Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Sana on vapaa jos netiketti on hallussa.
Avatar
On Anoi Kaa
James Bond (George Lazenby)
Viestit: 11797
Liittynyt: To Kesä 23, 2011 8:04 pm
Paikkakunta: Syvä joki

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja On Anoi Kaa »

holmesin haamu kirjoitti: Se mikä on ristiriitaista Samin kertomuksessa on lähinnä suuri luotto ivermektiiniin, mutta ei rokotteisiin.
Suuri ero näiden välillä on se, että toinen on hyvin lähellä luonnotuotetta vaikka tehtaassa tuotetaankin, ollut käytössä jo vuosikymmenien ajan, jaeltu miljardeja annoksia kun taas toinen on täysin uusi täyssynteettinen tuote, mikä perustuu geneettiseen teknologiaan ja useita siinä käytettyjä aineita ei ole testattu ihmisillä ja onpa joukossa taatusti myrkyllisiäkin aineita, minkä takia pieni osa ihmisistä tiesi etukäteen ettei voi sitä ottaa.

Eli vaikka IVM olisi ollut täysin tehotonkin, niin suurta harmia ei tästä henkilölle tai etenkään muille olisi ja voisi olla varma, että ainakaan se ei kasvattaisi riskiä vakavaan tautiin tai kuolemaan.
Ivermektiini tuli mielestäni alussa isosti esiin, kun joku lääkäri olisi tajunnut kuin sillä olisi saatu vähennettyä virusten määrää merkittävästi joissakin köyhissä maissa (lähinnä on jäänyt tälläinen mielikuva). Varsinkin tämä liittyi alkuaikoina ennakoivaan hoitoon, jota piti tehokkaana.
Tämä asia on käsitelty jo niin moneen kertaan ja linkkejä kovan luokan tietolähteisiin on vaikka kuinka paljon, mutta IVM koronaa vastaan lähti australialaisen tutkimusryhmän työstä varhain 2020, missä nämä havaitsivat IVM:n hyökkäävän tehokkaasti SARS-CoV-2 vastaan koekputkessa.

Tästä lääkärit kentällä ottivat kopin ja alkoivat käyttää sitä yleensä osana vaiheittaista multilääketerapiaa, minkä idea oli hyökätä heti oireiden alettua ja samalla aloitettiin useita tutkimuksia (joita kuitenkaan valtiot tai lääketeollisuus tukenut, vaikka he ovat ainoita joilla olisi resurssit laajan RCT:n tekemiseen.

Köyhissä maissa lääkettä on voitu käyttää ilman lääkevalvontaviranomaisten ja lääketeollisuuden yhteenliittymän vastatoimia*, esimerkkinä Intian Uttar Pradesh, mikä on suurin yksittäinen alue, missä ivermektiiniä (sinkin ja D-vitamiinin, jne. lisäksi) käytettiin populaatiotasolla taudin iskettyä keväällä 2021. Tässä heidän koronakuolemansa vs. eräs toinen maa.
*) Tuollakin tosin joku WHO-henkilö (WHO Chief Scientist Dr. Soumya Swaminatha) yritti, mutta häntä vastaan nostettiin syyte lääkärijärjestön pohjalta ihmisten harhaanjohtamisesta ivermektiinin suhteen ja uhattiin tuomioon laskettavan jokainen kuolema, minkä tämä misinformaatiollaan aiheutti:
https://www.thedesertreview.com/opinion ... b4dfa.html

Kumulatiiviset koronakuolemat Uttar Pradesh vs. Suomi.jpg
Kumulatiiviset koronakuolemat Uttar Pradesh vs. Suomi.jpg (41.64 KiB) Katsottu 1912 kertaa
https://covid19.healthdata.org/india/ut ... &tab=trend

Kumulatiivisista kuolemista on hieman huonosti luettavissa se, miten raju koronakuolemien aalto saatiin nopeasti painettua alas, vaikka elämä jatkui normaalisti. Tässä päivittäiskuolemat, mistä laajan lääkejakelun vaikutus tulee hyvin esiin.
Paivittaiset koronakuolemat, kevaan -21 piikki saatiin ajettua alas ehkaisevalla ja varhaisen vaiheen monilaaketerapialla.jpg
Paivittaiset koronakuolemat, kevaan -21 piikki saatiin ajettua alas ehkaisevalla ja varhaisen vaiheen monilaaketerapialla.jpg (36.87 KiB) Katsottu 1912 kertaa
Tuolla ymmärsivät, että ilmateitse tartttuvaa hengitystievirusta ei voi eritäytymällä pysäyttää aiheuttamatta massiivista määrää uhreja sitä kautta ja hakivat sellaisen ratkaisun, mikä olisi kansalaisille ja yhteiskunnalle jatkossa parasta.

