Matujen ryhmä pahoinpiteli kaksi alaikäistä tyttöä

Tähän osioon onnettomuudet ja muu rikoksiin liittyvä keskustelu.
snake
Armas Tammelin
Viestit: 74
Liittynyt: La Helmi 09, 2013 6:04 pm

Re: Matujen ryhmä pahoinpiteli kaksi alaikäistä tyttöä

Viesti Kirjoittaja snake »

Kolmas tyttö pääsi onneksi pakoon.
Ärrkele
Adrian Monk
Viestit: 2592
Liittynyt: To Helmi 05, 2015 5:12 am

Re: Matujen ryhmä pahoinpiteli kaksi alaikäistä tyttöä

Viesti Kirjoittaja Ärrkele »

Martti kirjoitti:Vai olisko kolmas ollut etnistä alkuperää myös?
Heiltähän on, uutista lainatakseni, noin yleensä ottaen jo "alapää revitty irti." 20 muslimi'miehen' joukkko oli uutisen mukaan uhannut tyttöjä tällaisella brutaalilla, heidän kulttuurissaan "normaalilla" toimenpiteellä.
PaxCow kirjoitti:Vaikka miten yritän, en kuule allahu akbaria.
Chefile kirjoitti:Minulla on kuule munaa lyödä pelkästään sillä munalla sinut taju kankaalle, sinä mielisairas hinaaja.
Seppo Räty: ”Suomalainen keihäänheitto on mennyt polvien nosteluksi”
Totuuden Puolesta
Olivia Benson
Viestit: 705
Liittynyt: La Loka 22, 2016 11:54 am

Re: Matujen ryhmä pahoinpiteli kaksi alaikäistä tyttöä

Viesti Kirjoittaja Totuuden Puolesta »

Todella järkyttävää että tällaista voi tapahtua Suomessa. Ennen tällaisista joukkolynkkauksista on saanut lukea vain Intiassa, Afrikassa, lähi-idässä ja muissa vastaavissa huonosti sivistyneissä maissa tapahtuvana. Nyt ilmiö on rantautunut Eurooppaan ja Suomeen. Kiitos Juha Sipilä, Alexander Stubb ja muut tämän ilmiön tänne tuomisen mahdollistaneet.
Pelkästään vuonna 2017 on tähän mennessä tapahtunut 1540 muslimien tekemää terrori-iskua 56 eri maassa, joissa uhreja 10661 kuollutta ja 11028 loukkaantunutta mukaan lukien lapsia.

The Religion of Peace
Avatar
dazu
Ainesta Watsoniksi
Viestit: 4761
Liittynyt: Pe Elo 19, 2011 4:28 pm
Paikkakunta: Tampereen puukotushoodit

Re: Matujen ryhmä pahoinpiteli kaksi alaikäistä tyttöä

Viesti Kirjoittaja dazu »

Surullista luettavaa tämäkin ketju. Todella ikävä tapahtuma on ollut kaiken kaikkiaan ja on valitettavaa, ettei Suomen lainsaadäntö pysty antamaan tästä teosta, kuin korkeintaan ehdonalaista ja sakkoja. Surullista luettavaa kuitenkin sikäli, että jengi tuo tähän ketjuun poliittista agendaansa ja pyrkii tekemään tästä tapauksesta poliittisen.
Jengi turvautuu tässä johonkin Halla-Ahoon, joka on narsistinen populistipoliitikko, joka kusettaa jengiä, esiintymällä miehenä, joka suojelee suomalaisia maahanmuuttajilta.
Vasemmistoa syyllistetään kovasti, vaikka Kokoomus Suomen oikeistolaisimpana puolueena ajaa linjaa, jonka mukaan kantikset voidaan tappaa pois, koska ovat liian kallista työvoimaa patruunoille ja ulkomailta haetaan halvempia ukkoja tilalle.
Ja loppupeleissähän maahanmuuttotilanteessa ei ole kyse edes mistään vasemmisto-oikeisto, eikä suvakki-natsi vastakkainasetteluista, vaan kyse on ihan yksinkertaisesti siitä, että Syyrian sisällissota ja sota ISIS:a vastaan lähi-idässä on jatkunut jo vuosia.
Poliitikot, kuten tämä mainittu Halla-Mulkku tietenkin yrittävät luoda tästä vastakkainasettelua, koska sitäkautta he saavat valtaa ja mitä enemmän heillä on valtaa, niin sitä parempi erektio ja kovempi kiima käydä kädellä.
Oma lukunsa on Venäjän hallituksen alaisena toimivat natsismin-villitsijät, kuten Janitskin.

