Milan Jaff

Sana on vapaa, jos uskaltaa...
ed_gein
Christopher Lorenzo
Viestit: 1678
Liittynyt: Ma Touko 30, 2011 2:19 pm

Re: Milan Jaff kokoomaketju

Viesti Kirjoittaja ed_gein »

Tutkiayka kirjoitti: Ke Kesä 26, 2024 12:48 pm Toivottavasti linna opettaa ja onhan se jo onneksi vähän ”kouluttanut”.
Ei opeta. Jaff ei kuulu niihin jotka siellä jotain oppisivat. Alhainen älykkyys, impulsiivisuus, jne.
pääsulakkeet
Alibin satunnaislukija
Viestit: 61
Liittynyt: Su Marras 15, 2020 1:43 pm

Re: Milan Jaff kokoomaketju

Viesti Kirjoittaja pääsulakkeet »

Tämän päivän Iltasanomissa on iloinen video miten tämä väärin ymmärretty rättipää (ei jengi vaan paimen johtaja) saa kiehuvaa vettä, nyrkkiä ja pampuilta vielä sähköä 🤭
On se nasulia katsoa kun kamelikuski sätkii lattialla. Kiitos RISE
Svimba
Roger Murtaugh
Viestit: 883
Liittynyt: Pe Maalis 30, 2018 4:54 pm

Re: Milan Jaff kokoomaketju

Viesti Kirjoittaja Svimba »

Joo, katoin videon, vitun noloo liukastelua ja sätkimistä.
jee, MV-LEHTI on taas hengissä!!
Suorasuu
Hercule Poirotin viikset
Viestit: 105
Liittynyt: Pe Elo 26, 2022 9:26 pm

Re: Milan Jaff kokoomaketju

Viesti Kirjoittaja Suorasuu »

Miksi tuo veden heittäjä sai sanktion, videon mukaanhan sai kirjaimellisesti pataa ja jos sähköisku ei olis tullut väliin, olisi selkään saanut?
Toffo
Nikke Knatterton
Viestit: 167
Liittynyt: La Kesä 08, 2024 10:53 pm

Re: Milan Jaff kokoomaketju

Viesti Kirjoittaja Toffo »

Svimba kirjoitti: Ke Kesä 26, 2024 5:10 pm Joo, katoin videon, vitun noloo liukastelua ja sätkimistä.
No semmosia ne tappelut nyt on,ei ne mene ja näytä samalta kuin fastandfurious elokuvissa,että kun toinen hyökkää kohti, niin toinen hyppää sen yli ja heittää voltin kerien ilmassa jne.

Tuollaseltahan kaikki katutappelutki näyttää,molemmat huitoo ja heiluu.. Elokuvat on ihan eri asia,niissä näkyy taidokkaita kungfuja,ilmojen halki lentoja ja miten yli sata kiloinen mies heitetään 10 metrin päähän yhdellä kädellä spagaati asennosta jne.

Voin 100% varmuudella vannoa ettei onnistu livenä saatika tosi tilanteessa,voit mennä kokeileen ulos. Otappa video samalla.
Täytekakku Koskinen
Adrian Monk
Viestit: 2738
Liittynyt: Ti Huhti 12, 2022 6:55 pm

Re: Milan Jaff kokoomaketju

Viesti Kirjoittaja Täytekakku Koskinen »

Olisin kyllä odottanut käärmepotku-Jaffalta vähän rajumpia otteita. Nuo iskut eivät kyllä vakuuttaneet millään tavalla.
Ainut kakku mikä maistuu, on täytekakku. :D
Ghost hunting
Sherlock Holmes
Viestit: 7338
Liittynyt: Ke Elo 16, 2017 3:16 pm
Paikkakunta: aarniometsä

Re: Milan Jaff kokoomaketju

Viesti Kirjoittaja Ghost hunting »

Kirvesmies vei voiton tällä kertaa ehdottomasti, taitaa olla niin kuin monesti on, että uho on suurempi kuin teot, nyt ei ollut mitään jengikaveria apuna.
Avatar
Collie
Perry Mason
Viestit: 3653
Liittynyt: Ma Huhti 15, 2019 7:16 pm
Paikkakunta: Kielipoliisin virallinen toimisto

