Niin tai tullut jätetyksi, kaippa sen joku saisi selville, joka puhuu norskaa.JohanPomppas kirjoitti: Ti Loka 22, 2024 9:14 pm Rolfilla on varmaan julkiminä ja se yksityisempi minä. Monella tietyllä tapaa nuppivikaisella nämä löytyy, ja ne poikkeavat toisistaan hyvinkin paljon. Nää on näitä, jotka tekee jotain kaistapäistä ja naapurit, työkaverit yms. taivastelee että "en olisi ikinä voinut uskoa hänestä..." Voi myös olla, että aiemmissa suhteissaan Rolf on ollut se jättäjä, ja tämä oli ensimmäinen kerta kun hän tuli jätetyksi. Ehkäpä muilla exillä on siitä syystä henki säilynyt, eikä Puhakan tarvinut tehdä muuta kuin lähteä suhteesta, ja se tälle Nordmolle ei passannut.
Voihan se olla, että vaimon jättäminen johti homouteen? Janne oli sitten tämä elämänkestävä rakkaus, joka päättyi 10v jälkeen. Ajatteli, että ei taas minulle, yritti puhua Jannea jäämään, mutta Jannella oli jo uusi hoito kainalossa ja bängbäng&byebye.
Käyttivätkö huumeita? Sekään ei ole ainakaan itselleni selvinnyt. Toki jääkiekossa ei ole homoja eikä kukaan käytä huumeita. Tämän tiesi jo Jutila.