Hämeen poliisi on takavarikoinut suuren määrän anastetuksi epäiltyä sähkökaapelia Heinolassa tiistaina 19.11. Anastettu kaapeli on AMKA- riippukierrekaapelia, jota käytetään pienjänniteverkon rakentamisessa.
Hämeen poliisi takavarikoi Hartolasta tiistaina 19.11.2024 suuren määrän kuvien mukaista anastetuksi epäiltyä sähkökaapelia. Kaapelit on lastattu kahteen peräkärryyn sekä yhteen isoon pakettiautoon, jotka kaikki ovat ääriään myöten täynnä kaapelia.
Toistaiseksi poliisilla ei ole tietoa, mistä kaikkialta kaapelit on anastettu. Todennäköisesti Häme -Kymenlaakso -alueelta, koska pakettiautolla liikkuneet henkilöt kävivät varkaissa Kouvolassa 17-18.11.2024 ja sama auto löytyi Hartolasta parin päivän kuluttua.
Hämeen poliisi pyytää ottamaan yhteyttä, mikäli joltain lähialueen pienjännitetyömaalta on lähiaikoina anastettu mainittua kaapelia. Yhteydenotot puhelimitse numeroon 050 309 6877 tai sähköpostitse osoitteeseen [email protected]
https://poliisi.fi/-/hameen-poliisi-tak ... heinolassa
Hämeen poliisi takavarikoi suuren määrän sähkökaapelia Heinolassa
- Oikeus ennen kaikkea
- James Bond (Daniel Graig)
- Viestit: 17464
- Liittynyt: Ti Maalis 30, 2021 2:48 pm
-
JanitaSlim
- Ben Matlock
- Viestit: 8690
- Liittynyt: Pe Syys 18, 2020 5:51 pm
Re: Hämeen poliisi takavarikoi suuren määrän sähkökaapelia Heinolassa
Eikös Hönölän kaupungissa sijaitse myös yksi Ca-No.Balls päämaja?
”Suomen ongelma on se, että meillä on liikaa rasisteja”
Rasistinen äärioikeistolaisuus mädättää kansaamme vastakkainasettelulla.
Pieni merkityksetön vähemmistö, jonka kuolema korjaa muutamassa vuosikymmenessä.
Rasistinen äärioikeistolaisuus mädättää kansaamme vastakkainasettelulla.
Pieni merkityksetön vähemmistö, jonka kuolema korjaa muutamassa vuosikymmenessä.
Re: Hämeen poliisi takavarikoi suuren määrän sähkökaapelia Heinolassa
AMKA on teräsvaijerin ympärille kierrettyä muovieristeistä alumiinikaapelia. Sen sisältämien materiaalien romuhinta ei ole kovin hääppöinen. Alumiinista ei makseta juuri mitään eikä terästäkään tuossa määrässä ole kovin suurta määrää.Oikeus ennen kaikkea kirjoitti: Ke Marras 20, 2024 11:37 am Anastettu kaapeli on AMKA- riippukierrekaapelia, jota käytetään pienjänniteverkon rakentamisessa.
Nyt voi kyllä sanoa, että rosvoilla on ollut kanan aivot.
------------------------------------------------------
Enpä vihjaile mutta sanonpa suoraan
Enpä vihjaile mutta sanonpa suoraan
Re: Hämeen poliisi takavarikoi suuren määrän sähkökaapelia Heinolassa
Joo ei ole anastajat ainakaan idänpoikia,ne vie vaan kuparia,romuliike ei taida edes vastaan ottaa,pitäs eritellä...
-
Kirkko dildo
- Jack Taylor
- Viestit: 15
- Liittynyt: Pe Syys 27, 2024 7:55 am
Re: Hämeen poliisi takavarikoi suuren määrän sähkökaapelia Heinolassa
Ai siellä ne piuhat olinkin...