Tosin yksi tutkimus, mihin lääketeollisuuskartelli linkittyi eli ns. Together trial (NEJM), oli suunniteltu niin, että tulos olisi tehoton eli koepopulaatioon valittiin matalan riskiryhmän potilaita, joille hoito aloitettiin taudin ollessa jo pitkällä, kun hoitavat lääkärit tietävät että paras teho saadaan juuri alussa, koska IVM estää viruksen replikoitumista (monistumista). Tästä huolimatta IVM-ryhmässä oli pienempi kuolleisuus kuin verrokkiryhmässä, mutta "jostain syystä" tutkijat eivät tätä tietoa itse huomanneet omasta tutkimuksestaan.

Lisäksi laajasti lääkäreille (ja muille median kautta) jaeltu tutkimus mikä julkaistiin "high impact journal" JAMA:ssa, on paljastunut petokseksi ja sitä vaaditaan otettavaksi alas*. Paras tietolähde lääketeollisuusmafian sotaan ivermektiiniä vastaan on keuhkotauti- ja ensihoitospesialisti Dr. Pierre Kory ja Dr. Tess Lawrie, joka on tietääkseni alansa kokeneimpia ananyytikkoja, joka teki ennen koronaa teki mm. WHO:lle lääkkeiden vaikutavuusanalyysejä ns. meta-analyyseilla, missä tehdään yhteenveto tutkimuksista näitä eri tavalla painottaen tutkimuksen koon ja muiden ominaisuuksien perusteella.

Tutkimuksia on jo todella paljon ja lähes kaikki näyttävät samaan suuntaan eli suurta vastetta koronatautia vastaan ja niissä joissa näin ei ole ollut, on paljastunut vakavia ongelmia:
https://ivmmeta.com/#fig_fpp

Dr. Lawrie teki meta-analyysin myös ivermektiinistä koronatautia vastaan ja se osoitti selvää tehoa vakavaa tautia ja kuolemaa vastaan, mutta tämän tutkimuspartneri Andrew Hill teki lopussa täyskäännöksen kiistattomasta tutkimisnäytöstä huolimatta, koska hänen omien sanojensa mukaan "joidenkin mielestä ivermektiini ei toimi". Lawrien penätessä että ketkä he kun heillä on kaikki data mikä näyttää että päivittäin olisi voitu pelastaa tuhansia, Hill kiemurteli eikä saanut sanottua**.

*) More Fraud Uncovered In The Lopez-Medina Ivermectin Trial Published In JAMA
Well after 100 doctors wrote an open letter to JAMA asking for a retraction based on the study's innumerable flaws, Alexandros Marinos uncovered more brazenly corrupt actions by study investigators.

Pierre Kory, MD, MPA
https://pierrekory.substack.com/p/more- ... -the-lopez

**) Tämä saaga onneksi tarttui videolle, kun Lawrie haistoi palaneen käryä yllättävässä täyskäännöksessä:
A Letter to Andrew Hill | Dr Tess Lawrie | Oracle Films
https://www.oraclefilms.com/alettertoandrewhill

Saagasta laajemmin txt-muodossa:
A Letter to Dr Andrew Hill (Mar 4, 2022)
Ivermectin: The Truth vs Goliath
Dr Tess Lawrie, MBBCh, PhD:
https://drtesslawrie.substack.com/p/a-l ... ndrew-hill

On selvinnyt, että ivermektiini myös ehkäisee koronatautia, mistä todistaa mm. laaja populaatiotason brasilialaistutkimus ja syy siihen, miksi lääketeollisuus sekä näiden omistamat lääkevalvontaviranomaiset hyökkäsivät ivermektiiniä (ja hydroksiklorokiinia) vastaan niin rajusti on se, että mikäli jollain olemassaolevalla lääkkeellä olisi voitu hoitaa koronapotilaita, niin uusille "rokotteille" (geeniterapia) ei olisi saatu hätämarkkinointilupaa lain mukaan antaa.