Samaan aikaan samalla alueella se kantasuomalainen sosiopaatti isä hakkaa vaimoa ja lapsia nahkavyöllä, käyttää tytärtään seksuaalisesti hyväkseen ja, kun tytär valittaa asiasta äidille, niin äiti potkii hänet ulos talosta. Tämä ei kiinnosta ketään. Se ei kiinnosta ketään, koska siitä ei tehdä numeroa. Tyttö ei saa koskaan oikeutta kokemaansa vääryyteen, eikä tapaus kiinnosta poliitikkoja.
Ihmiset ovat näissä asioissa loppupeleissä poliitikkojen sätkynukkeja. Ihmiset ovat vähän sellaisia ADHD-tapauksia, ettei niiden keskittymiskyky ja kyky omaksua asioita ylitä sitä todellisuutta, mitä poliitikot heille rummuttavat.

Nimimerkilla dazu vaikeuksia pysya asiassa.
Esittamasi nakokohta on tarkea, mutta taman ketjun aihe se ei ole.
t:mode
Suomen on ottanut otteeseensa USAsta ja Venäjältä johdettu alt-right oikeisto ja USAsta johdettu vihervasemmisto, jotka toteuttavat USAn ja Venäjän sisäpolitiikkaa Suomessa ja ovat näin tehneet Suomesta ks. maiden jatkeen ja vieneet Suomelta itsenäisyyden
Jukka Siintonen
Andy Sipowich NYPD
Viestit: 1306
Liittynyt: Ti Tammi 26, 2016 5:36 pm

Re: Matujen ryhmä pahoinpiteli kaksi alaikäistä tyttöä

Viesti Kirjoittaja Jukka Siintonen »

Ei ole suvakin tyhmyydellä rajaa. Tullaan rinnastamaan keksittyjä tapauksia, joissa tytär kokee pahoinpitelyä ja kodistaankin potkitaan siihen, että matulauma on pahoinpidellyt kymmenien ihmisten vahvuudella kahta pikkutyttöä.
Doctor Lecter
James Bond (Daniel Graig)
Viestit: 18206
Liittynyt: Pe Kesä 22, 2007 9:32 am

Re: Matujen ryhmä pahoinpiteli kaksi alaikäistä tyttöä

Viesti Kirjoittaja Doctor Lecter »

dazu kirjoitti:Surullista luettavaa tämäkin ketju.
Niin on. Ei olisi uskonut, että meno Suomessa on muuttunut sellaiseksi, että kehitysmaalaiset mellastavat kuin siat vatukossa. Se on surullista ja se on vasta alkua heidän mellastamiselleen.
- Eikä se sillä poistu eikä lopu, että lopetamme uutisoimasta heidän kepposistaan ja ymmärrämme heidän muka-vaikeuksiaan loputtomiin alati toisen poskemme kääntäen.
dazu kirjoitti:Samaan aikaan samalla alueella se kantasuomalainen sosiopaatti isä hakkaa vaimoa ja lapsia nahkavyöllä, käyttää tytärtään seksuaalisesti hyväkseen ja, kun tytär valittaa asiasta äidille, niin äiti potkii hänet ulos talosta. Tämä ei kiinnosta ketään. Se ei kiinnosta ketään, koska siitä ei tehdä numeroa.
Mistä sait päätelmän, että ei kiinnosta ketään? Onhan tälläisistä (perheväkivallasta) uutisoitu useasti. Tapauksista on tehty aloituksia minfoon ja on keskusteltu.
- Tai jos tarkkoja ollaan, niin tuota nahkavyön käyttöä en satavarmasti muista...
Aina kun kuulen sanan suvaitsevaisuus, poistan varmistimen!
Totuuden Puolesta
Olivia Benson
Viestit: 705
Liittynyt: La Loka 22, 2016 11:54 am

