Edelleen saman kirjoittajan chattaily -tyyppinen viesti, mihin vastaan täällä lautamiehissä. Siirretty varsinaisen keskustelun puolelta aihealueesta: Gustafssonin vammat.
Nätti_Jussi kirjoitti:Omia näkemyksiä saa tuoda keskusteluun. Se ei ole väärin.
Mutta sen sijaan minua ärsyttää suunnattomasti se, että sinä ja awa vääristelette aivan ilmiselviä faktoja, koska ne eivät sovi "omaan totuuteenne". Sellainen ei ole rehellistä toimintaa.
Keskustelun tarkoituksena on tuoda esiin oikeat faktat. Toki se on lukijan oman kapasiteetin varassa, minkä ymmärtää ja mitä ei. Se että sinä Nätti_Jussi uutena kirjoittajana et ymmärrä esimerkiksi näistä vammakeskusteluista juurikaan mitään, johtunee ainoastaan siitä, että et ole tarpeeksi huolellisesti tutustunut aiheesta kirjoitettuun materiaaliin. Jos ymmärät lukemasi, niin varmasti tuo sinun ikioma kokemus vääristelystä poistuu mielestäsi. Tässä taisi tulla vastaus myös Gyllikselle, joka tuossa hauskasti puhuikin lähes samoin sanoin kuin sinä Nätti_Jussi.
Gyllis kirjoitti:Ja mitä tuohon perehtymiseen tulee, niin awa sinä olet varmasti perehtynyt, mutta vääristelet totuutta täällä. Kumpi pahempi? Sen lisäksi aliarvioit kaikkia muita kirjoittajia jotka ovat kanssasi eri mieltä.
No, uusia ja kokemattomattomia "mutta -kirjoittajia" olette molemmat. Jos nyt joku teitä vääristyttää, niin viestit oikeaan topicciin ja asiallista keskustelua, niin eiköhän kaikki teillekin jakseta kertoa niin kuin se on. Totuus on faktojen tunnustamista.