Jos "sota ivermektiiniä vastaan" oikeasti kiinnostaa, niin tässä paras lähde siihen minkä tiedän. Moniosainen sarja, minkä ensimmäinen osa alla, kirjoitus on tarkasti perusteltua:
The Criminal Censorship of Ivermectin's Efficacy By The High-Impact Medical Journals - Part 1
High-Impact medical journal editorial staff were getting orders to censor ivermectin studies from Big Pharma and "philanthropaths" like Bill Gates.
Pierre Kory, MD, MPA[/b]
Sep 16, 2022

https://pierrekory.substack.com/p/the-c ... vermectins

Nyt tiedetään myös, että mRNA-injetktiot eivät koskaan estäneet tartuntaa/tartuttavuuttahr54t, vaikka jonkin aikaa oireita pitivätkin poissa. Eli juuri kuin geeniterapian kuuluisikin toimia, mutta ongelmina on tämän toimivuusjakson lyhytaikaisuus sekä kamala haittaprofiili.
Lisäksi injektio altistaa koronataudille etenkin tällä hetkellä, kun virusmuunnoksia on jo useita. Ennen tämä jakso oli vain heti injektion jälkeen ja joitain kuukausia injektion kuluttua, mutta injektoidun populaation luoma evoluutiopaine suuren tartakuorman alla on luonut useita variantteja, joista evoluutio valitsee parhaat kiertämään tulevia injektioita.


Jatkossa tämän ivermektiiniasian ympärillä toivoisi jotain muuta kuin ad hominem-hyökkäyksiä ja ihmisten mustamaalaamista eli näyttöä siitä, että ko. valmiste ei koronatautia vastaan toimi. Toiseen uuntaan oleva näyttö on kiistaton ja toistan sen vielä, tänne kerätään tutkimusmateriaali lääkkeestä:
https://ivmmeta.com/#fig_fpp
Ironiainjektio: Mitä enemmän injektiot, sitä enemmän infektoit (tuore tutkimus). Tästä syystä virustaudit ja syövät saavat usein vallan boostaamisen jälkeen. Olkaa viisaita ja pysähtykää hetkeksi.
Avatar
sikakoira
James Bond (Daniel Graig)
Viestit: 25879
Liittynyt: Ke Kesä 07, 2017 8:50 am

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja sikakoira »

Nyt kun Corona on päihitetty tehokkaalla "rokote" kampanjalla voidaan huokaista helpotuksesta kunnes seuraava variantti saapuu ja homma aloitetaan alusta :mrgreen:

https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000008553797.html
Joko pandemia päättyy?


Epidemiologi Jussi Sanen mukaan pandemia jatkuu niin kauan kuin ihmiset uskovat siihen
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009120623.html
Husin Järvinen esitti kovan väitteen koronasta – näin muut asian­tuntijat vastaavat
HELSINGIN ja Uudenmaan sairaanhoitopiirin Husin infektioylilääkäri Asko Järvinen kommentoi perjantaina Ilta-Sanomille, että hänen näkemyksensä mukaan koronaviruksen vaikea tautimuoto on riski tällä hetkellä vain hyvin yksittäisille perussairaille ihmisille.

– Edes ikäihmisillä ei juuri ilmene vaikeaa tautimuotoa, vaan korona on heillä pitkälti joko lievänä tai jopa oireettomana, Järvinen sanoi.

Onko käsitys koronan vaarallisuudesta ikäihmisille siis muuttunut? Ilta-Sanomat kysyi asiasta kolmelta eri asiantuntijalta.

KYSIN infektioylilääkäri Irma Koivula on Järvisen kanssa täysin samoilla linjoilla.

– Ikäihmisille korona aiheuttaa tällä hetkellä lähinnä yleistilan laskua. Jos on hyvin vanha ja hauras, se voi aiheuttaa niin sanottua jalattomuutta. Ei tahdo pysyä omin voimin pystyssä, Koivula sanoo.

Ainoa ongelma on se, että kotihoidon sairaanhoidon palvelujen varassa olevien pitäisi päästä muutamaksi päiväksi lepoon, mutta paikkoja ei meinaa löytyä.

Koronaa esiintyy vanhuksillakin paljolti oireettomana tai mahasuolen kanavan oireina.

– Hengitysvajausta, eli sellaista hapenpuutetta aiheuttavaa keuhkotautia, ei ikäihmisillä ole enää pitkään aikaan ollut.

MYÖS Tyksin infektioylilääkäri Mari Kanervan mukaan Varsinais-Suomen tilanteesta voi tehdä saman päätelmän.

Sairaalassa on yksittäisiä potilaita keuhko-osastolla, joilla esimerkiksi astma pahenee koronan myötä, mutta viruskeuhkokuumetta ei Varsinais-Suomessakaan juuri näy.

