Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Uusin tuttavuuteni tällä hetkellä: Ben & Jerry's: Fish food. Ihan törkeen hyvää!! Ostin perjantaina ekan kerran kun kaveri painosti, ja aion ostaa joka viikko tästä lähtien. Siinä on monta eri suklaata, vaahtokarkkia ja pähkinää ja se on sellasta pehmeetä ja ihan järkyttävän hyvää!
Mitä sanoisit presidentille jos saisit esittää yhden lauseen, jonka hän ottaisi vakavasti?
Tarviin kaheksan, mutta parikin riittää. Voi sitä mennä samoillakin silmillä, mutta kostautuuhan se... Hyvä olo on jos kaheksan on nukkunut. Luin joskus, että parilliset määrät on virkistäviä, joten pitäis nukkua mielummin kuusi kuin seitsemän tuntia..
niin, että onko se nyt kuolintapa vai yöunet? vastaan molempiin sitten
kuolisin mieluiten uneen, eli nukkuisin pois. arvokkain tapa lähteä ja omaisille helpoin käsitellä.
mulle riittää muutama tunti, jos kyse on jostain lyhyen aikavälin rykäisystä ja tiedän, että vapaita on tulossa jatkossa niin, että saan nukkua rauhassa. muuten vähintään 9 tuntia, mielellään yli kymmenen, että olen täydessä iskussa. viikolla jos olen aamuvuoroissa niin yöunet kestää vajaat kuusi tuntia ja sillä jaksan hyvin. jos olen öissä, nukun koko päivän yhdeksästä ilta puoli kahdeksaan, tosin nousen siinä välissä muutamaksi tunniksi venyttelemään sohvalle, muuten jatkan unia.
oletko käyttänyt/käytätkö unilääkkeitä?
"Ei ne karhutkaan koko aikaa riehu, ne vetää välillä puolukoita". -Kummeli, Kultakuume-