olenoikeassa kirjoitti: Ke Heinä 22, 2026 10:00 pm
Thjk kirjoitti: Ke Heinä 22, 2026 7:58 pm
Kalm0 kirjoitti: Ke Heinä 22, 2026 7:27 pm
Siitähän taidetaan leipoa oikein estradikelpoinen kakku, tapon yritys ja sen lieverikokset, ja tadaa, puolentoista kilon mälli piriä. Tsiisös
Siinä menee nuoruuden parhaita vuosia kivasti kiven sisällä. Saa nähdä tuleeko muita nimiä julki,tuskin tuo rääpäle yksinään on touhunnut.
Huumekauppaa Mikkelissä ovat harjoittaneet mannet. Esimerkiksi Mika Erling (Siekkilän yliajaja-Erlingin isä) aikanaan. Ja tämä Hokkanenhan on kaveerannut Lasse Haapean kanssa ja Haapea on rötöstellyt Roni Bollströmin kanssa. Eipä Hokkanen ole itse salakuljettanut puoltatoista kiloa amfetamiinia suomeen, joten joku muu taho siellä taustalla on.
Näinköhän jäi poliisille vaan rippeet, vaikkakin 1,5 kiloa jo ihan ok määrä saada pois kadulta. Ampumistapauksen jälkimainingissa UB ukot ja mustalaiset hääräs ympäri kaupunkia ni eiköhän niillä ollu tarkotuksena viedä parempiin jemmoihin saatavissa olevat aineet