– Joka kansalaisen taudinkuvaan ei kuulu enää pneumoniitti. Kyllä tämä on muuttunut koko tämän ajan.

Sairaalakäyrät eivät vielä laske, sillä tilastoihin on kirjattu myös ihmisiä, jotka ovat sairaalassa, mutta korona on sivuoireena, vaikka todettu koronatartunta olisi oireeton. Jatkossa oireettomia koronatartuntoja ei kuitenkaan etsitä enää yhtä hanakasti, joten käyrät tulevat Tyksissä muuttumaan.

Kanerva myöntää kuitenkin, että korona on yhä ikävä tauti vanhuksille.

– Eihän se nyt varsinaisesti vaaraton ole, tai sellainen, että sen antaisi levitä.

Syy tilanteen muutokselle löytyy sekä Koivulan että Kanervan mukaan kattavasta rokotesuojasta sekä siitä, ettei tauti ole enää samanlainen kuin pandemian alussa.

– Ikäihmiset on niin mainiosti suojattu rokotteilla. Rokote suojaa vakavilta taudeilta, Koivula toteaa.

LAPIN sairaanhoitopiirin infektioylilääkäri Markku Broas on sen sijaan hieman eri linjoilla Järvisen kanssa.

– Ei se ihan näin meidän havaintojen mukaan ole. Meillä Pohjois-Suomessa tautitapaukset ovat sairaalahoidossa nousseet.

– Kyllä ne edelleen ovat iäkkäämpiä perussairaita henkilöitä, jotka sairaalaan joutuvat, vaikka rokotuksia olisivat saaneet.

Viimeisen kuukauden aikana koronapotilaiden määrä on lähes kaksinkertaistunut Suomessa. Tautitilanne näyttää Broasin mukaan aktivoituneen.

Osa sairaalaan joutuvista on sellaisia, joilla korona on niin sanotusti mukana, eikä pääsyy sairaalaan joutumiselle. Tällaisia tapauksia ei kuitenkaan pitäisi Broaksen mukaan vähätellä.

– Tämmöinen infektiotauti yleensäkin vaikuttaa monien muiden sairauksien huonontumiseen.

LAPISSA on viimeksi tällä viikolla ollut ongelmana, että paikkoja koronapotilaille ei ole ollut. Broaksen mukaan on hyvin pienestä kiinni, että hoitojonot pidentyvät ja jatkohoito terveyskeskuksiin ei toimi.

– Siinä mielessä olen eri mieltä, että kyllä tämä heijastuu edelleenkin.

Myös Broas kuuluttaa rokotteiden perään. Hän kaipaisi yhä kattavampaa rokoteohjelmaa ja sitä, että ihmiset ottaisivat rokotteet ohjelman mukaan.

– Rokotteilla toki voidaan vähentää sairaalahoidon riskiä ja vakavaa tautia.

Broas ehdottaa, että myös sosiaali- ja terveydenhuollon henkilökunnalle voisi tarjota neljättä rokotetta, jotta turvattaisiin henkilökunnan pysyminen töissä.

Pohjois-Suomessa ei ole juurikaan pelivaraa, vaan sairaalat tukkeutuvat ja jatkohoitoon siirtyminen viivästyy, jos koronapotilaiden määrä vähänkin nousee.

– Jos siihen tulee laajaa henkilökunnan sairastumista, jota voitaisiin vähentää rokotuksilla, niin olisi tavattoman tärkeää, että se otettaisiin uuteen harkintaan.
:lol: :lol: :lol:

Kolme vuotta on kohta mennyt enkä ainakaan tietoisesti ole sairastanut mitään tappajavirusta enkä ole ottanut ensimmäistäkään piikkiä :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Maailma avautuu aivan toisella tavalla kuin jos yritätte rakentaa kuvaa maailmasta pelkän suomalaisen valtamedian varassa Se kuva on täysin virheellinen ja harhainen tarkoituksellisesti Se on mediapoolin ja hybridikeskuksen hybridisotaa teitä kohti
Avatar
On Anoi Kaa
James Bond (George Lazenby)
Viestit: 11797
Liittynyt: To Kesä 23, 2011 8:04 pm
Paikkakunta: Syvä joki

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja On Anoi Kaa »

