Pedohuntteri tuomittiin hovissa

Tänne keskustelut seksuaalirikoksista. Muista että henkirikoksille on oma palstansa.
asianomistaja
Alibin satunnaislukija
Viestit: 54
Liittynyt: Su Loka 18, 2015 6:45 pm

Re: Pedohuntteri tuomittiin hovissa

Viesti Kirjoittaja asianomistaja »

Kyllähän tuo liittyy. Molemmissa tapauksissa on tarkoitus pilata totaalisesti henkilön maine. Molemmat kirjoitukset on ensin julkaistu muualla. MV:lehteen ne on päätyneet sen jälkeen kun asia on ollut käräjäoikeuden käsittelyssä.
jaskajokunen
Jane Marple
Viestit: 1052
Liittynyt: To Touko 15, 2014 4:20 pm

Re: Pedohuntteri tuomittiin hovissa

Viesti Kirjoittaja jaskajokunen »

Jussin jättikirppis julkaisee kirpparilta varastaneiden epäiltyjen ja kiinniotettujen kuvia facebookissa.väittävät tähän kiinniotettujen kuvien julkaisuun olevan lupa poliisilta.
onko nyt kuvanliittäminen rikosuutisointiin facebookissa muuttunut sallituksi?
Yllyttääkö poliisi tässä nyt rikokseen?
poliisi voi julkaista epäillyn kuvan vain jos se on kiinnisaamiseksi välttämätöntä.
Ärrkele
Adrian Monk
Viestit: 2592
Liittynyt: To Helmi 05, 2015 5:12 am

Re: Pedohuntteri tuomittiin hovissa

Viesti Kirjoittaja Ärrkele »

asianomistaja kirjoitti:Kyllähän tuo liittyy. Molemmissa tapauksissa on tarkoitus pilata totaalisesti henkilön maine. Molemmat kirjoitukset on ensin julkaistu muualla. MV:lehteen ne on päätyneet sen jälkeen kun asia on ollut käräjäoikeuden käsittelyssä.
Mutta eri tapaus kuin otsikon kuitenkin se minkä linkkasit.

Kenen maine on ollut tarkoitus pilata alkuperäisessä jutussa? Jos viittaat tähän pedofiiliin, niin kyllä mies on itse pilannut oman maineensa siinä vaiheessa kun alkoi lasta hyväksikäyttämään. Ei kai pedofiilista paljon alemmas voi enää vajota.
PaxCow kirjoitti:Vaikka miten yritän, en kuule allahu akbaria.
Chefile kirjoitti:Minulla on kuule munaa lyödä pelkästään sillä munalla sinut taju kankaalle, sinä mielisairas hinaaja.
Seppo Räty: ”Suomalainen keihäänheitto on mennyt polvien nosteluksi”
Vastaa Viestiin