Joel Lilon käytös ja tausta

Ei ehkä ne kaikkein laadukkaimmat ketjut. Sana on vapaa!
mielikki
Martin Beck
Viestit: 760
Liittynyt: To Helmi 07, 2013 9:55 pm
Paikkakunta: mars

Re: Joel Lilon käytös ja tausta

Viesti Kirjoittaja mielikki »

Vai ei ole Jolli-setä ja Hassemikälie neitimäisiä?
Anna minun kaikki kestää.Neitejä nämä nimeenomaa ovat.Kaksi miestä murhaa puolustuskyvyttömän pikkuisen naisen.Ei mies niin tee.Sanonpa sinulle Jolli-setä,
nyt ei muuta kuin Jollille ja Hasselle hametta päälle,pimpsan peitoksi.Niin muutkin neitit tekevät.
tuplapukki
Susikoski
Viestit: 37
Liittynyt: Pe Loka 25, 2013 3:34 am

Re: Joel Lilon käytös ja tausta

Viesti Kirjoittaja tuplapukki »

Oli setä tai täti jolli, miksi kauhee huuhaa.
Jos se haittaa niin osaatte temput tehdä, eli
buranaa tms, otsakipuihin vastaan tullessa.

Elkää uhoko , koska se on täällä netissä vitun typerää.
Hirveetä kahtoo sivukaupalla kuka tekis sitä , tätä, ja tota. Kun kukaan ei tee mitään kuiteskaan.

Tehkää se, jos teette kun tuo saasta tulee vastaan, lopettakaa muuten turha paskan
jauhanta. Vaikka ehkä pienet kikkelit, ja ehkä pimpiktkin saa mielihyvää
ajatuksesta jota ei kuitenkaan pysty toteuttamaan.

Turha setti pois, ja sitten kun on tilaisuus voi "laukaista" ja kaikki on tyytyväisiä :)..
örkki
Frank Drebin
Viestit: 381
Liittynyt: Su Touko 30, 2010 10:59 am

Re: Joel Lilon käytös ja tausta

Viesti Kirjoittaja örkki »

Todellinen Joel setä onkin, oikea namu-setä. Mikä muukaan. Houkuttelee nuoren tytön luokseen. Ja tarkoitus on eräällä tavalla käyttää tyttöä hyväksi. Tai varmasti monellakin tapaa hyväksi käyttää, joista yksi on huumeiden kuljetus Suomeen.
Tämä Joel-setä ja toinen kahjo päättivät tehdä peruuttamattoman teon.
Tytön mahdolliset unelmat murenivat kaikki, hänestä ei koskaan tule äitiä.
Kunpa nämä murhaajat olisivat joskus vielä isiä. Ja ajattelisivat, miltä tuntuisi, jos heidän oma lapsensa murhattaisiin.
Nekos
Aloitteleva Besserwisser
Viestit: 14
Liittynyt: Ma Syys 30, 2013 7:18 pm

Re: Joel Lilon käytös ja tausta

Viesti Kirjoittaja Nekos »

örkki kirjoitti:
Kunpa nämä murhaajat olisivat joskus vielä isiä.
No toivottavasti kuitenkaan eivät! Näkyy menevän monesti sukupolvelta toiselle nämä "hyvät tavat", ja mahtaako pojat ikinä pystyä antamaan hyvää miehen mallia lapselle, tuskin. Eiköhän pojat kuitenkin tule tavalla tai toisella saamaan ansionsa mukaan, ennemmin tai myöhemmin.
peiteseppo
Remington Steele
Viestit: 236
Liittynyt: Ke Elo 21, 2013 8:32 am

Re: Joel Lilon käytös ja tausta

Viesti Kirjoittaja peiteseppo »

reijoreipas kirjoitti:Näyttää siltä, että Jolli-setä sittenkin käyttää pippeliään ihan muuhun, kuin siihen mihin evoluutio sen suunnitteli.

