https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012240104.htmlJättimäinen nuorisojoukko riehuu Kemin Citymarketin pihalla – poliisilta hätähuuto
Poliisi vetoaa paikallisiin vanhempiin, jotta he tulisivat hakemaan nuorensa kotiin.
Lapin poliisi tiedottaa kaoottisesta tilanteesta Kemissä. Syynä ovat paikalliset nuoret, joiden illanvietto vaikuttaa niin sanotusti riistäytyneen käsistä.
– Monisatapäinen joukko päihtyneitä alaikäisiä on kokoontunut Citymarketin pihalle ja sen läheisyyteen. Nuorten meno on holtitonta ja vauhti näyttää vain kiihtyvän, poliisi kirjoittaa Facebookissa.
Julkaisun mukaan alueella ammutaan ilotulitteita, huudatetaan musiikkia ja aiheutetaan ”monenmoista häiriötä”.
– Poliisi vetoaakin vanhempiin, jotta nämä hakisivat lapsensa pois, lastensa turvallisuuden vuoksi, julkaisussa toivotaan.
Myös Oulun Kiikelissä alaikäisten illanvietto on lauantaina illalla ”todella levotonta” poliisin mukaan.
Poliisin mukaan paikalla on sankoin joukoin päihtyneitä alaikäisiä ja alueella on ollut ”kosolti järjestyshäiriöitä”. Nuoret ovat poliisin mukaan aiheuttaneet muun muassa tappeluita ja ilotulitteiden laitonta sekä holtitonta käyttöä.
Jättimäinen nuorisojoukko riehuu Kemin Citymarketin pihalla – poliisilta hätähuuto
-
Superia
Jättimäinen nuorisojoukko riehuu Kemin Citymarketin pihalla – poliisilta hätähuuto
Varmaan neekereitä.
-
Superia
Re: Jättimäinen nuorisojoukko riehuu Kemin Citymarketin pihalla – poliisilta hätähuuto
Tampereellakin.
Valtavat juhlat riistäytyivät käsistä Tampereella – poliisi hajotti nuorisojoukon
Tuhannet nuoret kokoontuivat Tampereella juhlimaan rannalle ja puistoihin.
Juhlivat nuoret aiheuttivat poliisille töitä lauantaina.
Tuhannet nuoret kokoontuivat lauantaina alkuillasta Tampereella Pyynikin uimarannalle ja sen läheisyyteen. Poliisi joutui illan aikana puuttumaan muun muassa nuorten päihteiden käyttöön ja häiriökäyttäytymiseen.
Nuoret esimerkiksi ampuivat ilotulitteita vaarallisesti, tiedottaa poliisi. Aamulehden mukaan venetsialaisia juhlivat nuoret muun muassa ampuivat raketteja väkijoukkoja ja kioskeja päin.
Neekereiltä näyttävät.
Lopulta poliisi keskeytti juhlat iltakymmeneltä ja hajotti väkijoukon. Nuorille annettiin poistumiskäsky Pyynikin uimarannan alueelta.
Viisi nuorta kuljetettiin päihtymyksen ja häiriökäyttäytymisen johdosta poliisin tiloihin. Yhtä nuorista epäillään virkamiehen vastustamisesta.
Nuorisojoukot ovat juhlineet myös muualla maassa.
Kemissä nuoret kokoontuivat illalla Citymarketin pihalle ja ampuivat muun muassa ilotulitteita. Poliisi pyysi myöhään illalla vanhempia hakemaan lapsensa pois.
Myös Oulun Kiikelissä illanvietto oli poliisin mukaan ”todella levotonta”.
-
PaikallaH.Moilanen
- Alibin Kestotilaaja
- Viestit: 5016
- Liittynyt: Ti Marras 12, 2019 1:30 pm
Re: Jättimäinen nuorisojoukko riehuu Kemin Citymarketin pihalla – poliisilta hätähuuto
Tänä iltana ja yönä on siis sekoiltu ilotulitteiden kanssa ja/tai isolla joukolla Kemissä, Oulussa, Tampereella ja Lahdessa.
