Ongelma on islamistien tuleminen ja islsmisteja ei pystytä pysäyttämään, kun ne sanoo asylum. Tai vaimo, lapsi sanoo.
Moni muslimi kokee, ettei heille ole Suomessa sijaa, sanoo nuori imaami
Re: Moni muslimi kokee, ettei heille ole Suomessa sijaa, sanoo nuori imaami
Konservatiivi-libertaari, entinen vihreä. Ei lue al-Hesaaria. Nuiva. Antinatsi. Antikommunisti. Anti-antifantti. Arhinmäki syytteeseen. GWh CO2++ U238 CPU AI UKR IL RSA ICE++ SCOTUS X
- JudgeCooper
- Neuvoja-Jack
- Viestit: 528
- Liittynyt: Ma Tammi 16, 2023 3:44 pm
- Paikkakunta: NY
Re: Moni muslimi kokee, ettei heille ole Suomessa sijaa, sanoo nuori imaami
Imaami on oikeassa. Valtio maksakoon menolipun. Emmehän me mitään barbaareja ole.
Välinpitämättömyys on valinta.
-
Matti Ja Maija
- Jessica Fletcher
- Viestit: 3086
- Liittynyt: Pe Helmi 25, 2022 10:32 am
Re: Moni muslimi kokee, ettei heille ole Suomessa sijaa, sanoo nuori imaami
Emme tosiaankaan olla barbaareja.JudgeCooper kirjoitti: To Loka 01, 2026 3:06 pm Imaami on oikeassa. Valtio maksakoon menolipun. Emmehän me mitään barbaareja ole.
En tiedä, mitä ajattelisivat kauppakeskukset tai yms. jos sinne laittaisi kojun, jossa kerätään lahjoitusvaroja pois-lennättämiseen. Onhan siellä SPR ja muut kinuamassa rahnoo ohikulkijoilta, niin miksei sitten tuollasta keräystä saisi olla?
Slava Ukraini! <3
JanitaSlima nauraa joka paikkaan.
Bänniä hänelle.
JanitaSlima nauraa joka paikkaan.
Bänniä hänelle.
-
Moonshiner
- Neuvoja-Jack
- Viestit: 528
- Liittynyt: To Loka 24, 2024 7:08 pm
Re: Moni muslimi kokee, ettei heille ole Suomessa sijaa, sanoo nuori imaami
Totta, tyttötappuraisen häirintäkeppostelujen tutkinta ei tainnut edetä. Olikos muslimien avustajat myös kohteina?Barbie kirjoitti: To Loka 01, 2026 11:50 am
Niinpä, eduskunnan muslimien avustajillekin on hyvä saada työrauha jonain vuonna. Vai onko nykyään yhä kohteliaisuus kun mies taputtelee naisen persettä? Viime viikolla kuulin eräältä vanhemmalta naiselta, että on.
-
Tuohirulla
- Harjunpää
- Viestit: 298
- Liittynyt: La Kesä 29, 2024 10:42 pm
Re: Moni muslimi kokee, ettei heille ole Suomessa sijaa, sanoo nuori imaami
Sipi kirjoitti: To Loka 01, 2026 10:48 amEnsimmäinen asia mihin voin muslimien kanssa samaistua. Tosin tällä asenteella ei hetken päästä saisi pankista lainaa joten +-0.
Muslimit eivät hyväksy..... pankkilainan korkoja........
-
Tuohirulla
- Harjunpää
- Viestit: 298
- Liittynyt: La Kesä 29, 2024 10:42 pm
Re: Moni muslimi kokee, ettei heille ole Suomessa sijaa, sanoo nuori imaami
En nyt antaisi päivälehdelle painoarvoa koska ei niiden agendasta voi tietää.Kumisilmä kirjoitti: Ke Syys 30, 2026 5:34 pm"Raiskauksesta tai törkeästä raiskauksesta epäiltyjä oli viime vuonna 1 080. Heistä ulkomaalaistaustaisia oli 364 eli 33,7 prosenttia kaikista epäillyistä."Private dick kirjoitti: Ke Syys 30, 2026 4:41 pmSuomen tapa on noudattaa Suomen lakia eikä koraania. Täällä ei raiskata naisia vaikka kävelevät keskellä yötä alasti kadulla tai taksissa. Tässä nyt pari asiaa alkajaisiksi.Kumisilmä kirjoitti: Ke Syys 30, 2026 7:08 am
helvetin huono neuvo aivan järjetön.mikä edes on maan tapa kännissä aamusta iltaan ja vaimoa turpaan joka perjantai niinkö.
