No todista. Sitä on pyydetty, mutta eipä kuulu. Niitä oikeusjuttuja vaikka.ketsku kirjoitti:Ei ole ollenkaan mahdotonta todistaa, että joillain työpaikoilla esiintyy palkkasyrjintää.
Mutta kun tuo ei kerro mitään siitä, onko kyse syrjinnästä vaiko siitä, että nainen ei esim. tee yhtä paljon ilta- yö- pyhä- ja ylitöitä, tai että hänellä ei ole samaa kokemusta kuin keskimääräisellä miehellä on jne.jne. KAIKKI TÄMÄ ON SULLE JO TUHAT KERTAA KERROTTU, MUTTA KUN ET TAJUA NIIN TAJUA.Kyllä voi tehdä sellaisen johtopäätöksen tutkimustulosten perusteella, että nainen A) tienaa vähemmän ja B) tienaa vähemmän samasta työstä samalla koulutuksella useammin kuin mies.
Rautalankaa:
Jos minä jätän tekemättä ilta- ja yövuoroja ja otan vieläpä aikana kaiken rahan sijaan mitä vain voin ottaa, voinko minä syyttää työnantajaani tai koko naissukupuolta syrjinnästä, kun palkkani onkin sitten pienempi kuin keskimääräisen tätä työtä tekevän naisen palkka? VOINKO? Jos minä en voi, miksi naiset voivat?
Vastaa saatanan pelle.