Joku nuorisolaisten hieno meemi vissiin taas
Vai onko tää joku duunarikaupunkien oma juttu. Mitä kuuluu esim. Kotkaan?
Joku nuorisolaisten hieno meemi vissiin taas
Vai onko tää joku duunarikaupunkien oma juttu. Mitä kuuluu esim. Kotkaan?
Etsivän Keskuspoliisin mukaan Suomeen jääneet emigrantit olivat poliittisesti epäluotettavia. Lisäksi monet olivat juutalaisia, joita Etsivä Keskuspoliisi luonnehti lausunnoissaan ”epämieluisiksi henkilöiksi”.
Aiheesta lisää täällä.
Aiheesta lisää täällä.
-
Superia
Re: Jättimäinen nuorisojoukko riehuu Kemin Citymarketin pihalla – poliisilta hätähuuto
Neekeriongelmat jatkuvat.
https://yle.fi/a/74-20243614”Nuorten porukka ampuu raketeilla ihmisiä kohti” – ilotulitteet työllistivät poliisia
Poliisi hajotti tuhansien nuorten kokoontumisen Tampereella muun muassa ilotulitteiden erityisen vaarallisen käytön vuoksi.
Poliisi puuttui lauantai-iltana tuhansien nuorten kokoontumiseen Tampereella. Sisä-Suomen poliisin mukaan Pyynikin uimarannalle ja sen läheisille puistoalueille kokoontui alkuillasta alkaen useita tuhansia nuoria.
Poliisi kertoo, että se puuttui usean partion voimin nuorten päihteiden käyttöön, yleistä järjestystä ja turvallisuutta vaarantaviin häiriökäyttäytymisiin sekä ilotulitteiden erityisen vaaralliseen käyttöön.
Poliisi kertoo keskeyttäneensä nuorten juhlimisen ja hajottaneensa suuren väkijoukon iltakymmenen aikaan. Nuorille annettiin poistumiskäsky Pyynikin uimarannan alueelta.
Viisi nuorta kuljetettiin päihtymyksen ja häiriökäyttäytymisen takia poliisin säilötiloihin. Yhtä nuorista epäillään virkamiehen vastustamisesta.
Ilotulitteista ongelmia myös Pohjanmaalla
Myös Pohjanmaan poliisilaitos kertoi sunnuntain vastaisena yönä, että se oli saanut runsaasti ilmoituksia nuorison ilotulitteiden käytöstä.
Poliisi oli kerännyt tiedotteeseensa otteita poliisille yöllä välitetyistä hälytystehtävistä.
”Nuorten porukka ampuu raketeilla ihmisiä kohti, parikymmentä ihmistä porukassa. Ampuneet raketeilla muitakin kohti kuin ilmoittajaa, eivät reagoi asiasta sanomiseen.”
”Isompi määrä nuoria paikalla ja ampuvat raketteja. 40-50 nuorta paikalla. Myös autoja kohti ammutaan ja lähipihoihin. Menneet piiloon koulun vanhojen rakennusten taakse ja poliisin lähdettyä jatkaneet paukuttelua.”
”Nuoriso alkaa tönimään, ilmoittajan postilaatikko räjäytetty. Nuoret koulun pihassa. Raketteja ammutaan matalalla, moni melkein saaneet niskaan. Ampuvat kohti ohiajavia autojakin.”
Re: Jättimäinen nuorisojoukko riehuu Kemin Citymarketin pihalla – poliisilta hätähuuto
Hienoa, että tämä Keski-Euroopan kansainvälisenpi venetsialaiskulttuuri on vihdoin saapunut Suomeen.
Re: Jättimäinen nuorisojoukko riehuu Kemin Citymarketin pihalla – poliisilta hätähuuto
Kahdeksan maissa illalla kävin kaupassa, ei näkynyt ihmisiä, ostarillakaan ei näkynyt tavanomaisia istuskelijoita ja kaupassa kävi joitakin pikaisella kaljanhakureissulla. Ajattelin, että ihmiset on kattomassa telkusta Ruotsi-ottelua, ne ostarin kaljankittaajatkin, kun ryyppäämiseen löytyy aina syy. Kaljalastin kanssa kokoonnutaan muka katsomaan kisoja, toisena iltana syyksi riittäisi, että kun ei ole mitään kisojakaan katsottavana. Nuoret jo osaavat kehitellä päteviä syitä ryyppäämiseen, riehumiseen ja kaikkeen muuhun kivaan.
