Tarkkana nyt.
Naurattaa murhainfossa (Ketju 2)
Re: Naurattaa murhainfossa (Ketju 2)
Taisi rentona/chefile/radiopuhelin mennä nikit sekaisin kun vastasit vahingossa väärällä nikillä. Nooh, aina ei varmaan muista juuri sitä oikeaa nikkiä, millä vastata.
Tarkkana nyt.
Tarkkana nyt.
PaxCow kirjoitti:Vaikka miten yritän, en kuule allahu akbaria.
Seppo Räty: ”Suomalainen keihäänheitto on mennyt polvien nosteluksi”Chefile kirjoitti:Minulla on kuule munaa lyödä pelkästään sillä munalla sinut taju kankaalle, sinä mielisairas hinaaja.
Re: Naurattaa murhainfossa (Ketju 2)
Tänään naurattaa Ruikku ja Vakioviina 
Re: Naurattaa murhainfossa (Ketju 2)
Daaamfin
Kyl se siitä 
Naurattaa nää itkupillit

Naurattaa nää itkupillit
radiopuhelin kirjoitti
Ärrkele taas valehtelemassa ja levittämässä propagandaa täällä? Ok, mikään ei siis muutu. YP:lle tiedoksi, että kun Ärrkele vasikoi minut lautamiespuheesta, niin voitte itse tarkastaa että ylläoleva lainaus on valetta
Re: Naurattaa murhainfossa (Ketju 2)
Chefile,kannattaisiko hakeutua hoitoon.Vainoharhoihin on kyllä saatavissa apua.Pakko tätä nyt on kysyä, kun mitään ei tapahdu: miksi nimimerkki vakiviina saa jatkaa palstalla vapaasti? Hänet on kuitenkin tunnistettu kkk69/kanlayaksi jo kirjoitusasustaan (100% match), sama jankutus tietyissä, lähinnä Venäjä-keskusteluissa ja astui yksinkertaisuuttaan täysin samaan ansaan mitä edellinen nickinsä kkk69, 911-keskustelussa, Rescuer teki viimeisimmän paljastuksen.
Epäilen kovasti että hän on täällä vaan sekoittamassa keskustelua, tai no koittaa sitä, mutta ei tietenkään ole kovin taitava siinäkään. Vai eikö se ole niin ilmeistä että kyseessä on todella kanlaya?
Edit: niin piti sanomani vielä, että nimim annaanna huomasi että kun Ärrkele sai bannit, niin vakiviina siltä hetkeltä heräsi eloon kirjoittelemaan taas. Nyt peräkanaa kiljuvat keskusteluissa, sen verran vissiin otti neuvosta vaaria ettei kannata sitä toista nickiä hiljentää heti banniin loputtua. Tiedä sitten näistä..
Naurattaa yhden henkilön loputon vainoharhaisuus joka tulee päivittäin esille.
Kehitellään " ansoja " jne jne
Loputon meuhkaaminen Venäjästä ja maahanmuuton ihanuudesta
Re: Naurattaa murhainfossa (Ketju 2)
Sinä polonen et vaan ymmärrä että juuri sitähän tässä naureskellaan kuinka helppoa se kanlaya-tyyli nauruhymiöineen on härnätä esille, vähän aikaa kun sinulle vastailee selkeillä faktoilla, niin siinä vaiheessa kun sinulta faktat ja kärsivällisyys loppuu ei jää kirjoitustyylistä varmasti ylläpidollekkaan epäselväksi kenen bannatun uusi nikki siellä on kyseessä.vakiviina kirjoitti:Chefile,kannattaisiko hakeutua hoitoon.Vainoharhoihin on kyllä saatavissa apua.Pakko tätä nyt on kysyä, kun mitään ei tapahdu: miksi nimimerkki vakiviina saa jatkaa palstalla vapaasti? Hänet on kuitenkin tunnistettu kkk69/kanlayaksi jo kirjoitusasustaan (100% match), sama jankutus tietyissä, lähinnä Venäjä-keskusteluissa ja astui yksinkertaisuuttaan täysin samaan ansaan mitä edellinen nickinsä kkk69, 911-keskustelussa, Rescuer teki viimeisimmän paljastuksen.
Epäilen kovasti että hän on täällä vaan sekoittamassa keskustelua, tai no koittaa sitä, mutta ei tietenkään ole kovin taitava siinäkään. Vai eikö se ole niin ilmeistä että kyseessä on todella kanlaya?