OnyxPhoenix kirjoitti: Su Elo 08, 2021 3:31 pm Kyseessä ei ole geeniterapia. ...
On Ihan patentilla suojattu geeniterapia:
Moderna kirjoitti:Currently, mRNA is considered a gene therapy product by the FDA.
https://www.sec.gov/Archives/edgar/data ... 200630.htm
Lääkejätti Bayerin pomo leuhki tällä "geeniterapiamyöntyvyyttä" parantavalla silmänkääntötempulla -21, koska ihmiskunta ei olisi vielä ollut geeniterapiaan valmis (hulluhan sitä sellaista tekisi, jos suht' terve):
Bayer executive: mRNA shots are ‘gene therapy’ marketed as ‘vaccines’ to gain public trust
‘We probably would have had a 95% refusal rate’ for these shots two years ago, but the pandemic and marketing of the injections as ‘vaccines’ has made them popular with the public, said Stefan Oelrich.
https://www.lifesitenews.com/news/bayer ... lic-trust/

... eli nykyisiä injektioita vaan markkinoidaan rokotteena ja tiedemaailmassa puhuttiin näist avoimesti geeniterapioina (pro tip: seisoo jo otsikossa):
mRNA-geeniterapiat ja covid.jpg
mRNA-geeniterapiat ja covid.jpg (95.31 KiB) Katsottu 1835 kertaa
https://www.nature.com/articles/s41435- ... 16f927cfa1
(^ Niin, niin, mu-mu-mutta nuo eivät ole luotettavia lähteitä, vaan ryssän ja rasistirekkakuskin pseudotieteellistä misinformaatiota!)


"mRNA ei voi olla geeniterapia", mutta pfizerin Bourla kertoi ihmisistä joilla "virheistä DNA:ssa" (ei yhtään rodunjalostajasetä) ja kehuskelee mRNA-injektoinnin "geenieditointipotentiaalilla":

(Huomaa Bourlan kaula, ilmiselvästi täydellisen DNA:n seurausta? Vai joku alien? :roll: )


mRNA-piikkiproteiinin translokaatio * soluytimeen ei pitänyt olla mahdollista, koska "ei ole geeniterapia", mutta tapahtuu:
*) Translokaatio=syrjäyttäminen
Nuclear translocation of spike mRNA and protein is a novel pathogenic feature of SARS-CoV-2.
https://www.biorxiv.org/content/10.1101 ... 1.full.pdf

Jos taas kiinnostaa, mitä (ja miten) nykyisen tuo em. mRNA:n translokaatio voi aiheuttaa kaikkien aikojen munasarja- ja rintasyöpäaallon (kykenee manipuloimaan BRCA-geeniä, mikä altistaa rintasyövälle):
Welcome to Gilead
A scientific scandal with huge implications for women's health is brewing and you weren't going to hear about it - until now.

Dr Ah Kahn Syed
Jul 30


TLDR: A paper was published in October showing how the mRNA vaccines could massively impact ovarian and breast cancer risk. Two scientists linked to the NIH and Pharma conspired to remove it from publication - putting a generation of women at risk.
https://arkmedic.substack.com/p/welcome-to-gilead
Ongelmamekanismeista:
- BNT162b2 Vaccine: Possible Codons Misreading, Errors in Protein Synthesis and Alternative Splicing's Anomalies
https://www.bibsonomy.org/bibtex/25644c ... ll?lang=de

Nuo kertovat mekanismeista pitkän tähtäimen ongelmiin, mihin patentoitu mRNA-geeniterapia on täysin kykenevä. Lisää:

- Altering tRNA availability can lead to neurodegenerative diseases and upregulation of specific tRNAs drives metastasis by enhancing stability of transcripts enriched in their cognate codons.

- Mistranslation has very serious consequences on the pathophysiology of a variety of diseases, including multiple sclerosis, neurodegeneration, mitochondrial myopathy, encephalopathy, lactic acidosis, stroke-like episodes, Parkinson's disease, and cancer (genesis, growth acceleration and metastasis).

Geenejä manipuloivat ominaisuudet juontavat käytetyistä synteettisistä nanopartikkelimuotoisista aineyhdisteistä, mistä tärkeimpänä luonnollisen mRNA:n (uriini) tilalla käytetty pseudouriini, joka on erittäin stabiili luonnolliseen verrattuna. mRNA-injektio vaikuttaa rottakokeissa myös seuraaviin sukupolviin (jopa ilman mRNA maitoa), joten on mielenkiintoista nähdä mikä tilanne on ihmisten jälkeläisillä. Tästä ei ole vielä tutkimustuloksia julki.