Re: Matujen ryhmä pahoinpiteli kaksi alaikäistä tyttöä

Viesti Kirjoittaja Totuuden Puolesta »

Dazun kirjoituksesta näkee, että hän hakee tarkoituksella jonkinlaista kantasuomalaiset - maahanmuuttajat vastakkainasettelua. Tällainen lähtökohta ei ole mielestäni terve pohja asioiden järkevälle ja oikeudenmukaiselle pohtimiselle. Se, että suomalainen on tehnyt jossain ehkä vähemmälle huomiolle jääneen rikoksen, ei suinkaan tarkoita etteikö tästä rikoksesta saisi tai tulisi puhua. Useat ihmiset pystyvät myös ajattelemaan montaa asiaa eikä se tarkoita jonkun rikoksen hyväksyntää jollei siitä puhu.

Murha.infossa on perinteisesti oma ketjunsa joka rikokselle, joten jos dazu haluaa puhua mainitsemastaan rikoksesta, eikö sille voi tehdä omaa ketjuansa ja jatkaa keskustelua siellä sen sijaan, että sotkee muista rikoksista kertovia ketjuja?

Halla-Ahokaan ei mielestäni liity millään lailla tähän rikokseen.
Pelkästään vuonna 2017 on tähän mennessä tapahtunut 1540 muslimien tekemää terrori-iskua 56 eri maassa, joissa uhreja 10661 kuollutta ja 11028 loukkaantunutta mukaan lukien lapsia.

The Religion of Peace
Avatar
dazu
Ainesta Watsoniksi
Viestit: 4761
Liittynyt: Pe Elo 19, 2011 4:28 pm
Paikkakunta: Tampereen puukotushoodit

Re: Matujen ryhmä pahoinpiteli kaksi alaikäistä tyttöä

Viesti Kirjoittaja dazu »

Jukka Siintonen kirjoitti:Ei ole suvakin tyhmyydellä rajaa. Tullaan rinnastamaan keksittyjä tapauksia, joissa tytär kokee pahoinpitelyä ja kodistaankin potkitaan siihen, että matulauma on pahoinpidellyt kymmenien ihmisten vahvuudella kahta pikkutyttöä.
Kirjoituksestasi saa sellaisen käsityksen, että olisin jollain tavalla hyväksynyt, tai ymmärtänyt näiden maumujen tekemän pahoinpitelyn. Näin en ole kuitenkaan tehnyt. Kritisoin tässä vain sitä, kuinka keskustelu tässä ketjussa on niin vahvasti poliittista. Poliittista, kuten tämä sinunkin viestisi.

Doctor Lecter kirjoitti:Niin on. Ei olisi uskonut, että meno Suomessa on muuttunut sellaiseksi, että kehitysmaalaiset mellastavat kuin siat vatukossa. Se on surullista ja se on vasta alkua heidän mellastamiselleen.
- Eikä se sillä poistu eikä lopu, että lopetamme uutisoimasta heidän kepposistaan ja ymmärrämme heidän muka-vaikeuksiaan loputtomiin alati toisen poskemme kääntäen.
Ei pidäkään ymmärtää. Ja olen samaa mieltä, että ongelmia on tiedossa jatkossakin ja tosiaan varmasti vain aiempaa enemmän, kun kunnolla pääsevät vauhtiin.
Uutisointia ei pidä lopettaa, vaan mielestäni päinvastoin tästä asiasta pitäisi uutisoida enemmän ja rummuttaa ja keskustella. Tämä asia on sellainen, missä kopiomurhailmiötä ei tarvitse pelätä, vaikka uutisoitaisiin miten avoimesti tahansa. Ongelma tulee nimittäin kasvamaan jokatapauksessa ja riippumatta uutisoinnista.