Edit: niin piti sanomani vielä, että nimim annaanna huomasi että kun Ärrkele sai bannit, niin vakiviina siltä hetkeltä heräsi eloon kirjoittelemaan taas. Nyt peräkanaa kiljuvat keskusteluissa, sen verran vissiin otti neuvosta vaaria ettei kannata sitä toista nickiä hiljentää heti banniin loputtua. Tiedä sitten näistä..![]()
Naurattaa yhden henkilön loputon vainoharhaisuus joka tulee päivittäin esille.![]()
Kehitellään " ansoja " jne jne![]()
![]()
Pieni lepo voisi tehdä hyvää.
Loputon meuhkaaminen Venäjästä ja maahanmuuton ihanuudesta![]()
![]()
![]()
Luuletko että minuakaan kiinnostaisi muuten pätkääkään väitellä kanssasi jostain aivan selkeästä asiasta, mutta saahan siitä jotain hupia katsoa kuinka pitkään ylläpito tuota älyttömyyttä katselee, vaikka sitten päätyisin bannille siinä samalla itsekkin.
Re: Naurattaa murhainfossa (Ketju 2)
Chefiili kirjoitti
Vai että ihan vasikka!Oletko sinä tietoinen mitä on vasikointi? Tuolla oikeassa maailmassa vasikoille on käynyt aina karusti, muutamaa nopeaa elämänvaihdosta lukuunottamatta, mutta että minfo-vasikka ihanko? Heh, suosittelen pitämään tuota sanaa plakkarissa, äläkä syyttele toisia vasikaksi. Se on vakava loukkaus ja jos et parempaan pysty keskusteluissa, niin se on taas sinun kapasiteettisi ongelma se.
Toisaalta en odottanutkaan kovin syvällistä taloustieteiden vertaisarvioituja artikkeleita aiheesta, mutta katsotaan valaiseeko joku teistä meitä vielä.
Re: Naurattaa murhainfossa (Ketju 2)
Taitaa sukkahousu chefilellä sattua arkaan paikkaan kun kaikki täällä tunnistavat chefilen vasikaksi.

chefile

chefile
PaxCow kirjoitti:Vaikka miten yritän, en kuule allahu akbaria.
Seppo Räty: ”Suomalainen keihäänheitto on mennyt polvien nosteluksi”Chefile kirjoitti:Minulla on kuule munaa lyödä pelkästään sillä munalla sinut taju kankaalle, sinä mielisairas hinaaja.
Re: Naurattaa murhainfossa (Ketju 2)
Idiotismisi lähentelee jo jonkilaista ennätystä, saavutus toki sinällään sekin. Hahah, Suomi ensin-apina, tässä puolustettiin toista kirjoittajaa. Minua ei ole kutsuttu vasikaksi kuin sinun toimesta ja sehän on helppoa tehdä anonyymina netissä!Ärrkele kirjoitti:Taitaa sukkahousu chefilellä sattua arkaan paikkaan kun kaikki täällä tunnistavat chefilen vasikaksi.![]()
chefile
”Yeah man.. I mean the days were slow but the years went fast, you know?”
Re: Naurattaa murhainfossa (Ketju 2)
Tähänkin onkin hyvä perään liittää malliesimerkki vasikoinnista:Ärrkele kirjoitti:Taitaa sukkahousu chefilellä sattua arkaan paikkaan kun kaikki täällä tunnistavat chefilen vasikaksi.![]()
chefile
aammmuuuuhhhhhhhhÄrrkele kirjoitti:Ylläpidolle kysymys, onko alla olevan kaltainen nimimerkki samoilijan harrastama henkirikoksen uhreille ilkkuminen ja naureskeleminen hyväksyttävää ja sallittua toimintaa murha.infossa? Nimimerkki samoilijan kyseisen kirjoituksen motiivi näyttää vielä erityisesti olevan se, että uhri on kantasuomalainen, kun taas epäillyt tappajat ovat ulkomaalaisia.
-
annaanna
Re: Naurattaa murhainfossa (Ketju 2)
Ja tuolle lehmänhermoiselle ja sallivalle ylläpidolle - tämän multinikki ärrkele-vakiviinan suhteen - on PR67 inspiroitunut tuottamaan tuhdin esimerkin, koska tuo Samoilijan viestihän ei oikein tuon teennäisen vasikointiviestin määrittelyä täyttänyt.damfin kirjoitti: . . .