- Private dick
- Javier Pena
- Viestit: 1847
- Liittynyt: To Huhti 18, 2024 12:11 pm
Re: Jättimäinen nuorisojoukko riehuu Kemin Citymarketin pihalla – poliisilta hätähuuto
Jos tuommoisia jengikokoontumisia niin poliisi voisi ajaa niiden panssariautolla väen keskelle ja nakella flash/bang-kranaatteja.
-
M.Saaarinen
- Frank Drebin
- Viestit: 385
- Liittynyt: Su Helmi 16, 2025 8:10 pm
Re: Jättimäinen nuorisojoukko riehuu Kemin Citymarketin pihalla – poliisilta hätähuuto
Muutaman ylilyönninkö takia on poliisista tullut nyt ihan vellipöksyjä kun huudetaan jo vanhempia apuun?
No ei tuo ihme kun armeijaporukassa vähän jo samaa aistittu,isoherrat vaan vähättelee idän tapahtumia ja luulotellaan että joo on meillä iskukykyä,miten kuitenkin mahtaa käydä tosipaikassa?
Aikoinaan oli jo armeijanmiehet hoitelemassa järjestystä millon missäkin,tuommosetkin kokoontumiset olis kadonnu sillon jo hetkessä.
No ei tuo ihme kun armeijaporukassa vähän jo samaa aistittu,isoherrat vaan vähättelee idän tapahtumia ja luulotellaan että joo on meillä iskukykyä,miten kuitenkin mahtaa käydä tosipaikassa?
Aikoinaan oli jo armeijanmiehet hoitelemassa järjestystä millon missäkin,tuommosetkin kokoontumiset olis kadonnu sillon jo hetkessä.
Re: Jättimäinen nuorisojoukko riehuu Kemin Citymarketin pihalla – poliisilta hätähuuto
Eiköhän tuo "poliisin hätähuuto" ole ihan median omaa keksintöä?M.Saaarinen kirjoitti: Su Elo 30, 2026 7:22 am Muutaman ylilyönninkö takia on poliisista tullut nyt ihan vellipöksyjä kun huudetaan jo vanhempia apuun?
Kyseinen päivitys kun oli:
Nyt kun poliisi noudattaa sitä muissa ketjuissa vinguttua vähimmän haitan periaatetta, niin poliisit on vellipöksyjä?Kemissä monisatapäinen joukko päihtyneitä alaikäisiä on kokoontunut Citymarketin pihalle ja sen läheisyyteen. Nuorten meno on holtitonta ja vauhti näyttää vain kiihtyvän. Alueella ammutaan ilotulitteita, huudatetaan musiikkia ja aiheutetaan monenmoista häiriötä. Poliisi vetoaakin vanhempiin, jotta nämä hakisivat lapsensa pois, lastensa turvallisuuden vuoksi.
https://www.facebook.com/poliisilappi
Olisihan tietysti poliisi voinut tarkastaa jokaiselta henkilöllisyyden, kaataa alaikäisten alkoholit maahan ja kirjoittaa jokaiselle sakon sekä tehdä jokaisesta päihtyneestä alaikäisestä lastensuojeluilmoituksen.
Mitä enemmän vihreitä hymiöitä, sitä heikommat argumentit.
Eräässä entisessä hallituspuolueessa oltiin erittäin kiinnostuneita uusista pilvipalveluista. Sitten joku kertoi heille, ettei pilvipalveluilla ole mitään tekemistä kannabiksen kanssa...
Eräässä entisessä hallituspuolueessa oltiin erittäin kiinnostuneita uusista pilvipalveluista. Sitten joku kertoi heille, ettei pilvipalveluilla ole mitään tekemistä kannabiksen kanssa...