Sen sijaan media ja poliitikot keskittyivät luomaan pelkoa kantasuomalaisia nuoria miehiä kohtaan. Puhuttiin "nuorten jatkuvasti kasvavista mielenterveysongelmista" ja nostatettiin ja nostatetaan yhä jatkuvaa pelkoa kouluampujista ja muista joukkomurhaajista. Kaikki vailla perusteita ja täysin tietoisena siitä, että tällainen toiminta tuottaa kopiomurhailmiötä.
Näissä tapauksissa median toiminta ei ole kuitenkaan kiinnostanut ketään, koska poliitikot eivät ole tehneet siitä numeroa. Ei edes siitä huolimatta, että tämä toiminta on tappanut Suomessa enemmän lapsia, kuin mamut tulevat koskaan tappamaan.

Doctor Lecter kirjoitti:Mistä sait päätelmän, että ei kiinnosta ketään? Onhan tälläisistä (perheväkivallasta) uutisoitu useasti. Tapauksista on tehty aloituksia minfoon ja on keskusteltu.
- Tai jos tarkkoja ollaan, niin tuota nahkavyön käyttöä en satavarmasti muista...
Tällaiset tapaukset ovat paljon paljon yleisempiä, kuin mamujen tekemät raiskaukset, tai kouluampumiset. Silti meidän media ja poliitikot johtavat ihmisiä keskittymään mamuihin ja kouluampujiin. Syy on siinä, että mamujen tekemät rikokset ja joukkomurhat ovat poliitikoille helpompia aiheita itsen esiintuomiseen ja medialle helpompia myydä lehdenlukijoille.


Kiteytettynä: En hyväksy, enkä ymmärrä mamujen tekemiä rikoksia ja mielestäni niistä pitäisi voida keskustella avoimesti, koska kyseessä on todellinen ongelma. En kuitenkaan pidä siitä, että kaikki aiheen tiimoilta käytävä keskustelu on politisoitunutta, missä toisella puolella on persu/natsiblokki ja toisella puolella liberaali/vasemmisto/suvakkiblokki. Nämä ongelmathan eivät ole poliittinen kysymys, vaan täyttä todellisuutta ja ne ovat olemassa siitä riippumatta, millaisia poliittisia näkemyksiä asioista esitetään.
Ja mielestäni nämä ongelmat olivat täysin odotettuja, kun näitä maahanmuuttajia alkoi tänne tulla. Kaikki oli tiedossa etukäteen ja on tiedossa nyt. Jokainen tajuaa ongelman maalaisjärjellä. Ongelman alkusyy on kuitenkin jossain muualla, kuin Suomen sisäpolitiikassa, vaikka poliitikot siitä yrittävätkin luoda sisäpoliittista blokkiasettelua vallan saamiseksi ja ainoa keino välttää ongelma olisi erota EU:sta ja barrikoitua muusta maailmasta.
Politisoituminen luo myös sen kaltaisia ongelmia, että media ikäänkuin pelkää äärioikeistolaista väkivaltaa maahanmuuttajia kohtaan, vaikka 2010-luvulla äärioikeisto on ollut itseasiassa aika rauhallinen maahanmuuttajia kohtaan, jos verrataan 90-lukuun, jolloin esim. Tampereella oli viikottain joukkotappeluita somalien ja skinien välillä ja näissä yhteenotoissa oli aina 15+ henkeä molemmilla puolilla, joukkotappeluita, joista ei edes uutisoitu.
Suomen on ottanut otteeseensa USAsta ja Venäjältä johdettu alt-right oikeisto ja USAsta johdettu vihervasemmisto, jotka toteuttavat USAn ja Venäjän sisäpolitiikkaa Suomessa ja ovat näin tehneet Suomesta ks. maiden jatkeen ja vieneet Suomelta itsenäisyyden
Anom
Vic Mackey
Viestit: 1972
Liittynyt: Ti Kesä 30, 2015 9:07 am