Eli 70 prossaa raiskaajista on kantasuomalaisia.miten se sopii tohon täällä ei raiskata jargoniin.
joo mamut on vitusti tässä rikoslajissa yliedustettuja ja siihen pitää puuttua ja panostaa mut älä saatana esitä edes läpällä etteikö kantasuomalainen mies ottaisi väkisin. 7/10 raiskaria on kantiksia sä mitätöit uhrien kärsimyksiä ku sössötät tommosta.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/e ... e2e9cfaa34
https://stat.fi/til/rpk/2018/13/rpk_201 ... 01_fi.html
- Wildchild79
- Andy Sipowich NYPD
- Viestit: 1350
- Liittynyt: Su Kesä 18, 2023 10:21 pm
Re: Moni muslimi kokee, ettei heille ole Suomessa sijaa, sanoo nuori imaami
*pltmtxtvp*tm
Ennen vaadittiin yrittämään, mutta nykyään opetetaan vaatimaan - Sotaveteraani Gunnar Kotiranta 103-v
-
Huutaja Jaana
- Sherlock Holmes
- Viestit: 7271
- Liittynyt: Pe Joulu 09, 2022 7:54 am
-
Orge Gerwell
- Jane Marple
- Viestit: 1028
- Liittynyt: Ma Marras 24, 2025 8:16 pm
Re: Moni muslimi kokee, ettei heille ole Suomessa sijaa, sanoo nuori imaami
"Suurin osa ihmisistä", sanoo suurmufti Laine. Itse en kyllä olisi niinkään varma.
Re: Moni muslimi kokee, ettei heille ole Suomessa sijaa, sanoo nuori imaami
Kyllä se vaaleissa on tullu selväksi. Rasisteja on pieni äänekäs joukko. Pitävät meteliä täällä ja somessa. Usein eivät omalla nimellään. Joukossa paljon ryssäbotteja. Tämä palsta taas on tietynlaisten ihmisten kokoontumispaikka ja aika pieni sellainen.Orge Gerwell kirjoitti: Pe Loka 02, 2026 4:25 am "Suurin osa ihmisistä", sanoo suurmufti Laine. Itse en kyllä olisi niinkään varma.
https://yle.fi/a/74-20248809Bensa on uusi maahanmuutto
Helsingin yliopiston politiikan tutkija Emilia Palonen vertaa perussuomalaisten nykytilannetta hallituksessa vuoteen 2015. Myös tuolloin perussuomalaiset oli hallituksessa. Silloin maahan tuli suuri määrä maahanmuuttajia.
– He eivät pystyneet hallituksessa pysäyttämään sitä.
Nyt puolueen odotetaan rajoittavan polttoaineiden hintoja.
– Perussuomalaisilla olisi mahdollisuus tehdä tälle jotain, mutta he eivät ole tällaista alle kahden euron bensaa mahdollistaneet. Heillä olisi nyt kuitenkin työkalut siihen, ja monet muut maat ovat alentaneet bensan tai dieselin kustannuksia.
Hallituksessa perussuomalaisista on tullut tiukan talouskurin puolue. Tähän ei Palosen mukaan polttoaineverojen alentaminen sovi, koska se näkyy suoraan valtion kassassa.
Re: Moni muslimi kokee, ettei heille ole Suomessa sijaa, sanoo nuori imaami
Nykytilannetta taas hienosti kuvaa se, kun vakavasti kehitysmaalaistuneen vantaalaislähiön ostarilla afrikkalaistaustainen miesoletettu keräsi rahaa Afrikan lapsille.Matti Ja Maija kirjoitti: To Loka 01, 2026 4:44 pmEmme tosiaankaan olla barbaareja.JudgeCooper kirjoitti: To Loka 01, 2026 3:06 pm Imaami on oikeassa. Valtio maksakoon menolipun. Emmehän me mitään barbaareja ole.
En tiedä, mitä ajattelisivat kauppakeskukset tai yms. jos sinne laittaisi kojun, jossa kerätään lahjoitusvaroja pois-lennättämiseen. Onhan siellä SPR ja muut kinuamassa rahnoo ohikulkijoilta, niin miksei sitten tuollasta keräystä saisi olla?![]()
![]()
Suomen vahvuuvs kehitysmaalaistumisen ehkäisyssä on valtiontalous. Seuraava todnäk demarivetoinen hallitus tavoittelee jotain 10 miljardin säästöjä. Jos siitä vaikka puolet toteuttaa, niin Virtasen ruuvia kiristetään niin paljon, että menee koko ajan vaikeammaksi kaupata ajatusta suomalaisten vastuusta elättää somaleja. Ja sitten ei voida edes syyttää pahaa persuoikeistohallitusta kaikesta.
Re: Moni muslimi kokee, ettei heille ole Suomessa sijaa, sanoo nuori imaami
Muslimit ovat haitallinen vähemmistö monin eri tavoin. Valloitushaluinen uskonto joka leviää Euroopassa vaarallista vauhtia. Eurooppaan tulee muslimeita maista joissa eletään käytännössä keskiaikaa asenteiltaan ja tavoiltaan. Näinhän ei Suomessa ole, muslimiyhteisön ulkopuolella, ei edes juutalaisen ja konservatiivikristittyjen parissa. Ja väitteesi juutalaisista on silkkaa valhetta, parisuhteita solmitaan myös muihin uskontoihin kuuluvien kanssa. Näin tekevät molemmat sukupuolet, toisin kuin muhamettilaisilla.Predator kirjoitti: To Loka 01, 2026 9:43 amTuo sama koskee esim.juutalaisiaMace73 kirjoitti: To Loka 01, 2026 9:16 am Me länsimaalaiset olemme roskaa heidän silmissää. Näyttää siltä etteivät musliminaiset saa seurustella valtaväestön miesten kanssa, parisuhteista puhumattakkaan.