Tähänkin onkin hyvä perään liittää malliesimerkki vasikoinnista:
aammmuuuuhhhhhhhhÄrrkele kirjoitti:Ylläpidolle kysymys, onko alla olevan kaltainen nimimerkki samoilijan harrastama henkirikoksen uhreille ilkkuminen ja naureskeleminen hyväksyttävää ja sallittua toimintaa murha.infossa? Nimimerkki samoilijan kyseisen kirjoituksen motiivi näyttää vielä erityisesti olevan se, että uhri on kantasuomalainen, kun taas epäillyt tappajat ovat ulkomaalaisia.![]()
Raisa Räsänen -ketjusta:
PR-67 » 29 Maalis 2017, 23:33
Jos järkevästi ajatellaan, on tekijä tehnyt täysin oikein. Hän pelasti todennäköisesti kymmenkunta uhria, joita ei päässyt syntymään. Naiset kun ovat kieroja ja läpimätiä. He ajattelevat pillullaan ja säälimättä ovat valmiita pilaamaan miehen elämän ilman tunteita. Siksi on mielestäni täysin oikein, että heitä kohdellaan tällä tavoin. Tässä on sitä tasa-arvoa ja suvaitsevaisuutta. Tasa-arvoa tappaa sukupuolesta tai iästä riippumatta. Suvaitsevaisuutta ottaa uhrikseen iästä tai sukupuolesta riippumatta. Miehiä tapetaan lukuisia vuodessa, usein tekijänä on nainen ja tekovälineenä keittiöveitsi.
Minua ei tämä tapaus sureta yhtään. Ja ne joita tämä surettaa, näytän teille keskisormea!
Re: Naurattaa murhainfossa (Ketju 2)
Jostain syystä repesin tälle vakiviinan vastaukselle ihan kunnolla, huumorintaju on ainakin kohdillaan. Kai muut keskustelijat ymmärtävät, että vakiviina vaan vittuilee ja provosoi. Kaikkeen ei ehkä kantsi reagoida, paitsi tietty jos nauttii edellissivujen kaltaisesta keskustelusta.vakiviina kirjoitti:Chefiili kirjoitti
Vai että ihan vasikka!Oletko sinä tietoinen mitä on vasikointi? Tuolla oikeassa maailmassa...
![]()
![]()
Niin kuin kasvot kuvastuvat vedessä, niin ihmisen sydän toisessa ihmisessä. (Snl.27:19)
Re: Naurattaa murhainfossa (Ketju 2)
Niin, kukaanhan ei reagoinut vakiviinan/kanlayan teinimongerrukselle tässä kohtaa. Olet oikeassa, se ei ole sen arvoista kun tyyppi on selvästi sekaisin päästään ollut siitä lähtien kun kätilö pudotti lattialle ysärillä.Paa kirjoitti:Jostain syystä repesin tälle vakiviinan vastaukselle ihan kunnolla, huumorintaju on ainakin kohdillaan. Kai muut keskustelijat ymmärtävät, että vakiviina vaan vittuilee ja provosoi. Kaikkeen ei ehkä kantsi reagoida, paitsi tietty jos nauttii edellissivujen kaltaisesta keskustelusta.vakiviina kirjoitti:Chefiili kirjoitti
Vai että ihan vasikka!Oletko sinä tietoinen mitä on vasikointi? Tuolla oikeassa maailmassa...
![]()
![]()
”Yeah man.. I mean the days were slow but the years went fast, you know?”
Re: Naurattaa murhainfossa (Ketju 2)
Oikeasti, olen meinannut kusta housuihin nauraessani näille Chefiilin ja alter egojensa säteilyille tällä palstalla
Pääasia että on hauskaa.
Pääasia että on hauskaa.
Re: Naurattaa murhainfossa (Ketju 2)
Meidän iskää kyllä naurattaa enemmän kun teidän iskää!!vakiviina kirjoitti:Oikeasti, olen meinannut kusta housuihin nauraessani näille Chefiilin ja alter egojensa säteilyille tällä palstalla![]()
![]()
![]()
Pääasia että on hauskaa.
Re: Naurattaa murhainfossa (Ketju 2)
Onko tässä aistittavissa jonkinlaista uhkailua ja uhoamista, sekin on helppoa anonyyminä netissä kaltaisillesi ns. internetin "koville kavereille" (internet tough-guy). Todellisuudessa olet pieni reppana joka asuu vielä äitinsä helmoissa etkä ole päivääkään tehnyt oikeita töitä.Chefile kirjoitti:Idiotismisi lähentelee jo jonkilaista ennätystä, saavutus toki sinällään sekin. Hahah, Suomi ensin-apina, tässä puolustettiin toista kirjoittajaa. Minua ei ole kutsuttu vasikaksi kuin sinun toimesta ja sehän on helppoa tehdä anonyymina netissä!Ärrkele kirjoitti:Taitaa sukkahousu chefilellä sattua arkaan paikkaan kun kaikki täällä tunnistavat chefilen vasikaksi.![]()
chefile
PaxCow kirjoitti:Vaikka miten yritän, en kuule allahu akbaria.
Seppo Räty: ”Suomalainen keihäänheitto on mennyt polvien nosteluksi”Chefile kirjoitti:Minulla on kuule munaa lyödä pelkästään sillä munalla sinut taju kankaalle, sinä mielisairas hinaaja.