ISIS / ISIL / ISIS-K
Re: ISIS / ISIL / ISIS-K
Uutisoinnissa yleensä väitetään ISIS-järjestön syntyneen vuonna 2013. Oikeasti sen juuret ovat 90-luvun Irakin mukabharatin upseereissa ja Al-Zarqawissa. Se on kotoisin jostakin Tikrit joen varrelta. Šahadanpohjaiset yhdistykset ja järjestöt ovat kapinallisia toisessa Lähi-Idän uskonnossa kristinuskossa ja juutalaisuudessa, joka on käytännössä sama asia. Tässä mielessä ISIS tekee Jumalan työtä, mutta ei ole Al-Qaedan veroinen. Lisäksi ISIS on amerikkalaisen hovifaktoritiedustelupalvelun luomus, kuten Novorossia oli FSB:n. Molemmat ovat toki varsin laadukasta ammattityötä. ISIS:in iskut ovat jostain syystä loppuneet Euroopassa ja nyt väitetysti Venäjä uhkaa Euroopan lentoliikennettä pommeilla. Rasistien mielestä kaikki pakolaiset ovat ISIS-jätkiä, vaikka yhtäkään oikeaa ja aitoa terroristi-iskua ei ole Suomessa tehty kuin suomalaisten Amaroktasoisten hirviösusien toimesta Jokelassa ja Kauhajoella. Kiitos heille siitä!
Itsenäisen Suomen Kansallisen Taistelujoukon Rintaman kunniajäsen jo vuodesta 1997. Tarkemmin alkukesästä, kun Captain Jack soi listahittinä radioaalloilla ja maailmassa oli vielä kaikki hyvin.
- Marokon Kauhu
- Ainesta Watsoniksi
- Viestit: 4754
- Liittynyt: Ma Maalis 26, 2007 9:06 pm
- Paikkakunta: Rio Grande
Re: ISIS / ISIL / ISIS-K
Terroristijärjestö Isisin kannattajiksi epäiltyjä vainotaan – voivat olla EU:n mukaan turvapaikan tarpeessa
Isisin kannattajiksi epäiltyjä vainotaan Syyriassa, ja siksi he voivat olla turvapaikan tarpeessa. Näin linjaa EU:n turvapaikkavirasto päivitetyissä ohjeissa jäsenmaille.
https://yle.fi/a/74-20209563
Voisiko joku kertoa, mistä me voitaisiin saada turvapaikka islamilta?
- Väestönvaihto
- Turhanpaikan hakijat
- Kotoutumisteollisuus
- VOK - business
- Partalapset
- Huonolaatuiset mamut
- Islamisaatio