Re: Milan Jaff kokoomaketju

Viesti Kirjoittaja Collie »

Toffo kirjoitti: Ke Kesä 26, 2024 5:37 pm Tuollaseltahan kaikki katutappelutki näyttää,molemmat huitoo ja heiluu.. Elokuvat on ihan eri asia,niissä näkyy taidokkaita kungfuja,ilmojen halki lentoja ja miten yli sata kiloinen mies heitetään 10 metrin päähän yhdellä kädellä spagaati asennosta jne.
Youtubessa oli vielä vuosia sitten eräs hyvä pätkä jenkeistä, missä ilmeisesti Antifan ja Proud Boysin porukat ottivat vähän yhteen kadulla jossain mielenosoituksessa. Siinä PB:n tyyppi veti hyvästi yhdellä iskulla ketoon jonkun päälle hyökkivän Antifan hemmon, vaikka oli altavastaajana yksin muutamaa vastaan. Kyllä Antifan porukka hajaantui melko äkkiä sen jälkeen paikalta ja raahasivat porukalla tyrmätyn antifantin pois. Huvittava video, mutta totta kai YouTube poisti sen, kun oli noin päin osat.
Kurpa kirjoitti: La Marras 23, 2024 8:41 pm On taas niin viisaita kommentteja. Ketä vittua kiinnostaa onko se joku demari, kun puhutaan valtuustotason poliitikoista eikä mistään kansanedustajasta edes. Se on vaan joku tavis.
Avatar
LiamNeeson
Theo Kojak
Viestit: 1194
Liittynyt: Su Joulu 10, 2023 11:19 am
Paikkakunta: Sattumakunta

Re: Milan Jaff kokoomaketju

Viesti Kirjoittaja LiamNeeson »

Joo ei ollut videolla Jahvetin tappavaa takakierrekamelinpotkua. Liukas lattia varmaan haittasi.
☆Yksi kerta on sattumaa, toinen kerta on yhteensattumaa, ja kolmas kerta on järjestelmällistä toimintaa♤
peteräs
Scooby-Doo
Viestit: 25
Liittynyt: Pe Kesä 21, 2013 10:19 am

Re: Milan Jaff kokoomaketju

Viesti Kirjoittaja peteräs »

Enpä ole,
paljon jaksanut,
enkä enempää viitsinyt?

Nyt kommentoin.

Noloa paskaa, hävettävää kuvaa.....

No velliperse-elkkari sai kanttiiniin satasen piikin ja ikuisen luuserin leiman.

Aikanani kun maksumies otti keikan, ei mulkku noussut kuin paareille ja nostettuna.

Hävetkää, takaotto, kuuma kattila ja itse turpaan lastenraiskaajalta, onneksi pamput pelasti...........

Mihin vittuun on linnat luisuneet?
Oli meillä liiton miehillä joskus kunnia ja konsensus.
Ei olisi appelsiini Konnulla kingeillyt, no aika muuttuu ja tavat, meillä vaan elkkarit oli rauhallisia pomoja, muut hoiti paskahommat?
RL11/6
Watson itse
Viestit: 5587
Liittynyt: Pe Elo 07, 2020 9:53 am

Re: Milan Jaff kokoomaketju

Viesti Kirjoittaja RL11/6 »

Tässä oli vartijat mukana varmasti. Sampo ei oikein osannut tuota kiehuvalla vedellä kastelua. Tuollainen ämmämäinen veden viskaus ja muutenkin lammasmainen pelkoreaktio heti ensimmäisen kattilan jälkeen.

Puolueettomasta näkökulmasta ja tappeluasiantuntijana sanoisin Jaffin voittavan tuollaisen Jousimaan helposti. Savatetausta ja väkivaltainen luonne on Jaffin etu.