Kysyimme vilpittömästi häneltä:
reijoreipas kirjoitti:
mehtäläinen kirjoitti:Tökittekö te toisianne mulukulla persereikään ?
Tätä piti minunkin kysyä. Entä näetkö homoeroottisia valveunia?
Nämä tiedot auttaisivat paljon profiloinnissa.
Tämän jälkeen Jollin ponteva ja itsevarma ego katosi keskuudestamme.
Rest In Penetration.
Voitaisiinko jättää noi homostelut kokonaan pois,tai ainakin siirtää ne vaikka bm81 ketjuun,kiitos!
Ei ole voittajaa valuutalle.
Avatar
reijoreipas
Jack Bauer
Viestit: 911
Liittynyt: Ti Helmi 26, 2013 6:11 pm

Re: Joel Lilon käytös ja tausta

Viesti Kirjoittaja reijoreipas »

peiteseppo kirjoitti: Voitaisiinko jättää noi homostelut kokonaan pois,tai ainakin siirtää ne vaikka bm81 ketjuun,kiitos!
Ikävä kyllä, mutta homostelun merkitys tässä "keississä" saataa näytellä pääosaa.(Jos olen oikein pähkäillyt)

Jolli-setä: Voisitko kertoa oman näkemyksesi tästä asiasta.
mielikki
Martin Beck
Viestit: 760
Liittynyt: To Helmi 07, 2013 9:55 pm
Paikkakunta: mars

Re: Joel Lilon käytös ja tausta

Viesti Kirjoittaja mielikki »

Eikö tämä ole keskustelupalsta?Kyllä reijoreipas ja muutkin saa sääntöjen puitteissa kertoa näkemyksensä.
Minäkin olen miettinyt usein miksi nämä jannut vihaa naisia(en yleistä)Jotain outoa siinä on.
Lilo on jopa itsekkin täällä jossain todennut,vihaavansa naisia.Se ei ole normaalia.
TecDec
Armas Tammelin
Viestit: 82
Liittynyt: La Joulu 01, 2012 4:58 pm

Re: Joel Lilon käytös ja tausta

Viesti Kirjoittaja TecDec »

Jolli-Setä kirjoitti:Voi nyt epäkypsyyden huipentuma... Olen kristillisen kasvatuksen saanut ateisti.
Juupa juu. Kirjoitan että olet aito.
Sinulla ei tule olemaan lepoa, eikä sielunrauhaa täällä maanpäällä.
Sinut tunnetaan ikuisesti suomen rikoshistoriassa raukkana, ja se olet.
Häivy täältä.
"totuus on harvoin puhdas eikä koskaan yksinkertainen"
Belker
Javier Pena
Viestit: 1709
Liittynyt: Ma Loka 05, 2009 11:51 pm

Re: Joel Lilon käytös ja tausta

Viesti Kirjoittaja Belker »

Katsoin uusimpia postauksia "asianosaisilta".

Juttu on ollut kinttaalla tuomion suhteen. Nyt nähdyn perusteella arvelen vahvasti, että case menee korkeimpaan. Tuloksena elinkautiset.

Syyt: Uudet seikat lausuntojen luotettavuudesta. Henkilökohtaisuuksiin meneminen, mihin palaan myöhemmin. Yleinen mielipide, jolla silläkin on merkitystä, niin juristeriaa kuin haluttaisiinkin inttää. Tämänkaltaiset jutut menevät syvälle virkamiehiinkin.

Oikeuden harkintavalta on hyvin laaja tällaisissa jutuissa. Sitä ei monikaan tajua. Toivon KO:n valituslupapäätöstä nopeutettuna, sittenpä nähdään.
justse
Alokas
Viestit: 4
Liittynyt: La Joulu 07, 2013 3:59 pm

Re: Joel Lilon käytös ja tausta

Viesti Kirjoittaja justse »

joo o... piti oikeen rekata tänne että saa sanottavan sanotuksi.

ei vittu... naurettavaa porukkaa suurinosa täällä ketkä _koittaa_ parhaansa mukaan vastustaa tätä liloa hikipisarat otsalla,väkisin.

