ulkosuomalainen kirjoitti:
En ole koko aikana ollut vakuuttunut lopullisen astaloinnin ajankohdasta.
...
Mistaan ei voi paatella etta Anneli on lahella puhelinta kysyessaan (vaimeiden askelien jalkeen) "tuleeks sielt kettaan."
2:08 (vaimeita askelia) Tuleeksielt
- kettää?
2:10 Lapsi: Hei, onksiel joku, ...
Ja ihan varmasti voi, jopa pelkkää litterointia lukemalla osaa tuon verran päätellä, puhumattakaan siitä että ko. alkuperäiseltä virallisesti todettavissa. Anneli kysyy ja lapsi vastaa (kysymyksellään puhelimeen), molemmat puheäänellä, eivät huuda, litteroinnissa on huutamisetkin eroiteltu.
Voihan sitä täällä ulkosuomalainen&kumppanit leikkiä ja kertoa että AA on kyseisen kysymyksen esittänyt vaikka pää vessan pytyssä ja että lapsi 'vastaa' viemäriputkea pitkin toisesta vessasta, ihan helppoa tälläiset skenaariot kun esittäjällä ei ole yhtään johdonmukaisuutta pelissä.
Mutta mielenkiintoista!, jo toinen inttäjä tänään on pikkuhiljaa luopumassa alkperäisistä väitteistään:
En ole koko aikana ollut vakuuttunut lopullisen astaloinnin ajankohdasta.
Juna kääntyy, vaikkakin hitaasti.
Esittäkää se lopullinen astalointitapahtuma!, johdonmukaisesti, aikajanalla ja niin että siinä on otettu huomioon kaikki tapauksesta tiedetyt.
Jossain kohtaa on suoritettu itseään puukotusta (mahdollisesti, riippuen tarinasta), veriset vaattetkin on vaihdettu ja tavaroita piiloteltu. Esittäkää siis koko astalointitapahtuma, eikä vain jotain yksittäistä heittoa esim. jostain suojavatteesta.
Odotan mielenkiinnolla...