Tähän lisäisin vielä, että synnyttämättömillä naisilla vain yhdeltä löytyi arpi genitaalialueelta. Muut olivat synnyttäneitä naisia, joilta löytyi arpia. Osalla naisista ehkä jopa useampia lapsia.sisotalo kirjoitti:MJE on jäänyt kehumaan ainutlaaatuisia UV löydäksiä ilman todistusta. Hän on löytänyt naisilta, joilla yhdyntä on joskus ollut noin kolmannekselta arpia, vaikka nejännes löytyi jo ihan tavallisella valolla. Siis valtaosassa yhdyntöjä ei jää jälkiä, edes UV valolla havaittavaksi.
MJE tehtävä olikin arpien avulla osoittaa yhdynnän tapahtuminen - siis lasten raiskauksen todellisuus. Se asia jää täysin MJEn mielivallan varaan. Tutkimus, jossa on tarkasteltu 88 aikuista naista vapaaehtoisen yhdynnän jälkeen ei anna mitään tukea MJE tutkimuksille lasten raiskauksista.
Jos jotain yritän arvata - pitäsi näitä arpia olla lähes kaikilla jos lapsia olisi raiskattu - siis ihan ilman UV-valoa. Väkivallasta jää aina enemmän jälkiä kuin vapaaehtoisesta yhdynnästä. MJE päämäärä on kuitenkin saada niin moni ihminen tuomituksi kuin suinkin mahdolista. Tämä synnystylääkäri on todella vaaraksi oikeusturvalle Suomessa. Hänellä on paikka Ulvlan surmassa, kun käytännössä mahdoton osoitetaan tapahtuneeksi
Lisäksi iät vaihtelivat, tutkimuksessa oli myös esim. yli 40 vuotiaita naisia.
Mielenkiintoista on myös se, että hän kertoo värimuutoksista. Tulkinta jää jotenkin kesken, mikä on arpi tai verenpurkaus (mustelma). Hän ei anna vastausta kysymykseen, mikä se värimuutos on.
Jos ajatellaan, että tämä arpi löytyi vain yhdeltä, joka ei ollut synnyttänyt, miten kummassa näitä arpia on voitu ylipäätään löytää näiden AA:n lasten genitaalialueelta?