Jousimaa on tuollainen säälittävä vesimies. Muutenkin ruokailun ja etenkin ruoanvalmistuksen tulisi olla pyhäasia. Vähän sama asia, kun duunariruokaloissa jotkut kehtaa puhua työasioita ja muuta paskaa ruoka suussa. Niissä paikoissa tosin ei käy kuin ali-ihmiset.
Itsenäisen Suomen Kansallisen Taistelujoukon Rintaman kunniajäsen jo vuodesta 1997. Tarkemmin alkukesästä, kun Captain Jack soi listahittinä radioaalloilla ja maailmassa oli vielä kaikki hyvin.
Salainen_Tietolähde
Martin Riggs
Viestit: 603
Liittynyt: To Tammi 30, 2020 12:52 pm
Paikkakunta: Salainen

Re: Milan Jaff kokoomaketju

Viesti Kirjoittaja Salainen_Tietolähde »

I <3 RISE
Avatar
Collie
Perry Mason
Viestit: 3653
Liittynyt: Ma Huhti 15, 2019 7:16 pm
Paikkakunta: Kielipoliisin virallinen toimisto

Re: Milan Jaff kokoomaketju

Viesti Kirjoittaja Collie »

Onko muuten julkaistu tietoa, karkotetaanko tämä heti vapauduttuaan Suomesta? Käsittääkseni tällä ei ole minkäänlaisia oikeuksia oleskella Suomessa, joten oikeuden päätös pitäisi olla erittäin helppo läpihuutojuttu. Eli suoraan koppiin vapautuessaan ja pidetään kopissa niin kauan, kunnes karkotus onnistuu.
Kurpa kirjoitti: La Marras 23, 2024 8:41 pm On taas niin viisaita kommentteja. Ketä vittua kiinnostaa onko se joku demari, kun puhutaan valtuustotason poliitikoista eikä mistään kansanedustajasta edes. Se on vaan joku tavis.
Carl Adenauer
Olivia Benson
Viestit: 717
Liittynyt: Ke Huhti 05, 2023 5:44 pm

Re: Milan Jaff kokoomaketju

Viesti Kirjoittaja Carl Adenauer »

Vankilassa ei ole mitään "painitaan reilusti" peliä. Normaalia on putkella raivoon, ettei tekijä paljastu, ja riskit minimoitu. Tämä Jousimaa ilmeisen kädetön, kuten nauha todistaa. Mutta sopiva tekijäksi tuomionsa vuoksi, kun valmiiksi EK.
Seuraavan kerran varmasti pätevämpi ukko asialla, joka osaa tiputtaa tuon pellen. Jaffin tappelutaidot nollaluokkaa, sehän nähtiin podcastissa, jossa nyrkkeili jonkun pikkupojan kanssa, jolla joku rättihame päällä. Liian löysät kehäköydet vaan johti siihen, että tämä 50 kiloinen poika löi raivonsa betoniseinään.
Leuka pystyssä takakenossa tämä Jaff näytti taitonsa, ei voinut kuin nauraa 😂. Oli painavia iskuja, kuten ala-asteella olisi nyrkkeily. Jaffin kamppailutausta selviää siitä, tietysti kun toinen ei edes yrittänyt lyödä takaisin, ja varmasti 13- vuotiaat pikkutytöt pelkää.
Tosiasiassahan tuossa oli kaksi täysin kädetöntä. Ja mikä juttu tuo "keittiö on pyhä paikka"?? Missä maassa ja kulttuurissa?? Ei ainakaan länsimaissa, ehkä aavikolla. Jenkeissä vedetään normaalisti reikää kylkeen takaapäin, ei vankilassa ratkaise kuin lopputulos, joka tuossa aika vitun heikko. Ei se, miten siihen päädytään.
Homma joko hoidettu tai ei! Merkitystä on vain sillä, ihan tiedoksi vankilamaailmasta.
Slaktare84
Armas Tammelin
Viestit: 76
Liittynyt: Ma Loka 14, 2019 12:30 am

Re: Milan Jaff kokoomaketju

Viesti Kirjoittaja Slaktare84 »

Olihan tää murhamies melko tossu nakkas tuotteet ohi ja yritti tyylii karkuu sitte perse vilkkuen sai miltein ite turpaa piti piestä rotta mut oli kyl kehno suoritus
Vastaa Viestiin