Tuo sama koskee konservatiiveja ja varsinkin konservatiivikristittyjä.Muslimiyhteisön asenne seksuaalivähemmistöihin, tasa-arvoon ja sananvapauteen on myös hyvin kyseenalaista.
Re: Moni muslimi kokee, ettei heille ole Suomessa sijaa, sanoo nuori imaami
Täsmälleen, mullakin on nais-juutalais-in-law-sukulaisia. Ero Israelin juutalaisilla ja sanotaan vaikka kurdeilla tuntuu olevan iso.Mace73 kirjoitti: Pe Loka 02, 2026 6:28 amMuslimit ovat haitallinen vähemmistö monin eri tavoin. Valloitushaluinen uskonto joka leviää Euroopassa vaarallista vauhtia. Eurooppaan tulee muslimeita maista joissa eletään käytännössä keskiaikaa asenteiltaan ja tavoiltaan. Näinhän ei Suomessa ole, muslimiyhteisön ulkopuolella, ei edes juutalaisen ja konservatiivikristittyjen parissa. Ja väitteesi juutalaisista on silkkaa valhetta, parisuhteita solmitaan myös muihin uskontoihin kuuluvien kanssa. Näin tekevät molemmat sukupuolet, toisin kuin muhamettilaisilla.Predator kirjoitti: To Loka 01, 2026 9:43 amTuo sama koskee esim.juutalaisiaMace73 kirjoitti: To Loka 01, 2026 9:16 am Me länsimaalaiset olemme roskaa heidän silmissää. Näyttää siltä etteivät musliminaiset saa seurustella valtaväestön miesten kanssa, parisuhteista puhumattakkaan.
Tuo sama koskee konservatiiveja ja varsinkin konservatiivikristittyjä.Muslimiyhteisön asenne seksuaalivähemmistöihin, tasa-arvoon ja sananvapauteen on myös hyvin kyseenalaista.
Islam on varsin vihamielinen länsimaista uskonnollista järjestystä vastaan, siksi on kummallista että islam otetaan ilolla vastaan jopa teoriassa kristillisessä Kirkko&Kaupunki-julkaisussa.
Eivät tajua, että islam täysin kumoaisi kaiken mitä heillä on, pahemmin kuin vaikka lestadiolaiset, jotka eivät julkaisussa saa tilaa trans/Seta-puristukselta.
Konservatiivi-libertaari, entinen vihreä. Ei lue al-Hesaaria. Nuiva. Antinatsi. Antikommunisti. Anti-antifantti. Arhinmäki syytteeseen. GWh CO2++ U238 CPU AI UKR IL RSA ICE++ SCOTUS X
Re: Moni muslimi kokee, ettei heille ole Suomessa sijaa, sanoo nuori imaami
Mace73 kirjoitti: Pe Loka 02, 2026 6:28 amMuslimit ovat haitallinen vähemmistö monin eri tavoin. Valloitushaluinen uskonto joka leviää Euroopassa vaarallista vauhtia. Eurooppaan tulee muslimeita maista joissa eletään käytännössä keskiaikaa asenteiltaan ja tavoiltaan. Näinhän ei Suomessa ole, muslimiyhteisön ulkopuolella, ei edes juutalaisen ja konservatiivikristittyjen parissa. Ja väitteesi juutalaisista on silkkaa valhetta, parisuhteita solmitaan myös muihin uskontoihin kuuluvien kanssa. Näin tekevät molemmat sukupuolet, toisin kuin muhamettilaisilla.Predator kirjoitti: To Loka 01, 2026 9:43 amTuo sama koskee esim.juutalaisiaMace73 kirjoitti: To Loka 01, 2026 9:16 am Me länsimaalaiset olemme roskaa heidän silmissää. Näyttää siltä etteivät musliminaiset saa seurustella valtaväestön miesten kanssa, parisuhteista puhumattakkaan.
Tuo sama koskee konservatiiveja ja varsinkin konservatiivikristittyjä.Muslimiyhteisön asenne seksuaalivähemmistöihin, tasa-arvoon ja sananvapauteen on myös hyvin kyseenalaista.
https://raamattuajassamme.fi/juutalaisia-haatapoja/Uskonnollisesti: Perinteinen juutalaisuus (erityisesti ortodoksinen) ei hyväksy seka-avioliittoja. Rabbi ei voi vihkiä paria, jos toinen ei ole juutalainen
Charlie Kirk vainaan mukaan homot tulisi tappaa kivittämällä.
Re: Moni muslimi kokee, ettei heille ole Suomessa sijaa, sanoo nuori imaami
Vähän sivuaa nyt aiheesta, mutta kerrotko missä hän on näin sanonut? Lähde mielellään.Predator kirjoitti: Pe Loka 02, 2026 7:22 am
Charlie Kirk vainaan mukaan homot tulisi tappaa kivittämällä.
Netissä idioottien kanssa väittely on mahdotonta; joutuu alentumaan niiden tasolle ja lopulta ne voittaa sut kokemuksella.