- Tarkastaja Levisi
- James Bond (George Lazenby)
- Viestit: 11900
- Liittynyt: La Heinä 18, 2020 4:44 pm
Re: Jättimäinen nuorisojoukko riehuu Kemin Citymarketin pihalla – poliisilta hätähuuto
Oulussahan Kiikelin ökyrikkaat silkkiperseet aikoinaan valittivat, kun Kiikelinsaareen päätettiin rakentaa puisto. Puistossa hengaileva porukka kuulemma häiritsee saaren asukkaita. Saareen oltiin puiston valmistuessa rakentamassa porttia, mistä alla Kalevan juttu 2007. Nyt saivat varmaan Kiikelissäkin asukkaat onneksi ihan "isän kädestä" vaikka antajina tällä kertaa olivatkin pääosin lapset.
Tuo kaverin suuhun ampuminen - jota tapahtunut jossain päin Suomea - kuulostaa karmaisevalta. Muistetaan myös se, että nimenomaan Oulussa joku alaikäinen tilasi ja välitti toisille alaikäisille pommeja ja raketteja vain vajaa viikko sitten. Parhaassa tapauksessahan räjähteiden räjähtäminen kuljetettaessa olisi voinut johtaa tulipaloon postitoimipaikassa. Toivottavasti jantteri saa tekemisistään kunnon rapsut ja eilisen tapahtumat katsotaan raskauttavana tekijänä, koska Oulussa räjähdellyt varmasti myös tämän kyseisen idiootin laittomasti eteenpäin myymiä räjähteitä.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/d742 ... 99ab6f2271
Nuoriso veti venetsialaiset överiksi ympäri Suomea
Kesän päättäjäisviikonloppu äityi liian villiksi monella paikkakunnalla.
– Isompi määrä nuoria paikalla ja ampuvat raketteja. 40-50 nuorta paikalla. Myös autoja kohti ammutaan ja lähipihoihin. Menneet piiloon koulun vanhojen rakennusten taakse ja poliisin lähdettyä jatkaneet paukuttelua, kerrottiin eräässä poliisin saamassa ilmoituksessa.
– Nuoriso alkaa tönimään, ilmoittajan postilaatikko räjäytetty. Nuoret koulun pihassa. Raketteja ammutaan matalalla, moni melkein saaneet niskaan. Ampuvat kohti ohiajavia autojakin, sanotaan toisessa.
Ilmoitusten mukaan nuorisoporukat ovat tähtäilleet toisiaan raketeilla.
– Ammuttu raketilla suuhun. Ampuvat ala-asteikäisiä poikia kohti raketilla, sanotaan yhdessä poliisin jakamassa viestissä.
– Raketteja ja ilotulitteita ammutaan miten sattuu. Ilmoittaja ohjeistanut yhtä porukkaa ilotulitteiden turvallisempaan käyttöön, jolloin ammuttu / heitetty yksi ilotulite kohti, kerrotaan poliisin kirjaamassa ilmoituksessa.
Kesän vilkkaimpia viikonloppuja
Myös Oulun poliisi kertoi juhlakansan aiheuttaneen häiriöitä, ja viikonloppu oli poliisille yksi kesän vilkkaimmista.
– Torinrannassa Kiikelin alueella oli päihtynyttä nuorisoa, joka aiheutti järjestyshäiriöitä nujakoimalla ja ilotulitteiden laittomalla ja holtittomalla käytöksellä, poliisi kertoi.
https://poliisi.fi/-/kymmenia-rajahteit ... n-seudulla
Poliisi tutkii epäiltyä räjähderikosta, jossa ulkomailta hankittuja P1-luokan pyroteknisiä tuotteita on välitetty alaikäisille Oulun seudulla. Poliisi muistuttaa, että räjähteet eivät kuulu alaikäisille ja voivat väärin käytettyinä aiheuttaa vakavia vammoja.