Re: Matujen ryhmä pahoinpiteli kaksi alaikäistä tyttöä

Viesti Kirjoittaja Anom »

dazu kirjoitti:Nämä ongelmathan eivät ole poliittinen kysymys, vaan täyttä todellisuutta ja ne ovat olemassa siitä riippumatta, millaisia poliittisia näkemyksiä asioista esitetään.
Ja mielestäni nämä ongelmat olivat täysin odotettuja, kun näitä maahanmuuttajia alkoi tänne tulla. Kaikki oli tiedossa etukäteen ja on tiedossa nyt. Jokainen tajuaa ongelman maalaisjärjellä. Ongelman alkusyy on kuitenkin jossain muualla, kuin Suomen sisäpolitiikassa, vaikka poliitikot siitä yrittävätkin luoda sisäpoliittista blokkiasettelua vallan saamiseksi ja ainoa keino välttää ongelma olisi erota EU:sta ja barrikoitua muusta maailmasta.
Näitten ongelmien syyt ovat nimenomaan poliittisia, koska, yksinkertaistaen, näitä ongelmia ei olisi tässä mittakaavassa jos meillä ei olisi niin löysä maahanmuuttopolitiikka.
Näitten ongelmien poliittiset syyt jatkuu siinä, kun näillä matuilla tehdään politiikkaa ja poliitikot rahastavat heillä. Kirjaimellisesti tietyt ihmiset saavat siis sitä enemmän rahaa mitä enemmän tänne päästetään heitä.

Minun mielestä aika typerää ja naiivia yrittää erottaa politiikka tästä sopasta, koska se nimenomaan on kaiken alku ja juuri tässä.
Netissä idioottien kanssa väittely on mahdotonta; joutuu alentumaan niiden tasolle ja lopulta ne voittaa sut kokemuksella.
Avatar
dazu
Ainesta Watsoniksi
Viestit: 4761
Liittynyt: Pe Elo 19, 2011 4:28 pm
Paikkakunta: Tampereen puukotushoodit

Re: Matujen ryhmä pahoinpiteli kaksi alaikäistä tyttöä

Viesti Kirjoittaja dazu »

Poistettu koko viesti. Keskustelu paivakotien ryhmakoosta johonkin toiselle foorumille.

t:mode
Suomen on ottanut otteeseensa USAsta ja Venäjältä johdettu alt-right oikeisto ja USAsta johdettu vihervasemmisto, jotka toteuttavat USAn ja Venäjän sisäpolitiikkaa Suomessa ja ovat näin tehneet Suomesta ks. maiden jatkeen ja vieneet Suomelta itsenäisyyden
Avatar
dazu
Ainesta Watsoniksi
Viestit: 4761
Liittynyt: Pe Elo 19, 2011 4:28 pm
Paikkakunta: Tampereen puukotushoodit

Re: Matujen ryhmä pahoinpiteli kaksi alaikäistä tyttöä

Viesti Kirjoittaja dazu »

Anom kirjoitti:Minun mielestä aika typerää ja naiivia yrittää erottaa politiikka tästä sopasta, koska se nimenomaan on kaiken alku ja juuri tässä.
No en minä ainakaan kannata kumpaakaan poliittista osapuolta maahanmuuttokysymyksessä. Mulla on täysin neutraali kanta asiaan.
Kysymyksestähän on tehty sisäpoliittinen, vaikka kysymys ei ole sisäpoliittinen. Sisäpolitiikka ei ratkaise tässä asiassa mitään, eikä sillä ole tässä asiassa valtaa ollenkaan. Sisäpoliittisella tasolla maahanmuuttoon liittyvät kysymykset ovat vain ja ainoastaan mielipidekysymyksiä. Silti poliitikot, kuten tämä Hakkarainen, pyrkivät kalastelemaan ääniä nimenomaan sisäpolitiikassa, puhumalla maahanmuuttoasioista. Siis, kun poliitikot esittävät mielipiteitään sisäpoliittisella tasolla, kyse on vain ja ainoastaan ääntenkalastelusta, eli ihmisten kusettamisesta ja sairaasta vallanhalusta.

