Eli ennen kuin nämä tutkinnat edes edistyvät mihinkään, on putsattava poliisia. Mikä lienee tilanne tällä hetkellä Suomessa, koska juuri linkitin toisaalle, että poliisit olivat tehneet kantelun sisäministeriöön, että myös Suomessa huumekauppaa johtaa poliisi - joka näkyy olevan vain Eurooppalainen käytäntö. Onkohan noita putsauksia saatu edes vielä Suomessa käyntiin, kun en ole lukenut, että olisi ollut "kansainvälistä" apuakaan.Málaga Guardia Civil drugs chief arrested
By h.b. - Dec 17, 2010 - 9:46 AM
As many as six Guardia Civil have been arrested as part of an internal investigation
The Málaga Anti-Drug Chief of the Guardia Civil has been arrested in an operation against drug trafficking. It comes as part of an operation which started on Wednesday and saw earlier reports of another Civil Guard and a former officer arrested.
Read more: http://www.typicallyspanish.com/news/pu ... z1af9HRmVK
Katsokaapa näiden uutisten päivämääriä - tämä poliisikonna on pidätetty ensin, ja sitten vasta on päästy kiinni tuohon ed. sivulla mainittuun konnaan, jonka yhteydessä mainitaan tämä sama ravintola kuin Amyn viimeisen silminnäkijähavainnon kohdalla.
Tämä pidätys on 17. joulukuuta, ja tuo englantilaisroisto pidätettiin sitten 24. joulukuuta - nämä pidätykset ovat tapahtuneet siis n. 10 kk sitten. Tällaista tämä suojelu on - kuten Jenna ketjussakin todetaan, että kukahan todellisuudessa suojelee ja ketä ja miltä.
No, niin olisiko nyt sitten Espanjan poliisi puhdas, ja yritettäisiin käydä kiinni Suomen poliisiin - saa nähdä - nyt on kuitenkin tuota "kansainvälistä apuakin" tarjolla.