Firenzen peto
-
Dr Bergmeister
- Adrian Monk
- Viestit: 2800
- Liittynyt: La Maalis 13, 2010 9:37 pm
- Paikkakunta: Pohjanmaan rannikkoseutu
Re: Firenzen peto
Kävin katsomassa tuolla trutv:ssä tätä, näyttää olevan mielenkiintoinen ja pitkä tarina. Eikö kukaan ole kiinnostunut kääntämään tänne tätä?
Gods made heavy metal.
-
Mopoterroristi
- Agentti Scully
- Viestit: 651
- Liittynyt: La Loka 13, 2007 1:34 am
Re: Firenzen peto
Kuten mainitsin Pohjolan Pollari kertoo-kirjassa (kansainvälisessä osiossa) on juttu näistä murhista. Jossain 1990-2000 luvun kirjassa, jos jollain on nuo kirjat. Sellainen henkilö, joka kirjasetin omistaa, voisi penkoa( mikäli viitsii) minkä vuoden kirjassa. Kattava juttu sinänsä, mutta ihan nuo jutun viime käänteet siitä puuttuu. Muistaakseni veljekset olivat siinä pidätetty ja olikohan tämä sittemmin vapautettu kaveri epäilyksen alaisena. Nyt kun on tuon dokkarin ja viime käänteet tiedossa, olisi mielenkiintoista lukea uudelleen juttu. Niinpä jos jollakin on himassaan kirjat 1990-2000-luvuilta,eikä joskus ole mitään tekemistä
voisitko plärätä ja katsoa minkä vuoden kirja on kyseessä? Jutun otsikko on "Firenzen peto".
Syntyneet räyhäämään
- maija turjukka
- Ainesta Watsoniksi
- Viestit: 4939
- Liittynyt: Ke Heinä 25, 2007 8:58 pm
Re: Firenzen peto
Nimimerkki Valoviikate näyttää toteuttavan toiveen kunnollisesta alustuksesta. Annettaisiinko hänelle työrauha tuossa avaamassaan ketjussa (jatkaa juttu loppuun) ja jatketaanko sitten keskustelua siellä?
http://www.murha.info/phpbb2/viewtopic.php?f=3&t=10503
http://www.murha.info/phpbb2/viewtopic.php?f=3&t=10503
-Suru on hinta, jonka maksamme rakkaudesta.-