Poliisi tutkii räjähderikosta, jossa epäiltynä on alaikäinen tekijä. Epäilty on myöntänyt tilanneensa ulkomailta P1-luokan pyroteknisiä tuotteita ja välittäneensä niitä muille alaikäisille. Kauppaa on tehty WhatsApp-sovelluksessa. Alustavassa puhutuksessa on selvinnyt, että epäilty on tilannut satoja räjähteitä verkosta ja ehtinyt myymään niistä merkittävän määrän eteenpäin.
https://www.kaleva.fi/kiikelinpuisto-ai ... na/2359100
Kiikelinpuisto aiotaan sulkea kesäöinä
Kiikelinpuisto suunnitellaan suljettavaksi yleisöltä kesäöisin. Tekninen lautakunta käsittelee tiistaina päätöstä asentaa Kiikeliin johtaville silloille portit, jotka suljettaisiin perjantai- ja lauantai-iltaisin huhtikuun lopulta syyskuun alkuun.
Saarelle pääsy yöaikaan jäisi vartijoiden harkinnan varaan. Mikäli tekninen lautakunta hyväksyy puiston sulkemissuunnitelman, lisävartiointi maksaa kaupungille 18 000 euroa. Kiikelin kolmessa kerrostalossa ja yhdessä rivitalossa on vajaat kuusikymmentä asuntoa, joissa asuu noin sata asukasta.
Tuo kaverin suuhun ampuminen - jota tapahtunut jossain päin Suomea - kuulostaa karmaisevalta. Muistetaan myös se, että nimenomaan Oulussa joku alaikäinen tilasi ja välitti toisille alaikäisille pommeja ja raketteja vain vajaa viikko sitten. Parhaassa tapauksessahan räjähteiden räjähtäminen kuljetettaessa olisi voinut johtaa tulipaloon postitoimipaikassa. Toivottavasti jantteri saa tekemisistään kunnon rapsut ja eilisen tapahtumat katsotaan raskauttavana tekijänä, koska Oulussa räjähdellyt varmasti myös tämän kyseisen idiootin laittomasti eteenpäin myymiä räjähteitä.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/d742 ... 99ab6f2271
Nuoriso veti venetsialaiset överiksi ympäri Suomea
Kesän päättäjäisviikonloppu äityi liian villiksi monella paikkakunnalla.
– Isompi määrä nuoria paikalla ja ampuvat raketteja. 40-50 nuorta paikalla. Myös autoja kohti ammutaan ja lähipihoihin. Menneet piiloon koulun vanhojen rakennusten taakse ja poliisin lähdettyä jatkaneet paukuttelua, kerrottiin eräässä poliisin saamassa ilmoituksessa.
– Nuoriso alkaa tönimään, ilmoittajan postilaatikko räjäytetty. Nuoret koulun pihassa. Raketteja ammutaan matalalla, moni melkein saaneet niskaan. Ampuvat kohti ohiajavia autojakin, sanotaan toisessa.
Ilmoitusten mukaan nuorisoporukat ovat tähtäilleet toisiaan raketeilla.
– Ammuttu raketilla suuhun. Ampuvat ala-asteikäisiä poikia kohti raketilla, sanotaan yhdessä poliisin jakamassa viestissä.
– Raketteja ja ilotulitteita ammutaan miten sattuu. Ilmoittaja ohjeistanut yhtä porukkaa ilotulitteiden turvallisempaan käyttöön, jolloin ammuttu / heitetty yksi ilotulite kohti, kerrotaan poliisin kirjaamassa ilmoituksessa.
Kesän vilkkaimpia viikonloppuja
Myös Oulun poliisi kertoi juhlakansan aiheuttaneen häiriöitä, ja viikonloppu oli poliisille yksi kesän vilkkaimmista.
– Torinrannassa Kiikelin alueella oli päihtynyttä nuorisoa, joka aiheutti järjestyshäiriöitä nujakoimalla ja ilotulitteiden laittomalla ja holtittomalla käytöksellä, poliisi kertoi.
https://poliisi.fi/-/kymmenia-rajahteit ... n-seudulla
Poliisi tutkii epäiltyä räjähderikosta, jossa ulkomailta hankittuja P1-luokan pyroteknisiä tuotteita on välitetty alaikäisille Oulun seudulla. Poliisi muistuttaa, että räjähteet eivät kuulu alaikäisille ja voivat väärin käytettyinä aiheuttaa vakavia vammoja.