Loppukevennys: "Jos se kävelee kuin geeniterapia, vaakkuu kuin geeniterapia" ... niin se on rokote! (tiedevastaisen klovnimaailman versio ankkasanonnasta)

Oppikaa siis arvostamaan lääketeollisuuden ohjelmoimia geenejä, sillä kyllä tiede osaa tehdä "sama koko sopii kaikille" ratkaisun, mikä on kaikille hyväksi. "Luojan luoman" tilalla voi alkaa käyttää "pfizerin luoma" ja ajatella Bourlan kaulaa samalla, kun katsoo itseään syvälle sieluun.
Ironiainjektio: Mitä enemmän injektiot, sitä enemmän infektoit (tuore tutkimus). Tästä syystä virustaudit ja syövät saavat usein vallan boostaamisen jälkeen. Olkaa viisaita ja pysähtykää hetkeksi.
Avatar
On Anoi Kaa
James Bond (George Lazenby)
Viestit: 11797
Liittynyt: To Kesä 23, 2011 8:04 pm
Paikkakunta: Syvä joki

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja On Anoi Kaa »

On Anoi Kaa kirjoitti: La Loka 01, 2022 7:36 pm...
Kannattaa suhtautua suurella varauksella myös Suomen kykyihin/haluihin todeta rokotehaittoja ja suhteuttaa näitä taudin aiheuttamiin riskeihin, kun tiedämme tuoreesta korkealuokkaisesta (julkaistu Vaccine journalissa) vertaisarvioidusta tutkimuksesta, että pelkästään kliinisten kokeiden aikana sait rokotteesta suuremmalla todennäköisyydellä vakavia haittoja kuin itse sairaudesta.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/36055877/

Tuolloin rokote vielä mätsäsi virukseen ja tuloksia selvästi manipuloitiin. Tutkijaryhmän eräs jäsen on British Medical Journalin entinen päätoimittaja Peter Doshi.

Ottakaa kaikessa rauhassa injektionne, mutta älkää johdattako ihmisiä harhaan sen haitta/hyöty-suhteesta, koska monet näistä on vielä diagnosoimatta ja tilanne oli kurja jo silloin, kun tauti oli eri ja virus ei ollut käynyt ihmisiä vielä läpi.

Boostereita halutaan otettavan, vaikka niistä ei ole mitään kliinistä näyttöä ja jo tällä hetkellä tiedetään moneen kertaan injektoitujen saavan koronan helpommin ja että koronainjektiolla oli selvästi suurempi todennäköisyys aiheuttaa vakavia seurauksia kuin koronataudilla. Ja tuo viimeinen oli vielä silloin, kun koronavirus oli nykyistä vaarallisempi.

Tiedossa olevasta hyöty-haittasuhteesta (huomaa että on eri iästä ja kunnosta riippuen), tässä ei oltu vielä tietoisia että alle 40-vuotiaiden sydänkuolemariski liki tuplaantui, vaan tiedot mm. Peter Doshi et al. tutkimuksesta kliinisten kokeiden datan perusteella (ks. lainaus yllä ja linkki):
Toistuvasta injektoinnista on enemman haittaa kuin hyotya, paalle riski immuunijarjestelman rapautumisriski.jpg
Toistuvasta injektoinnista on enemman haittaa kuin hyotya, paalle riski immuunijarjestelman rapautumisriski.jpg (98.61 KiB) Katsottu 1814 kertaa
https://childrenshealthdefense.org/defe ... 4b9f7d0111

Tässä käytännön esimerkki siitä, miten hyvin 4 wuhanpiikkiä ja yksi 8:n hiiren piikki on toiminut:
Sairas twitterin sinitapla, jolla alla 4+1 geneettista injektiota.jpg
Sairas twitterin sinitapla, jolla alla 4+1 geneettista injektiota.jpg (33.22 KiB) Katsottu 1814 kertaa
Injektion "tehon" voi laskea nykyään varmaan tunneissa, että milloin se alkaa altistamaan taudille?
Ironiainjektio: Mitä enemmän injektiot, sitä enemmän infektoit (tuore tutkimus). Tästä syystä virustaudit ja syövät saavat usein vallan boostaamisen jälkeen. Olkaa viisaita ja pysähtykää hetkeksi.
Avatar
sikakoira
James Bond (Daniel Graig)
Viestit: 25879
Liittynyt: Ke Kesä 07, 2017 8:50 am

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja sikakoira »