kommentit tyyliin hasselpähkinä ja lillukka, jotka yrittää olla hyviä haukkuma nimiä tai vaik se että nää on linnassa poikaystäviä... :roll:

suurin osa teistä on vaan jotain leffafriikkejä keitä kiinnostaa RIKOKSET JA MURHAT!! koska ne on niin jänniä ja hyviä lähteitä vihan purkamiseen ja saa leikkiä minfossa etsivää ja haistatella pahiksille :D , ja tässä tärkeimpänä vielä se, että haukutte mahtavilla provoillanne (esim. hasselrunqvist tai nyhverö, koska ei tee töitä... :roll: ) näitä tyyppejä, koska pitää parantaa omaa psyykkistä oloa haukkumalla just näitä oikeita rikollisia, koska muuhun ei tekstien perusteella pysty ku solvaamaan näitä tyyppejä jotka on useasti mediassa, koska ei ne millekkään säälittäville nettiaukojille ala käymään, (ja salaa porukka vähän ihannoi näitä ku niillä on boolsseja :wink: )

on täällä varmasti alan miehiä ja enemmän tai vähemmän kokeneita, mut se oli lilolta hyvä kommentti että tääl on paljo nyhveröiden faneja, kuten tykkäävät käydä töissä yms, jotka on oikeasti niitä kaikista nössöimpiä kun eivät _yleensä_ uskalla toteuttaa itseään. tarkotan semmosia kellä ei oo mitään muuta ku pakollinen duuni, eikä mitään mitä haluaa tehdä tai ei uskalla, he ovat köyhiä.
tämmönen postaus, teki vaan mieli avautua näille huipuille ihmisille! saattaa olla vähä sekavaa tekstiä mut sieltä rivien välistä se löytyy 8)

ite en oo näitten tyyppien fanittaja ja en ota kantaa koko keissiin, osoitin vaan turhautumiseni tiettyihin kirjottajiin. :)
mielikki
Martin Beck
Viestit: 760
Liittynyt: To Helmi 07, 2013 9:55 pm
Paikkakunta: mars

Re: Joel Lilon käytös ja tausta

Viesti Kirjoittaja mielikki »

Joo kovastikkin^ on sekavaa tekstiä.
90 prossaa täällä olevia kirjoituksia on helposti luettavia ja ymmärrettäviä.Että se siitä.hohhoijaa.
seivästäjä
Nikke Knatterton
Viestit: 177
Liittynyt: Ti Marras 19, 2013 1:14 am

Re: Joel Lilon käytös ja tausta

Viesti Kirjoittaja seivästäjä »

Joo Lilo on kova alan mies ja se toteuttaa itseään. Jätkällä ei ole varaa edes omaa kämppää vuokrata, vaan notkuu mutsinsa nurkissa, mutta ehkä se vaan toteuttaa itseään ja tykkää pyöriä äitinsä helmoissa.
seivästäjä
Nikke Knatterton
Viestit: 177
Liittynyt: Ti Marras 19, 2013 1:14 am

Re: Joel Lilon käytös ja tausta

Viesti Kirjoittaja seivästäjä »

reijoreipas kirjoitti: Toistaiseksi on kerrottu vaan minne EI kannata mennä vaikkei mitään heiveröisiä eikä neitimäisiä kavereita muutenkaan edes olla.

Tämä "lievästi" hintahtava postaus on peräisin:
http://beta.plaza.fi/artikkelit/kolinaa ... en-vainaja
Eivät totta vie ole, hurjia Alfa-paviaaneja molemmat. Homojahan nuo ovat ihan täysin selvä homma. Joel tykkää ottaa ja vikistä ja tää leukaparta ongenkoukku on jo valmiiksi köyrintäasennossa takana.
mehtäläinen
Alibin satunnaislukija
Viestit: 55
Liittynyt: Pe Elo 02, 2013 8:34 pm

Re: Joel Lilon käytös ja tausta

Viesti Kirjoittaja mehtäläinen »

