Europolin joulukalenteri ja ketkä sinne joutuu

Tähän osioon onnettomuudet ja muu rikoksiin liittyvä keskustelu.
kanlaya
Jack Bauer
Viestit: 951
Liittynyt: Ma Tammi 28, 2013 4:05 pm

Europolin joulukalenteri ja ketkä sinne joutuu

Viesti Kirjoittaja kanlaya »

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2 ... 99522.html
Euroopan poliisivirasto Europolin joulukalenterin luukuista avautuu kuvia Euroopan etsityimmistä rikollisista. Tänään vuorossa on Suomessa etsintäkuulutettu mies.
Joulukuun yhdeksännen päivän kalenteriluukusta kurkistaa Yonis Mahamed Yussuf. Hänet on etsintäkuulutettu muun muassa tapon yrityksestä.

Yussufin, 26, vakavimmat rikokset tapahtuivat vuonna 2012 Kontiolahdella. Hän puukotti Interpolin mukaan kolmea henkilöä hengenvaarallisesti. Uhrit loukkaantuivat vakavasti, mutta selvisivät hengissä. Kyse on Interpolin mukaan kolmesta erillisestä tapauksesta.

Vuonna 1990 syntynyt Yussuf on Somalian kansalainen. Hän kuuluu keskusrikospoliisin kymmenen Suomen kansainvälisesti etsityimmän henkilön joukkoon.

Ennen Interpolin kalenteriluukun avaamista ehdittiin spekuloida, kuka Suomen etsityimmistä henkilöistä on valittu mukaan Interpolin joulukalenteritempaukseen.

Vaihtoehtoja olisi ollut monenlaisia. Suomen poliisi etsii muun muassa murhaepäiltyä ja veropetoksista tuomittuja. Tällä kertaa kyseenalainen kunnia lankesi Yussufin osaksi.

Interpolin joulukalenteri pyörii kaikkien joulukalentereiden tapaan joulukuun 24. päivään saakka. Lauantaina luukusta kurkistaa Ranskan poliisin etsintäkuuluttama rikollinen.

Torstaina vuorossa oli Suomen eteläinen naapuri Viro. Kalenteriluukusta paljastui 14 kiloa huumeita, muun muassa ekstaasia ja kokaiinia, Hollannista Viroon salakuljettanut Bakhruz Babajev, 47.

Ruotsi saa odotella omaa vuoroaan vielä tovin. Länsinaapurin vuoro koittaa joulun kynnyksellä 22. päivä joulukuuta.
Kuka on seuraava kansikuvapoika
Ärrkele
Adrian Monk
Viestit: 2592
Liittynyt: To Helmi 05, 2015 5:12 am

Re: Europolin joulukalenteri ja ketkä sinne joutuu

Viesti Kirjoittaja Ärrkele »

Laitetaan vielä kuva somalista:
Kuva
MAHAMED YUSSUF, YONIS

https://www.interpol.int/notice/search/ ... 2014-12483
Present family name: MAHAMED YUSSUF
Forename: YONIS
Sex: Male
Date of birth: 05/09/1990 (26 years old)
Place of birth: Somalia
Language spoken:
Nationality: Somalia

Charges:

Offences 1, 2.2 and 3: Aggravated assault; Offence 2.1: Attempted manslaughter; Offence 4: Criminal damage
PaxCow kirjoitti:Vaikka miten yritän, en kuule allahu akbaria.
Chefile kirjoitti:Minulla on kuule munaa lyödä pelkästään sillä munalla sinut taju kankaalle, sinä mielisairas hinaaja.
Seppo Räty: ”Suomalainen keihäänheitto on mennyt polvien nosteluksi”
Avatar
On Anoi Kaa
James Bond (George Lazenby)
Viestit: 11797
Liittynyt: To Kesä 23, 2011 8:04 pm
Paikkakunta: Syvä joki

Re: Europolin joulukalenteri ja ketkä sinne joutuu

Viesti Kirjoittaja On Anoi Kaa »

Silmät auki hyvät ystävät. Tämäkin 190cm kyyryselkäsomalimurhaaja :roll: Mohamad Ahmed Hassan saattaa asustella nyt tai kohta naapurustossasi, hän ei ole se kuuluisa kellonsoittaja. somalimuhamatit eivät tee töitä euroopassa yleensä.

Jännä tää schengen muuten, noin kriminaalinäkökulmasta - tääkin paise saattaa sanoa perheellesi PÖÖ, kun oot epsanjassa lomalla. Kukaan ei tiedä missä muhamatti on. Paitsi muslimiveljet ja he eivät vasikoi, koska allu heitä kurittaisi.

Kiinni jäädessään tänkin verovaroin maksettu puolustus vetoaisi, että pikku muhamattia kiusattiin aina yms ja että hän itse on uhri. Jos tuo paska sattuisi jotakuta vastaan, pari napakkaa minulta.
Murhaaja, eriskummallinen 190cm kyyryselkäsomali Mohamad Ahmed Hassan.jpg
Murhaaja, eriskummallinen 190cm kyyryselkäsomali Mohamad Ahmed Hassan.jpg (11.73 KiB) Katsottu 1306 kertaa
Lähde: https://eumostwanted.eu/#/hassan-mohamad-ahmed

Edit. skaalausta.
Ironiainjektio: Mitä enemmän injektiot, sitä enemmän infektoit (tuore tutkimus). Tästä syystä virustaudit ja syövät saavat usein vallan boostaamisen jälkeen. Olkaa viisaita ja pysähtykää hetkeksi.
Ärrkele
Adrian Monk
Viestit: 2592
Liittynyt: To Helmi 05, 2015 5:12 am

Re: Europolin joulukalenteri ja ketkä sinne joutuu

Viesti Kirjoittaja Ärrkele »

Eipä tiedä ei missä ovat nämä musulmaanit ja somalit. Ainoat joita seurataan ja kontrolloidaan Suomessa on kantasuomalaiset rehelliset veronmaksajat.

Mitä jos kaikki kantasuomalaiset lopettaisivat veronmaksun yhtä aikaa? Somaleilta loppuisi rahat kuukaudessa.
PaxCow kirjoitti:Vaikka miten yritän, en kuule allahu akbaria.
Chefile kirjoitti:Minulla on kuule munaa lyödä pelkästään sillä munalla sinut taju kankaalle, sinä mielisairas hinaaja.
Seppo Räty: ”Suomalainen keihäänheitto on mennyt polvien nosteluksi”
Vastaa Viestiin