Poliisi tutkii räjähderikosta, jossa epäiltynä on alaikäinen tekijä. Epäilty on myöntänyt tilanneensa ulkomailta P1-luokan pyroteknisiä tuotteita ja välittäneensä niitä muille alaikäisille. Kauppaa on tehty WhatsApp-sovelluksessa. Alustavassa puhutuksessa on selvinnyt, että epäilty on tilannut satoja räjähteitä verkosta ja ehtinyt myymään niistä merkittävän määrän eteenpäin.
https://www.kaleva.fi/kiikelinpuisto-ai ... na/2359100
Kiikelinpuisto aiotaan sulkea kesäöinä
Kiikelinpuisto suunnitellaan suljettavaksi yleisöltä kesäöisin. Tekninen lautakunta käsittelee tiistaina päätöstä asentaa Kiikeliin johtaville silloille portit, jotka suljettaisiin perjantai- ja lauantai-iltaisin huhtikuun lopulta syyskuun alkuun.
Saarelle pääsy yöaikaan jäisi vartijoiden harkinnan varaan. Mikäli tekninen lautakunta hyväksyy puiston sulkemissuunnitelman, lisävartiointi maksaa kaupungille 18 000 euroa. Kiikelin kolmessa kerrostalossa ja yhdessä rivitalossa on vajaat kuusikymmentä asuntoa, joissa asuu noin sata asukasta.
– Touhumme eteni yhä pitemmälle, ja kun aloimme suoraan sanoen nussia lauteilla sylikkäin, Kari Tapio räjähti, Frederik muistelee kirjassa.
-
Tulimutkanvuohi
- Nikke Knatterton
- Viestit: 163
- Liittynyt: Ma Marras 24, 2025 6:44 pm
Re: Jättimäinen nuorisojoukko riehuu Kemin Citymarketin pihalla – poliisilta hätähuuto
on se neekeri, valkoihoinen, suomipoika, suvakki, vasemmistolainen, persu tai mikä hyvänsä, syy käytökseen on selvä.
Lista syille tosin olisi lähes loputon, mutta tälläistä ei ollut näin paljoa 80-luvun lapsilla, eikä vielä 90-luvun lapsillakaan.
En suoraan sano että vapaa kasvatus, mutta vanhemmilta puuttuu auktoriteetti tänä päivänä, ollaan liian lepsuja. Moni 40v vanhempikin on tänä päivänä lihava, ei jakseta eikä pystytä. Juodaan energiajuomia ja Katsellaan vatsa pystyssä sohvalla jotain vitun lasten tanssisovelluksia (tiktok) saadaan sieltä jatkuvaa dopamiinipommia aivoihin.
Ei nykynuoret saa remmiä, avokasta eikä rangaistuksia juuri mistään, tässä näkyy ja tähän tiivistyy seuraukset siitä kun ei ymmärretä että teoilla on seuraus ja teot ei aina ole ok .
Lista syille tosin olisi lähes loputon, mutta tälläistä ei ollut näin paljoa 80-luvun lapsilla, eikä vielä 90-luvun lapsillakaan.
En suoraan sano että vapaa kasvatus, mutta vanhemmilta puuttuu auktoriteetti tänä päivänä, ollaan liian lepsuja. Moni 40v vanhempikin on tänä päivänä lihava, ei jakseta eikä pystytä. Juodaan energiajuomia ja Katsellaan vatsa pystyssä sohvalla jotain vitun lasten tanssisovelluksia (tiktok) saadaan sieltä jatkuvaa dopamiinipommia aivoihin.
Ei nykynuoret saa remmiä, avokasta eikä rangaistuksia juuri mistään, tässä näkyy ja tähän tiivistyy seuraukset siitä kun ei ymmärretä että teoilla on seuraus ja teot ei aina ole ok .
The world is full of people who are ready to tell you how you should live, even though they don't know how to live themselves.
