Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Joki on kyllä todennäköinen ja jos sopivasti virtaa tonne järveen niin löytyy vasta keväällä.
Toki voi olla vahinko, virtaava vesi napannut koiran ja nainen mennyt perässä pelastamaan?
☆Yksi kerta on sattumaa, toinen kerta on yhteensattumaa, ja kolmas kerta on järjestelmällistä toimintaa♤
Onpa erittäin nuorekas nainen, vaikkakin kuva on 10 v. vanha. Ellei tuossa välissä ole tapahtunut jotain totaalista rupsahtamiata, mikä voisi selittää itsetuhoisuuden.
Se NicolaEnglannissa. Tosin koira löytyi, mutta nainen löytyi joesta vasta pitkähkön ajan päästä. Rhodesiankoira kuitenkin olisi yrittänyt pelastaa vedestä? Tosin eihän se Nicolen noutajakaan, koira oli kuiva.
E: Bulley. Ja niin niihin koiriin voip luottaa... (osittainen sarkasmi)
Minä ainakaan mihkään muualle soittelis kuin viranomaisnumeroihin.
E: Hiewee härdelli tuossa ketjussa, kun joka toinen yrittää tuputtaa jonkun rekkua sinne etsimään. Onneksi yksi vapepalainen opasti, vaikka kovin nuivasti ensin kommentoivat hänen opastustaan. Ja tytär ohjeistaa, että Siuntion kylpylässä on poliisin piste, jonne voi ilmoittautua, eikä mennä omin päin sotkemaan jälkiä. 'Osaako ne virkakoirat etsiä koiran jälkiä' - no sitä koiraahan tässä ensisijassa ollaan etsimässä
E2: Järven suunnasta kuulunut eilen koiran haukuntaa.
No tytär ajattelee kyllä ihan järkevästi, arkaa koiraa ei saa kiinni kuin ehkä omistaja, jollei se ole jo liian paniikissa siihenkin ja koiran jäljittämisessä ajattelee varmaan sitä, että koiran jälkiä seuraamalla voisi löytää äidin, jos koira on tapahtumapaikalta paennut. Eikä se siltä äidiltä ole pois, jos koiran saa ehjänä kotiin. Mutta ainahan on mahdollista, että koira on nähnyt lenkillä vaikka peuroja ja innostunut ja päässyt irti. Rhodesialainen on iso ja vahva. Juossut jäälle ja pudonnut jäihin, äiti pelastamaan, koska haluaa tyttären lemmikin turvaan. Voisi käydä minullekin. Mut on nimittäin peuroja kovasti liikkeellä, kun on ihan täällä taajama-alueellakin, monta kertaa viikossa näkee koiralenkillä.
2+2=5, hyvin suurilla kakkosen arvoilla.
Morrissey: "So how can anybody say
They know how I feel
The only one around here who is me
Is me"
LiamNeeson kirjoitti: Ma Helmi 17, 2025 9:08 am
Joki on kyllä todennäköinen ja jos sopivasti virtaa tonne järveen niin löytyy vasta keväällä.
Toki voi olla vahinko, virtaava vesi napannut koiran ja nainen mennyt perässä pelastamaan?
Tältä aamulta klo 9.20 päivitys, ettei ole löytynyt edelleenkään kumpaakaan Poliisit johtaa etsintöjä. Sääolosuhteet huomioiden ei taida toivoa enää olla
Onko tämä koira kadonneen naisen tyttären koira?
Iso ja vahva rotu. 75 vuotias ei välttämättä ole enää niin voimakas että pystyisi kaatumatta pitelemään jos koira vaikka säikähtää ja lähtee rimpuilemaan.
Millaista maasto on tuolla katoamisalueella päin? Onko etsintäalueena tiheää metsikköä vai taajama-aluetta? Siuntio on itselleni suhteellisen tuntematonta seutua, vaikka naapurikunnassa asunkin.