmukainen huoltaja.

Viranomaiset pääsivät pedofiilin jäljille, kun koulun henkilökunta pyysi tietoja tytöstä tämän entisestä opinahjosta San Bernardinosta. Vanhassa koulussa tiedettiin kertoa, että Barthia oli aiemmin epäilty lapsen hyväksikäytöstä. Tämän jälkeen Moorparkin kouluviranomaiset ilmoittivat miehestä poliisille.

Poliisin mukaan Barthilla saattaa olla muitakin uhreja. Vangittuna pidettävän miehen seuraava oikeusistunto on lokakuun alussa.

NINA GERKMAN
[email protected]
Olet sietämätön tyyppi ja mielipiteesi ovat vääriä
Älä soita tänne enää koskaan - Ultra Bra
Null