Maahanmuuttokysymys on ulkopoliittinen kysymys, eikä sen alkusyy ole Suomessa. Alkusyy on Bushin käymissä sodissa, Lähi-idän kriisissä, EU:n harjoittamassa politiikassa ja siinä, että Suomi kuuluu EU:n ja siinä, että Suomi pyrkii harjoittamaan sosiaalista ulkopolitiikkaa EU:n ja YK:n silmissä ja hankkimaan valtaa EU:n ja YK:n sisällä, harjoittamalla tällaista sallivaa maahanmuuttopolitiikkaa. Kysymys on myös eettinen. Johonkin ne mamut menee. Halutaanko me olla eettisiä, sosiaalisia ja ihmisläheisiä ja ottaa Lähi-Idän kriisialueelta tulevia henkilöitä vastaan... Paikallispoliitikot esittävät tämän kaiken sisäpoliittisena. He tekevät sen siksi, että rasismilla ja maahanmuuttokriittisyydellä heidän on helppoa saada ääniä. Samaan aikaan "suvakit" esittävät maahanmuuttokysymykset sisäpoliittisina ja samasta syystä. Nää poliitikot on saalistajia ihan samaan tapaan, kuin se pedofiilisarjamurhaaja, joka hakeutuu sinne, missä lapsia on eniten ja valvovia silmiä vähiten suhteessa toisiinsa.
Kuinkakohan moni uusnatsiryhmien johtaja mahtaa olla sosiopaatti? Oma veikkaukseni on, että ne ovat sellaisia aivan kaikki...

Vaikeudet pysya asiassa jatkuvat. Perusta naille aiheille oma ketju. Myos lainauksien kaytossa opettelemista. Seuraavasta ot:sta sanktioita.
t:mode
Suomen on ottanut otteeseensa USAsta ja Venäjältä johdettu alt-right oikeisto ja USAsta johdettu vihervasemmisto, jotka toteuttavat USAn ja Venäjän sisäpolitiikkaa Suomessa ja ovat näin tehneet Suomesta ks. maiden jatkeen ja vieneet Suomelta itsenäisyyden
Totuuden Puolesta
Olivia Benson
Viestit: 705
Liittynyt: La Loka 22, 2016 11:54 am

Re: Matujen ryhmä pahoinpiteli kaksi alaikäistä tyttöä

Viesti Kirjoittaja Totuuden Puolesta »

dazu kirjoitti:Kun maahanmuuttaja raiskaa teinitytön, niin meillä on jengi varpaillaan. Puhutaan salaliitoista ja siitä, että media vaikenee.
Totta kai siitä pitää puhua jos maahanmuuttajat raiskaavat. Miksi ei pitäisi puhua mielestäsi? Ei tarvita mitään salaliittoja rikoksista puhumiseen.
Pelkästään vuonna 2017 on tähän mennessä tapahtunut 1540 muslimien tekemää terrori-iskua 56 eri maassa, joissa uhreja 10661 kuollutta ja 11028 loukkaantunutta mukaan lukien lapsia.

The Religion of Peace
Anom
Vic Mackey
Viestit: 1972
Liittynyt: Ti Kesä 30, 2015 9:07 am

Re: Matujen ryhmä pahoinpiteli kaksi alaikäistä tyttöä

Viesti Kirjoittaja Anom »

Totuuden Puolesta kirjoitti:
dazu kirjoitti:Kun maahanmuuttaja raiskaa teinitytön, niin meillä on jengi varpaillaan. Puhutaan salaliitoista ja siitä, että media vaikenee.
Totta kai siitä pitää puhua jos maahanmuuttajat raiskaavat. Miksi ei pitäisi puhua mielestäsi? Ei tarvita mitään salaliittoja rikoksista puhumiseen.
Etenkään maahanmuuttajien tekemien rikosten kohdalla. Jokainen eduskunnassa istuva kansanedustaja joka tätä massamaahanmuuttoa on kannattanut, on osasyyllinen näihin tekoihin.

Kuinka monta raiskausta, tappoa ym. olisi vältetty jos maahanmuuttopolitiikka olisi yleisen järjen mukaista.

Han-kortti ei ole mikään puolustus näille teoille. Valitettavasti suvakit ja muut pullantuoksuiset maailmanhalaajat eivät tätä ymmärrä. Näistä asioista (=ongelmista) pitää puhua niin kuin ne on eikä yrittää hyssytellä ja ymmärtää. :roll:
Netissä idioottien kanssa väittely on mahdotonta; joutuu alentumaan niiden tasolle ja lopulta ne voittaa sut kokemuksella.
Vastaa Viestiin