Kuuleppas Jölli-Julli, miksiköhän sinusta täällä kirjoitetaan, mietippä sitä ?
Jos vapautuessasi et olisi niitä typeryyksiäsi tehnyt ja kirjoitellut, sinut olisi vähitellen unohdettu.
Tuolla ääliöimäiseellä typeryydelläsi, mitä olet touhunnut saat paskaa niskaasi kaikkialla, missä liikutkin- otat kantaa. Senhän sinä toki ansaitsestkin, mutta sääliksi käy omaisiasi, mitä häpeää ja pelkoa he saavat kokea pienellä paikakunnalla asuessaan.
Vai uskot sinä, että porukka salaa ihannoi tekojasi. Yhtä pimeä ajatus, kuin ilmeisesti on pääsikin.
Olet varmaan tällä hetkellä yksi Suomen inhotuimmista ja vihatuimmista kavereista-syystäkin ja joka kerta kun tulet esiin, nämä tunteet tuleee ihmisillä enemmän ja enemmän pintaan.
Nykyisellä media kaudella tieto liikkuu nopeasti, lähes joka kolkkaan.
Itsellesi ja omaisillesi olisi parempi, jos vaihtaisit valtakuntaa pysyvästi. Jos jatkat tätä tyyliäsi viikatemies kyllä korjaa sinut, hyvinkin nopealla aikataululla
URSA
James Bond (Roger Moore)
Viestit: 15342
Liittynyt: Pe Loka 25, 2013 6:57 pm

Re: Joel Lilon käytös ja tausta

Viesti Kirjoittaja URSA »

justse kirjoitti:joo o... piti oikeen rekata tänne että saa sanottavan sanotuksi.

ei vittu... naurettavaa porukkaa suurinosa täällä ketkä _koittaa_ parhaansa mukaan vastustaa tätä liloa hikipisarat otsalla,väkisin.

kommentit tyyliin hasselpähkinä ja lillukka, jotka yrittää olla hyviä haukkuma nimiä tai vaik se että nää on linnassa poikaystäviä... :roll:

suurin osa teistä on vaan jotain leffafriikkejä keitä kiinnostaa RIKOKSET JA MURHAT!! koska ne on niin jänniä ja hyviä lähteitä vihan purkamiseen ja saa leikkiä minfossa etsivää ja haistatella pahiksille :D , ja tässä tärkeimpänä vielä se, että haukutte mahtavilla provoillanne (esim. hasselrunqvist tai nyhverö, koska ei tee töitä... :roll: ) näitä tyyppejä, koska pitää parantaa omaa psyykkistä oloa haukkumalla just näitä oikeita rikollisia, koska muuhun ei tekstien perusteella pysty ku solvaamaan näitä tyyppejä jotka on useasti mediassa, koska ei ne millekkään säälittäville nettiaukojille ala käymään, (ja salaa porukka vähän ihannoi näitä ku niillä on boolsseja :wink: )

on täällä varmasti alan miehiä ja enemmän tai vähemmän kokeneita, mut se oli lilolta hyvä kommentti että tääl on paljo nyhveröiden faneja, kuten tykkäävät käydä töissä yms, jotka on oikeasti niitä kaikista nössöimpiä kun eivät _yleensä_ uskalla toteuttaa itseään. tarkotan semmosia kellä ei oo mitään muuta ku pakollinen duuni, eikä mitään mitä haluaa tehdä tai ei uskalla, he ovat köyhiä.
tämmönen postaus, teki vaan mieli avautua näille huipuille ihmisille! saattaa olla vähä sekavaa tekstiä mut sieltä rivien välistä se löytyy 8)

ite en oo näitten tyyppien fanittaja ja en ota kantaa koko keissiin, osoitin vaan turhautumiseni tiettyihin kirjottajiin. :)
Taisit huomata kuinka täällä saa haukkua henkilöitä, jos siltä tuntuu.
Miksi kuvittelet, että kukaan ketjussa olisi yrittänyt keksiä lilolle hyvää haukkumanimeä? Ei kukaan ota sitä edes tosissaan, joten miksi sille pitäisi keksiä vielä joku hyvä nimi? Ei kiinnosta kutsua oikealla nimellä jotakin, joka ei vastaa käsitystä ihmisestä. Mene puristelemaan finnejä.
Vastaa Viestiin