Mies ollut kateissa 27.12 saakka mökkiviikonlopun jälkeen, hävisi kuin tuhka tuuleen.

Selvinneet tapaukset ja tuntemattomat löydetyt.
karvakana
Lauri Hanhivaara
Viestit: 147
Liittynyt: Ke Marras 29, 2023 12:37 am

Re: Mies ollut kateissa 27.12 saakka mökkiviikonlopun jälkeen, hävisi kuin tuhka tuuleen.

Viesti Kirjoittaja karvakana »

Se on myös häiritsevää, että ei ole kuolinilmoitusta ilkassa tai eparissa. E-Pohjanmaalla on ollut aina tapana ilmoittaa. Hautapaikastakaan ei mitään tietoa, varmaan on tuhkattu sitten ja vaan unohdettu kun ei ole missään mitään muistopostauksiakaan, vaikka hänellä oli laaja tuttavapiiri.

En muuten tiennyt, että hänellä oli tuohon aikaan mahdollisesti parisuhde. Mutta ei yllätäkään, hän oli nuoresta pitäen sellanen, että naisista ei ollut koskaan pulaa. Aina olisi löytynyt uusi, mutta ehkä tuo pohjalla oleva masennus sitten oli myös ratkaiseva tekijä kohtalossa.
Marcus3
Alokas
Viestit: 2
Liittynyt: Ke Syys 09, 2026 11:14 am

Re: Mies ollut kateissa 27.12 saakka mökkiviikonlopun jälkeen, hävisi kuin tuhka tuuleen.

Viesti Kirjoittaja Marcus3 »

Tuhkattu kuulemma joo ja pieni muistotilaisuus, kuulin itse vasta reilusti jälkeenpäin, vaikka olen miehen noin 15 vuotta tuntenut.

Miten voi noin kauan kestää löytää aivan vierestä? Ilmoittajat kuulemani mukaan saivat ihan urakalla paskaa poliisilta
manearia
Martin Beck
Viestit: 832
Liittynyt: To Kesä 11, 2026 5:36 pm

Re: Mies ollut kateissa 27.12 saakka mökkiviikonlopun jälkeen, hävisi kuin tuhka tuuleen.

Viesti Kirjoittaja manearia »

Marcus3 kirjoitti: Ti Syys 22, 2026 7:00 pm Tuhkattu kuulemma joo ja pieni muistotilaisuus, kuulin itse vasta reilusti jälkeenpäin, vaikka olen miehen noin 15 vuotta tuntenut.

Miten voi noin kauan kestää löytää aivan vierestä? Ilmoittajat kuulemani mukaan saivat ihan urakalla paskaa poliisilta
Valitettavasti poliisi ei ottanut katoamista kovin vakavasti olosuhteiden vuoksi. Mökkireissu kaveriporukan kanssa, kosteat menot yms. Perhe kuitenkin tiesi, että itsetuhoisuutta on aiemminkin esiintynyt, eli olisi mielestäni pitänyt urakalla etsiä heti ekana iltana. Tuo vesistö mistä löytyi on muuten melko hankala, ja tietääkseni nosto tapahtui heti vaikka mies tunnistettiin vasta myöhemmin.
Vastaa Viestiin