joey kirjoitti:Niin, lastenhoitohan on täysin irrelevanttia kaikessa suhteessa
Olkinukke. Mikset voi vastata asiaan. On eri asia puhua siitä onko asia X tasapuolista ja oikein KUIN PUHUA SIITÄ, mikä asian X seuraus olisi ja olisiko se hyvä ja kenen mielestä jne.
lähetetään vaan nuorten parien (uskallan veikata, että edelleen suuri osa lapsiperheistä on sellaisia, jossa vanhemmat ovat noita alle 35-vuotiaita) lapset ventovieraille!
No lapset isovanhemmille tms. Tai pistetään rintamalle kaikki ne, joilla ei vielä ole pieniä lapsia. Tai laitetaan nainen rintamalle ja mies kotiin. Sunsta nämä ovat kauheita vaihtoehtoja, mutta se, että MIES pakotetaan sotaan vain koska on mies, ei ole. Just.
Mites naisten taistelukyky kuukautisten aikaan?
Miesten juoksukyky erektion aikaan? Älä kysele tyhmiä. Eivät kuukautiset naista invalidiksi tee. Sotatilanteessa voidaan vaikka antaa hormoja jottei kuukautisia tule jos siitä on ongelma. Mutta jälleen irrelevanttia tasa-arvon kannalta.
Tai entäpä, jos on epäilys että joku naissotilaista on raskaana?
Raskaaksi tuleminen ja synnyttäminen on täysin vapaaehtoista naiselle Suomessa. Miehenä asevelvollisuus ei ole, vaan se on pakko.
Entäs imettäjät, ei saisi imettää niin pitkään kun haluaa, kun olisi lähdettävä rintamalle?
No entäs opiskelevat miehet, ei saisi opiskella niin pitkään kun haluaa, kun on lähdettä inttiin? No problemo sunsta. Just. Entäs ne miehet sotatilanteessa, jotka haluaisivat olla lastensa kanssa kotona eikä mennä rintamalle? Sinne vaan väkisin sunsta.
Tuossa uimahallien miessiivooja-asiassa huomauttaisin miesten ja naisten erilaisesta suhtautumisesta vastakkaisen sukupuolen vartaloon ja sen alastomuuteen.
MITÄMITÄMITÄ?!?
Ovatko feministit ja tasa-arvohöpöttäjät muka väärässä? Ovatko mies ja nainen muka todellakin erilaisia muuten kuin ulkoisilta sukupuolisilta tunnusmerkeiltään ja yhdeltä kromosomiltaan? Voiko olla mahdollista? Meillehän on kaiken aikaa sanottu, että pitää olla tasa-arvoisia (paitsi abortissa, asevelvollisuudessa, raiskauksen uhrina ja elättäjänä, jne. pikkuseikoissa tietysti) kun kerran mitään eroja ei oikeasti ole? Onko meille valehdeltu? Onko naistutkimus täyttä soopaa jota ylläpidetään verovaroista kun se on meille tuollaisia mennyt joskus sanomaan? Mitämitämitä?
HAHAHAHAHAHAHAHAA!
No, valitkaa siitä siskot hyvät.
HAHAHAHAHAHAA!
Voisin kuvitella voivani itse luututa miesten pukkaria täysin työhöni keskittyen. Kun sitten taas mies näkee alastoman naisen..
Nähnyt yhden, nähnyt kaikki. Ammatti oli muuten sairaanhoitaja, jos on vielä epäselvää. Kait jotakuta teinipoikaa vähän jännittäisi ja kiinnostaisi, kuten varmasti teinityttöäkin - ainakin hetken aikaa. Varmaan ensimmäisen tunnin jälkeen ajattelisi lähinnä, että koska työpäivä loppuisi että pääsisi himaan ja bisselle.
Esimerkiksi: kuinkakohan moni mies ilmiantaisi itsensäpaljastelijanaisen?
Kuinka monta itsensäpaljastajanaista tiedät olevan? Naisille katsos maksetaan siitä, mitä miesparat joutuvat tekemään maksutta ja vieläpä väärässä paikassa väärään aikaan väärille ihmisille. En kyllä usko, että jos joku adonis itseään esittelisi "sopivasti" jossakin, että naiset ryntäisivät kirkuen puhelimeen poliisia soittamaan.