Poliisi etsii Lahden keskustassa naiseen kiinni käynyttä

Tähän osioon onnettomuudet ja muu rikoksiin liittyvä keskustelu.
Avatar
poikani
Telkkaridekkareiden asiantuntija
Viestit: 9984
Liittynyt: Ti Heinä 05, 2011 8:50 pm
Paikkakunta: ?? ???????

Poliisi etsii Lahden keskustassa naiseen kiinni käynyttä

Viesti Kirjoittaja poikani »

Saatana. Viikko odotellaan - nainen itse, poliisi tai vähän kumpikin - ennen tekijän perään huutelua ja sitten tuntomerkit ovat tuota luokkaa: Ei edes arviota miehen iästä (20 vai 70?), ei sanaakaan miehen koosta, jne. Valvontakameroistakaan ei ilmeisesti ole ollut apua. Jos haetaan vain havaintoja naisen kimppuun käymisestä, ei kai siinä tarvitsisi silloin mitään parransänkeä mainita. Havaintoja viikon takaisista ohikulkijoista näillä keinoin ei taida tulla.
Iltalehti kirjoitti:Näitkö sänkistä huppumiestä Lahden keskustassa? Poliisi etsii naiseen käsiksi käynyttä pyöräilijää

Tänään klo 10:14

Mies liikkui vanhahkolla polkupyörällä.

Lahden pääkirjastolta torstaina 30. elokuuta noin kello 16.20 lähtenyt mies kävi käsiksi naiseen. Välikohtaus tapahtui pääkirjaston ja Rautatieaseman välisellä alueella.

- Mieshenkilö on liikkunut vanhahkolla polkupyörällä, poliisi kertoo tiedotteessaan.

Virkavalta etsii miestä. Hänellä oli tapahtuma-aikaan lyhyet hiukset, parransänki, huppu päässä ja reppu selässä.

TIIA-MARIA TAPONEN
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/201809 ... 2_u0.shtml
????? ?? ??????.
Tracker
Theo Kojak
Viestit: 1196
Liittynyt: Ke Helmi 04, 2015 8:13 am

Re: Poliisi etsii Lahden keskustassa naiseen kiinni käynyttä

Viesti Kirjoittaja Tracker »

Viikko sitten tapahtunut. Epäilläänkö ilmoituksen antajan totuudellisuutta vaiko ei haluta saattaa epäilyksen alaiseksi mahdollisesti mesopotanialaista pyöräilijää kun tuntomerkit ovat noin ylimalkaisia? :roll:
lillil
Alokas
Viestit: 2
Liittynyt: Ma Tammi 29, 2018 11:53 pm

Re: Poliisi etsii Lahden keskustassa naiseen kiinni käynyttä

Viesti Kirjoittaja lillil »

Pääkirjaston ja rautatieaseman välillä? Siinä on yli kilometri matkaa ja useita reittejä. Kuinka känniset muistikuvat tässä on kyseessä?
Väkivallantarkastaja
Roger Murtaugh
Viestit: 899
Liittynyt: Ke Kesä 20, 2018 12:28 pm

Re: Poliisi etsii Lahden keskustassa naiseen kiinni käynyttä

Viesti Kirjoittaja Väkivallantarkastaja »

lillil kirjoitti:Pääkirjaston ja rautatieaseman välillä? Siinä on yli kilometri matkaa ja useita reittejä. Kuinka känniset muistikuvat tässä on kyseessä?
Ei ihme jos ei valvontakameroista ole apua ja tuntomerkit on vähän mitä sattuu, jos tapahtumapaikkakin on muistissa lähinnä kaupungin tarkkuudella.
Marttyyrikohtaloni on verrattain mitätön. En viitsi uhriutua.
Vastaa Viestiin