Kajakilla melomaan lähtenyt 57v mies kateissa Raahessa

Selvinneet tapaukset ja tuntemattomat löydetyt.
Helmie
Jessica Fletcher
Viestit: 3295
Liittynyt: Ti Tammi 06, 2009 4:55 pm

Kajakilla melomaan lähtenyt 57v mies kateissa Raahessa

Viesti Kirjoittaja Helmie »

Kajakilla melonut mies kateissa Raahessa


Lauantai 6.8.2011 klo 13.21

Kajakilla melomaan lähtenyt mies on ollut useita päiviä kateissa Raahessa Pohjois-Pohjanmaalla.

Poliisin mukaan 57-vuotias raahelaismies lähti melomaan maanantaina iltapäivällä Raahen Siniluodon rannasta. Mies oli matkalla merenrantoja pitkin Pyhäjoelle.

Lähdön jälkeen häneen ei ole saatu yhteyttä. Merivartiosto löysi perjantaina miehen käyttämän kajakin Pyhäjoelta Hanhikiven eteläpuolelta.


Kadonnut mies on 167 cm pitkä. Hän oli pukeutunut t-paitaan ja shortseihin.


Poliisi kaipaa tapahtumaan liittyviä havaintoja numerossa 050 430 9151.

STT
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011080 ... 5_uu.shtml
:(
Varmaan pian löytyy...
Petteri
Theo Kojak
Viestit: 1162
Liittynyt: Pe Loka 26, 2007 4:01 pm

Re: Kajakilla melomaan lähtenyt 57v mies kateissa Raahessa

Viesti Kirjoittaja Petteri »

Raahessa kadonnutta melojaa ei ole vielä löydetty

Elokuun ensimmäisenä päivänä kadonnutta 57-vuotiasta raahelaismiestä ei ole vielä löydetty. Melojan etsintöjä jatkettiin tuloksetta tiistaina 9. elokuuta poliisijohtoisesti.

Etsintöjä tehtiin Pyhäjoen seudulla alueella, josta miehen kanootti oli löytynyt lauantaina. Etsintöihin osallistuivat poliisivene ja virka-apua antaneet merivartioston ja pelastuslaitoksen veneet.

Mies lähti melomaan kajakilla maanantaina 1. elokuuta iltapäivällä Raahen Siniluodon rannasta merenrantoja pitkin Pyhäjoelle. Miehestä ei ole havaintoja lähdön jälkeen.

Kadonnut mies liikkui vihreällä kajakilla. Mies on 167 cm pitkä, ja katoamishetkellä hänellä oli päällään t-paita ja sortsit.

http://www.kaleva.fi/uutiset/raahessa-k ... tty/907990
hsk
Vähänniinkuharrastaja
Viestit: 99
Liittynyt: To Tammi 13, 2011 12:11 am

Re: Kajakilla melomaan lähtenyt 57v mies kateissa Raahessa

Viesti Kirjoittaja hsk »

Voi että. :( Löytyisi nyt nopeasti, niin olisi varmasti omaisillakin helpompi olla. Sain eilen kuulla kadonneen henkilöllisyyden ja tuttu mies kyseessä.
"Yksi vastaus minulla oli, mutta se ei sopinut kysymykseen"
Petteri
Theo Kojak
Viestit: 1162
Liittynyt: Pe Loka 26, 2007 4:01 pm

Re: Kajakilla melomaan lähtenyt 57v mies kateissa Raahessa

Viesti Kirjoittaja Petteri »

Miehen ruumis löytyi merestä Pyhäjoella

Jokilaaksojen poliisi sai ilmoituksen lauantaina iltapäivällä rantavedestä löytyneestä miehen ruumiista Pyhäjoen Maunuksessa.

Löydön teki ranta-alueella koiriaan ulkoiluttaneiden henkilöiden koira.

Poliisi epäilee vainajan olevan 5.8.11 kadonneeksi ilmoitetun raahelaismiehen, joka lähti 1.8. kanootillaan melomaan Raahen Siniluodosta Pyhäjoelle. Ilmoituksen jälkeen suoritetuissa etsinnöissä on löydetty kanootti, mela ja muuta miehellä mukana ollutta omaisuutta, joka on löytynyt vainajan löytöpaikkaan nähden saman lahden Hanhikiven puolelta.

Vainajan henkilöllisyys tullaan varmistamaan oikeuslääketieteellisessä tutkimuksessa.

http://www.poliisi.fi/poliisi/jokilaaks ... endocument
Vastaa Viestiin