Karhere kirjoitti: Ma Loka 13, 2025 5:07 pm
Make69 kirjoitti: Su Loka 12, 2025 10:02 pm
Jarkallas kirjoitti: Su Loka 12, 2025 9:51 pm
Mun veikkaus on että teon taustalta löytyy joku katolisen kirkon pappi joka on porannut tuota poitsua b rappuun ja tää alttarin häpäisy oli protesti
Mietin samansuuntaisesti että kuseminen on pieni teko verrattuna tuon kirkon taustaan pedofiliassa. Mikä siinä oikein on että pappeja kiinnostaa juuri nuorten poikien persereiät, homo pefofiilejä saatana. Olisi tuo kaveri oikeastaan voinut vääntää samalla paskat alttarille.
Tuskinpa, on se merkillistä, että kun kyseessä on kristitty voidaan yleistä ja leimata kaikki, kun taas lukemattomat muslimien rikokset ovat aina yksittäistapaus vihervasemmiston mielestä.
Ainakin wikipedian mukaan on katolilaisessa kirkossa painettu nuoreen rusinareikään ihan hyvällä sykkeellä:
https://fi.wikipedia.org/wiki/Seksuaali ... a_kirkossa
"Paavina toimiva Franciscus totesi vuonna 2014, että katolisen kirkon oman tutkimuksen perusteella 2 % katolisesta papistosta on hyväksikäyttänyt lapsia. Kaikkiaan 414 000 papista se merkitsee noin 8000 henkilöä, eli yksi viidestäkymmenestä katolisesta papista on hyväksikäyttänyt lasta seksuaalisesti."
Sitten on vielä kirkon toiminta, oikein peiteltiin toimintaa että nussiminen voisi jatkua:
"Useissa tapauksissa katolisen kirkon paikallinen hallinto suhtautui epäilyihin seksuaalisesta hyväksikäytöstä tavalla, joka myöhemmin todettiin maallisen ja kirkkolain perusteella rikolliseksi. Eräät piispat nimittäin tyytyivät siirtämään seksuaalisesta hyväksikäytöstä epäillyt papit seurakunnasta toiseen sen sijasta, että heidät olisi saatettu oikeuden eteen vastaamaan syytteisiin. Hallinnon suurimpana virheenä onkin pidetty haluttomuutta ilmoittaa seksuaalirikoksista poliisille ja tapahtumien järjestelmällistä salaamista."