Kun vielä oppisivat tekemään Covid 19 testin joka erottelee tämän tavallisesta Covid flunssasta :mrgreen:
Maailma avautuu aivan toisella tavalla kuin jos yritätte rakentaa kuvaa maailmasta pelkän suomalaisen valtamedian varassa Se kuva on täysin virheellinen ja harhainen tarkoituksellisesti Se on mediapoolin ja hybridikeskuksen hybridisotaa teitä kohti
Samira
Andy Sipowich NYPD
Viestit: 1414
Liittynyt: Pe Marras 22, 2019 12:33 pm

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja Samira »

Palautetaanpa taas mieliin tosiasiat ivermektiinistä: https://youtu.be/syO4f_5DEPk
Sikis:
Faktahan on kuten NATO:kin tunnustaa ettei jonkin Ukrainan haltuunottoon mene puoltatuntia kauempaa. Näin ei kuitenkaan ole näillä näkymin tapahtumassa vaikkakin länsipropagandakoneisto nyt yrittää muuta surkuhupaisasti esittää.
Avatar
sikakoira
James Bond (Daniel Graig)
Viestit: 25879
Liittynyt: Ke Kesä 07, 2017 8:50 am

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja sikakoira »

Samira kirjoitti: Su Loka 09, 2022 4:09 pm Palautetaanpa taas mieliin tosiasiat ivermektiinistä: https://youtu.be/syO4f_5DEPk
Onko tämä Samira Heyerdahl kovinkin tunnettu asiantuntija aiheen piiristä :mrgreen:
Maailma avautuu aivan toisella tavalla kuin jos yritätte rakentaa kuvaa maailmasta pelkän suomalaisen valtamedian varassa Se kuva on täysin virheellinen ja harhainen tarkoituksellisesti Se on mediapoolin ja hybridikeskuksen hybridisotaa teitä kohti
putsari
Ainesta Watsoniksi
Viestit: 4710
Liittynyt: Su Loka 22, 2017 8:04 pm

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja putsari »

sikakoira kirjoitti: Su Loka 09, 2022 4:48 pm
Samira kirjoitti: Su Loka 09, 2022 4:09 pm Palautetaanpa taas mieliin tosiasiat ivermektiinistä: https://youtu.be/syO4f_5DEPk
Onko tämä Samira Heyerdahl kovinkin tunnettu asiantuntija aiheen piiristä :mrgreen:
Nytkö ei sitten tubettajat olekkaan vakavasti otettavia kaikkien alojen asiantuntijoita?
Karvasvarvas kirjoitti: Ke Joulu 28, 2022 2:55 pm
Mc Mafia kirjoitti: Ke Joulu 28, 2022 7:43 am Ei, 4 000 000 000 x 0,022 = 88 000 000
Lasket 2,2 % todennäköisyydellä.
Avatar
sikakoira
James Bond (Daniel Graig)
Viestit: 25879
Liittynyt: Ke Kesä 07, 2017 8:50 am

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja sikakoira »

^
Riippuu tubettajasta ja meriiteistä. Mikäli tubettaja koittaa esittää täysin tiedevastaista huuhaata voidaan sanoa ettei meriitit riitä :wink:
Maailma avautuu aivan toisella tavalla kuin jos yritätte rakentaa kuvaa maailmasta pelkän suomalaisen valtamedian varassa Se kuva on täysin virheellinen ja harhainen tarkoituksellisesti Se on mediapoolin ja hybridikeskuksen hybridisotaa teitä kohti
putsari
Ainesta Watsoniksi
Viestit: 4710
Liittynyt: Su Loka 22, 2017 8:04 pm

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja putsari »

sikakoira kirjoitti: Su Loka 09, 2022 6:07 pm ^
Riippuu tubettajasta ja meriiteistä. Mikäli tubettaja koittaa esittää täysin tiedevastaista huuhaata voidaan sanoa ettei meriitit riitä :wink:
Hyvä, että sinäkin sen myönnät. Pidä tuo.
Karvasvarvas kirjoitti: Ke Joulu 28, 2022 2:55 pm
Mc Mafia kirjoitti: Ke Joulu 28, 2022 7:43 am Ei, 4 000 000 000 x 0,022 = 88 000 000
Lasket 2,2 % todennäköisyydellä.
Avatar
sikakoira
James Bond (Daniel Graig)
Viestit: 25879
Liittynyt: Ke Kesä 07, 2017 8:50 am

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja sikakoira »

