Kaulan katkominen opetetaan jo lapsille, jotka teurastavat rikollisiksi tuomittuja tylsin veitsin.
Minkä nuorena oppii, sen vanhana taitaa.
Missä näin kerrotaan?Wagner kirjoitti:Islam on siitä kummallinen "rauhanuskonto" että se sallii oman jälkikasvunsa murhaamisen rangaistuksetta.
Hieman sivuraiteelle hypäten kysäisen samalla, onko pommin kantaminen mukanaan ja itsensä räjäyttäminen keskellä väkijoukkoa laskettavaksi itsemurhaksi? Toki siitä ei tässä tapauksessa ollut kyse, mutta nyt kun aiheeseen ollaan menty, niin joku aiheesta enemmän tietävä voisi valaista.Marsalkka kirjoitti:Hyväksyykö se itsemurhan?
Tuossa kirjassa selitetään mm. assassiinien itsemurhaterroristikultin synty ja toiminta. Sen sortin itsemurhapommittajaa koulutetaan pitkään ja huolella ja häntä kustaan silmään joka käänteessä, joten kyse on enemmänkin perusteellisesti aivopestystä inhimillisestä aseesta kuin itsemurhan tekijästä.VoDKa kirjoitti:Hieman sivuraiteelle hypäten kysäisen samalla, onko pommin kantaminen mukanaan ja itsensä räjäyttäminen keskellä väkijoukkoa laskettavaksi itsemurhaksi? Toki siitä ei tässä tapauksessa ollut kyse, mutta nyt kun aiheeseen ollaan menty, niin joku aiheesta enemmän tietävä voisi valaista.Marsalkka kirjoitti:Hyväksyykö se itsemurhan?