", se kohdistuu rakenteiisiin..."
Kummasti tähän ei ole koskaan penätty jatkoa.
", se kohdistuu rakenteiisiin..."
Persujen teurastaminen hajottaisi mukavasti nämä hetkelliset rasistiset junttimaiset rakenteet. Ei hullunpaa, kukapa tätä ei haluaisi.SatuSetä kirjoitti: Ma Syys 23, 2024 6:44 pm", se kohdistuu rakenteiisiin..."
Kummasti tähän ei ole koskaan penätty jatkoa.
Poliittisten rakenteiden hajoittaminen olisi kyllä suotavaa, emmekä tarvitse persuja mihinkään. Päinvastoin heihin menee liikaa rahaa. Vasemmisto ei kuitenkaan eroa persuista mitenkään. Ei ainakaan minun mielestäni. Jos äänestäisin, äänestäisin RKP:ta, koska sillä on todellinen kyky KD:n lisäksi aiheuttaa nopeasti degeneraatiollinen poikkeustila. Suomenruotsalaisilla on erinäisistä syistä erittäin suuri siviiliasevoima, vaikkakin he kaikki eivät äänestä omaa edustavaansa puoluetta. Jos RKP olisi suurin puolue, tapettaisiin ihmisiä paljon enemmän, mikä pohjimmiltaan loisi lopulta hyvää. Vasemmisto on "duunareiden" salainen oikeistoporvarillinen siipi, jolla he haluavat tehdä itsestään eliittiä, kuten Sanna Marin. Oikeat duunarit eivät juurikaan äänestä. He ovat sen korvanneet viinalla ja tupakalla. Politiikka on rikkaiden harrastus, ei köyhien.Knobster kirjoitti: Ma Syys 23, 2024 10:19 pmPersujen teurastaminen hajottaisi mukavasti nämä hetkelliset rasistiset junttimaiset rakenteet. Ei hullunpaa, kukapa tätä ei haluaisi.SatuSetä kirjoitti: Ma Syys 23, 2024 6:44 pm", se kohdistuu rakenteiisiin..."
Kummasti tähän ei ole koskaan penätty jatkoa.
Tupla kirjoitti: La Syys 14, 2024 1:13 pm Rangaistaanko ylilyönnistä, jos toivoo asiaketjussa hirvenmetsästyksen alkamiseen liitettävän perussuomalaisten metsästyskauden alun.
Siinä mun kysymykseni.
Esa Annala kirjoitti:Tälleen äärivassarina (ei-kommunistina) tekee nykyään enenemässä määrin mieli sanoa, että kuolema persuille. Tällaisena 100-kiloisena ex-raksamiehenä voisin myös toteuttaa tämän fantasian aika helposti. Kertokaapa, että miksi ei. politiikka
Kieltämättä varsin samanlaista retoriikkaa teillä kaikilla.Knobster kirjoitti: Ma Syys 23, 2024 10:19 pm Persujen teurastaminen hajottaisi mukavasti nämä hetkelliset rasistiset junttimaiset rakenteet. Ei hullunpaa, kukapa tätä ei haluaisi.
Kurpa kirjoitti: La Marras 23, 2024 8:41 pm On taas niin viisaita kommentteja. Ketä vittua kiinnostaa onko se joku demari, kun puhutaan valtuustotason poliitikoista eikä mistään kansanedustajasta edes. Se on vaan joku tavis.
Niin... Varmaan sillä Annalallakin on ollut vähän haasteita Threadsista löytää lauantaiyönä sitä kiihkoa, siellähän on turvalliset tilat. Sehän perustettiin aikoinaan pahan Twitterin vaihtoehdoksi ja sinne siirtyi osa sakeinta päätyä ovet paukkuen. Mutta juu, kuplautuminen on näköjään kantanut hedelmää ja overtonin ikkuna on siirtynyt jo avoimeen tapporetoriikkaan.
Minä.Knobster kirjoitti: Ma Syys 23, 2024 10:19 pm
Persujen teurastaminen hajottaisi mukavasti nämä hetkelliset rasistiset junttimaiset rakenteet. Ei hullunpaa, kukapa tätä ei haluaisi.
Persuthan tekevät tätä jatkuvasti. Jopa ministeritasolla. Ei ole siis ihme että vasemmiston riveistä löytyy marginaalinen määrä vastaavia idiootteja.Sverdlov kirjoitti: Ti Syys 24, 2024 6:57 amMinä.Knobster kirjoitti: Ma Syys 23, 2024 10:19 pm
Persujen teurastaminen hajottaisi mukavasti nämä hetkelliset rasistiset junttimaiset rakenteet. Ei hullunpaa, kukapa tätä ei haluaisi.
Onko sinun mielestäsi asiallista edes kuvitella itsekseen koko poliittisen puolueen jäsenistön murhaamista raaoin menetelmin ja paloittelemista ruuan valmistusta varten? Eikö tuossa tule esiin jonkinasteinen mielisairaus? Varsinkin, koska kirjoittaa julkisesti hyvin erikoisesta haaveestaan.
Nämä vasemmiston väkivaltafantasiat ovat muuten siitä mielenkiintoisia, että Vasemmistoliittohan on entinen Suomen Kommunistinen Puolue, eli täysiä Leninin ja Stalinin kannattajia. Ja miten samanlaisella retoriikalla alkoi vallankumous aikoinaan Venäjällä ja Suomessa sisällissota. Mm. Elokapinalla, joka käyttää näitä nuoria ja opiskelijoita toiminnassaan on samanlaisia elkeitä kuin tuon aikaisilla Venäjän bolsevikeillä ja Suomen kommunisteilla, vaikka näennäisesti ovat Vihreiden sivuliike. Tämän takia termi 'vihervasemmisto' käykin järkeen.SatuSetä kirjoitti: Ti Syys 24, 2024 1:25 amNiin... Varmaan sillä Annalallakin on ollut vähän haasteita Threadsista löytää lauantaiyönä sitä kiihkoa, siellähän on turvalliset tilat. Sehän perustettiin aikoinaan pahan Twitterin vaihtoehdoksi ja sinne siirtyi osa sakeinta päätyä ovet paukkuen. Mutta juu, kuplautuminen on näköjään kantanut hedelmää ja overtonin ikkuna on siirtynyt jo avoimeen tapporetoriikkaan.
Kurpa kirjoitti: La Marras 23, 2024 8:41 pm On taas niin viisaita kommentteja. Ketä vittua kiinnostaa onko se joku demari, kun puhutaan valtuustotason poliitikoista eikä mistään kansanedustajasta edes. Se on vaan joku tavis.