- Bukowski
- Bukowski
Re: Jättimäinen nuorisojoukko riehuu Kemin Citymarketin pihalla – poliisilta hätähuuto
Ne levitellyt räjähteet oli P1-luokan pyroteknisiä tuotteita, Valtioneuvoston asetuksen pyroteknisten tuotteiden vaatimustenmukaisuudesta mukaisesti "luokka P1: muut pyrotekniset tuotteet kuin ilotulitulitteet ja teattereissa käytettävät pyrotekniset tuotteet, jotka aiheuttavat vähäisen vaaran"Tarkastaja Levisi kirjoitti: Su Elo 30, 2026 8:06 am Tuo kaverin suuhun ampuminen - jota tapahtunut jossain päin Suomea - kuulostaa karmaisevalta. Muistetaan myös se, että nimenomaan Oulussa joku alaikäinen tilasi ja välitti toisille alaikäisille pommeja ja raketteja vain vajaa viikko sitten. Parhaassa tapauksessahan räjähteiden räjähtäminen kuljetettaessa olisi voinut johtaa tulipaloon postitoimipaikassa. Toivottavasti jantteri saa tekemisistään kunnon rapsut ja eilisen tapahtumat katsotaan raskauttavana tekijänä, koska Oulussa räjähdellyt varmasti myös tämän kyseisen idiootin laittomasti eteenpäin myymiä räjähteitä.
Savuja, papattimattoja ja pikkukiinareitahan tuohon luokkaan pääasiassa kuuluu.
Mitä enemmän vihreitä hymiöitä, sitä heikommat argumentit.
Eräässä entisessä hallituspuolueessa oltiin erittäin kiinnostuneita uusista pilvipalveluista. Sitten joku kertoi heille, ettei pilvipalveluilla ole mitään tekemistä kannabiksen kanssa...
Eräässä entisessä hallituspuolueessa oltiin erittäin kiinnostuneita uusista pilvipalveluista. Sitten joku kertoi heille, ettei pilvipalveluilla ole mitään tekemistä kannabiksen kanssa...
Re: Jättimäinen nuorisojoukko riehuu Kemin Citymarketin pihalla – poliisilta hätähuuto
Selvää neekeröintiähän tuo, eli neekereiltä ja räppivideoilta opittua käytöstä, monikulttuurisuuden tuomaa värinää.Superia kirjoitti: La Elo 29, 2026 10:58 pm Varmaan neekereitä.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012240104.htmlNuoret ovat poliisin mukaan aiheuttaneet muun muassa tappeluita ja ilotulitteiden laitonta sekä holtitonta käyttöä.
Re: Jättimäinen nuorisojoukko riehuu Kemin Citymarketin pihalla – poliisilta hätähuuto
Paukkui täälläkin ilotulitteet ja mietin, että mitä helvettiä nyt, mutta tietysti venetsialaiset, voi miten ihan syy taas vähän paukutella.
Vähä-älyisillä jäänyt uudestavuodesta raketteja, niin pitäähän niitä ampua, kun eivät saaneet ammutuksi niitä koulujen päättäjäisissäkään kaikkia. Pitihän äo 30 kallujen jälkeläisten niitä silloinkin vähän paukutella.
Vähä-älyisillä jäänyt uudestavuodesta raketteja, niin pitäähän niitä ampua, kun eivät saaneet ammutuksi niitä koulujen päättäjäisissäkään kaikkia. Pitihän äo 30 kallujen jälkeläisten niitä silloinkin vähän paukutella.
Re: Jättimäinen nuorisojoukko riehuu Kemin Citymarketin pihalla – poliisilta hätähuuto
Niitähän myytiin venetsialaisia varten. Ei tarvitse olla uudesta vuodesta jääneitä.jasso kirjoitti: Su Elo 30, 2026 9:27 am Paukkui täälläkin ilotulitteet ja mietin, että mitä helvettiä nyt, mutta tietysti venetsialaiset, voi miten ihan syy taas vähän paukutella.
Vähä-älyisillä jäänyt uudestavuodesta raketteja, niin pitäähän niitä ampua, kun eivät saaneet ammutuksi niitä koulujen päättäjäisissäkään kaikkia. Pitihän äo 30 kallujen jälkeläisten niitä silloinkin vähän paukutella.
Asun taajamassa, eli täällä ei sais ammuskella, mutta niin vaan paukkui ja rätisi. Huoh!
Suoraan sanottuna, suurin piirtein, sellaista elämä on.
