Muistaako kukaan tätä???!
Mies tappoi puukottamalla vaimonsa ja sen jälkeen puukotti myös itseään ja hyppäsi alas parvekkeelta itä-pasilassa, Helsingissä 80 luvun alussa.
Heidän tytär tuli juuri samaan aikaan koulusta ja oli paikalla ja ehkä näki isänsä parvekkeelta hyppäämässä alas.
Tein tämän aloutuksen koska en löydä mitään viiteitä tähän mutta ainakin ihmiset jotka ovat tuohon aikaan asunneet itä-pasilassa muistavat ehkä tämän casen???
Itselläni ei ole tapaukseen liittyen enempää tietoa: osoite oli Junailijankuja 3 tai sähköttäjänkatu 3 aikoinaan katujen nimet ja numerot ovat voineet muuttua aikojen vieriessä valitettavasti
sain lisä tietoo :Kalle hyppäsi 6 kerroksen parvekkeelta ja ensin tappoi Marja vaimonsa keittiöön, mut onneksi niitten tyttö Sari ei ollut kotona. Niitten sukunimi oli Pietikäinen..
Mies puukotti vaimonsa ja sen jälkeen itsensä ja hyppäsi kuolemaan
-
FounderSecret
- Aloitteleva Besserwisser
- Viestit: 14
- Liittynyt: To Syys 17, 2015 6:20 pm
Re: mies puukotti vaimonsa ja sen jälkeen itseensä ja hyppäsi kuolemaan
Poliisin saapuessa paikalle ambulanssin henkilökunta elvytti rivitalon pihalla puukotuksen uhria. Selvisi, että rivitalon pihamaalla vuonna 1984 syntynyt paikkakuntalainen nainen oli riidan päätteeksi lyönyt teräaseella rintaan vuonna 1983 syntynyttä Haapavedeltä kotoisin olevaa miestä. Mies kuoli saamiinsa vammoihin jo tapahtumapaikalla elvytyksestä huolimatta. Poliisi sai epäillyn tekijän kiinni tapahtumapaikalta. Poliisi otti myös kiinni tutkimuksia varten vuonna 1986 syntyneen naisen? 
We have to do the impossible, but it is possible. 
Re: mies puukotti vaimonsa ja sen jälkeen itseensä ja hyppäsi kuolemaan
Aika nuoria olivat, jos tämä 80-luvun alkupäässä tapahtui. Vai mihin viittasit tällä viestilläsi?FounderSecret kirjoitti:Poliisin saapuessa paikalle ambulanssin henkilökunta elvytti rivitalon pihalla puukotuksen uhria. Selvisi, että rivitalon pihamaalla vuonna 1984 syntynyt paikkakuntalainen nainen oli riidan päätteeksi lyönyt teräaseella rintaan vuonna 1983 syntynyttä Haapavedeltä kotoisin olevaa miestä. Mies kuoli saamiinsa vammoihin jo tapahtumapaikalla elvytyksestä huolimatta. Poliisi sai epäillyn tekijän kiinni tapahtumapaikalta. Poliisi otti myös kiinni tutkimuksia varten vuonna 1986 syntyneen naisen?
Sinä myöskin puhut rivitalosta ja hirvoska ilmeisesti kerrostalosta.
"Karkea kysymys koko kriminaalipolitiikan historian ajan on ollut, onko rikoksiin syyllistynyt (tai muuten poikkeava) henkilö paha vai hullu."