Ex-mies piinasi 3541 soitolla: laittoi lapselle dildon kuvan, ilmoitti exän ryhmäseksiin

Tähän osioon onnettomuudet ja muu rikoksiin liittyvä keskustelu.
Avatar
Tarkastaja Levisi
James Bond (David Niven)
Viestit: 11460
Liittynyt: La Heinä 18, 2020 4:44 pm

Ex-mies piinasi 3541 soitolla: laittoi lapselle dildon kuvan, ilmoitti exän ryhmäseksiin

Viesti Kirjoittaja Tarkastaja Levisi »

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/afc8 ... 16748553d6

Mustasukkainen mies kosti: Ilmoitti exän ryhmäseksiin

Sairaalloisen mustasukkainen mies häiriköi exäänsä tuhansilla soitoilla ja ilmoittamalla tämän ryhmäseksisivustolle.

Eteläsavolaispariskunnan suhde kesti 11 vuotta. Koko sen ajan sitä olivat varjostaneet miehen mustasukkaisuus ja kontrollinhalu. Jos nainen meni vaikka vain käymään vanhempiensa luona, mies soitteli perään varmistaakseen, missä tämä oli.

Mies vahti öisin autossaan naisen asuntoa. Kerran kun nainen avasi oven, mies tönäisi hänet syrjään ja ryntäsi makuuhuoneeseen tarkistamaan, oliko siellä seuraa.

Mies myös seurasi autoja, joiden hän epäili kuuluvan olettamalleen exän uudelle miesystävälle.

Nainen järkyttyi syvästi kuultuaan, että hänestä oli avoimella ryhmäseksikanavalla ilmoitus, jossa hän tarjosi seksiä.

– Ootko pillua jakamassa kun auto ei ollut pihassa, hän viestitti, kun naisen auto ei ollut pihassa.

Kerran mies laittoi vähän yli kymmenvuotiaalle pojalleen kuvan hieromasauvasta ja käski tämän katsoa, löytyisikö sellaista äidinvaatekaapista.

”Kysy äidiltä onko se leikkinyt niillä. Äiti käyttää niitä kun ei saa oikeeta munaa”, mies viestitti lapselleen.

”Pitääkö teidät tappaa, että loppuu tuo leikkiminen”, hän tekstasi ja antoi ymmärtää olevansa tulossa entisen perheensä luo.

Kiusaaminen, vainoaminen ja uhkailu ehtivät jatkua yli vuoden. Tuona aikana mies soitti naiselle peräti 3541 puhelua. Enimmillään niitä tuli yli 500 yhden päivän aikana.

Puheluiden lisäksi mies lähetti naiselle satoja asiattomia, solvaavia ja uhkailevia tekstiviestejä ja hänestä feikkiprofiileja nettiin. Hän myös teki tästä perättömiä lastensuojeluilmoituksia.

Rangaistus oli kahdeksan kuukauden ehdollinen vankeustuomio. Lisäksi mies tuomittiin maksamaan entiselle puolisolleen yhteensä 5400 euron korvaukset.

Rikosvyyhti tapahtui huhtikuun 2020 ja kesäkuun 2021 välisenä aikana. Tuoreessa päätöksessään Itä-Suomen hovioikeus kieltäytyi antamasta asialle jatkokäsittelylupaa, joten käräjätuomio jäi pysyväksi.
– Touhumme eteni yhä pitemmälle, ja kun aloimme suoraan sanoen nussia lauteilla sylikkäin, Kari Tapio räjähti, Frederik muistelee kirjassa.
ilo_silmaelle
Scooby-Doo
Viestit: 23
Liittynyt: Ti Kesä 01, 2021 8:54 pm

Re: Ex-mies piinasi 3541 soitolla: laittoi lapselle dildon kuvan, ilmoitti exän ryhmäseksiin

Viesti Kirjoittaja ilo_silmaelle »

Onpa taas olematon rangaistus, tai siis "rangaistus". Tuollaiset ihmiset pitäisi laittaa välittömästi pakolliseen mielentilatutkimukseen, tai mieluiten suoraan pakkohoitoon. Jokainen tajuaa, että tuolla ukolla on päässä pahasti vikaa. Tällaisia Suomessa on paljon vapaana.
Porukan petturi
Hetty Wainthropp
Viestit: 486
Liittynyt: Pe Marras 05, 2021 10:59 am

Re: Ex-mies piinasi 3541 soitolla: laittoi lapselle dildon kuvan, ilmoitti exän ryhmäseksiin

Viesti Kirjoittaja Porukan petturi »

Sitä se teettää Suomen vapaa hoito, ulkoistaminen.
Vasikoin kaiken sekä kaikki
Avatar
Pieni liekki
James Bond (George Lazenby)
Viestit: 11881
Liittynyt: Ke Joulu 25, 2013 9:38 am

Re: Ex-mies piinasi 3541 soitolla: laittoi lapselle dildon kuvan, ilmoitti exän ryhmäseksiin

Viesti Kirjoittaja Pieni liekki »

Pystyykö tämän tyyppinen mustasukkainen mies lainkaan normaaliin työntekoon? Kuulostaa kyllä erittäin ahdistavalta ja ikävältä kyseisen henkilön käytös omia läheisiään kohtaan.
"If she confesses the game ends, there's no need to continue this. But if she doesn't confess and is innocent - the game continues."
Vastaa Viestiin