^
Tähän olen pyrkinyt ja lainaan vain lähteitä jotka tietävät mistä puhuvat. Todistetusti :wink:
Maailma avautuu aivan toisella tavalla kuin jos yritätte rakentaa kuvaa maailmasta pelkän suomalaisen valtamedian varassa Se kuva on täysin virheellinen ja harhainen tarkoituksellisesti Se on mediapoolin ja hybridikeskuksen hybridisotaa teitä kohti
putsari
Ainesta Watsoniksi
Viestit: 4710
Liittynyt: Su Loka 22, 2017 8:04 pm

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja putsari »

sikakoira kirjoitti: Su Loka 09, 2022 7:14 pm ^
Tähän olen pyrkinyt ja lainaan vain lähteitä jotka tietävät mistä puhuvat. Todistetusti :wink:
Sellaista ei vielä ole sinulta tässä ketjussa näkynyt, vaan erilaisten kylähullujen materiaalia.

Juuri Ukraina-ketjussa jaoit valheellista videomateriaalia. Todistetusti.
Karvasvarvas kirjoitti: Ke Joulu 28, 2022 2:55 pm
Mc Mafia kirjoitti: Ke Joulu 28, 2022 7:43 am Ei, 4 000 000 000 x 0,022 = 88 000 000
Lasket 2,2 % todennäköisyydellä.
Avatar
sikakoira
James Bond (Daniel Graig)
Viestit: 25879
Liittynyt: Ke Kesä 07, 2017 8:50 am

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja sikakoira »

^
Mielenkiinnosta kysäisen mitä väärää lähdettä olen siteerannut jotta voin korjata asian vaikka onkin hieman OT ?
Maailma avautuu aivan toisella tavalla kuin jos yritätte rakentaa kuvaa maailmasta pelkän suomalaisen valtamedian varassa Se kuva on täysin virheellinen ja harhainen tarkoituksellisesti Se on mediapoolin ja hybridikeskuksen hybridisotaa teitä kohti
Avatar
On Anoi Kaa
James Bond (George Lazenby)
Viestit: 11797
Liittynyt: To Kesä 23, 2011 8:04 pm
Paikkakunta: Syvä joki

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja On Anoi Kaa »

sikakoira kirjoitti: Nyt kun Corona on päihitetty tehokkaalla "rokote" kampanjalla voidaan huokaista helpotuksesta kunnes seuraava variantti saapuu ja homma aloitetaan alusta :mrgreen:
Näinhän se tulee menemään. Suurta osaa ihmisistä ei saada enää ikinä resetoitua tavalliseen tilaan pelko-ohjautuvan mRNA-riippuvuuden, rajoitusten vaatimisen ja maskisirkuksen tilasta.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009120623.html
HELSINGIN ja Uudenmaan sairaanhoitopiirin Husin infektioylilääkäri Asko Järvinen kommentoi perjantaina Ilta-Sanomille, että hänen näkemyksensä mukaan koronaviruksen vaikea tautimuoto on riski tällä hetkellä vain hyvin yksittäisille perussairaille ihmisille.

– Edes ikäihmisillä ei juuri ilmene vaikeaa tautimuotoa, vaan korona on heillä pitkälti joko lievänä tai jopa oireettomana, Järvinen sanoi.
Tämä on varmastikin totta ja kertoo miedosta viruksesta. "Rokotteella" ei ole tähän vaikutusta.
Sairaalassa on yksittäisiä potilaita keuhko-osastolla, joilla esimerkiksi astma pahenee koronan myötä, mutta viruskeuhkokuumetta ei Varsinais-Suomessakaan juuri näy.

– Joka kansalaisen taudinkuvaan ei kuulu enää pneumoniitti. Kyllä tämä on muuttunut koko tämän ajan
Kiitos omikronin, joka ei yleensä mene keuhkoihin. Tuon "joka kansalaisen" keuhkotulehduksen syntymisen olisi voinut eliminoida liki täysin sillä ivermektiinillä, jos sitä olisi alettu antamaan heti oireiden alettua ja optimitilanteessa ennakoivasti. Piikkiproteiinin vaarallisuus on suurin ero aiempien ja omikronin välillä ja siksi asiat ovat muuttuneet paremmaksi (mutta tämä on vain välivaihe, koska injektiot).

Eivät mainitse, mutta myös koronan aiheuttamat tukokset ovat omikronin myötä vähentyneet, mutta tästä eivät voi oikein puhua, koska ne ovat tilastoissa kuitenkin ennätyskorkealla mRNA-piikkiproteiini-injektioiden takia...

Omikron on ominaisuuksiltaan erikoisen kaukana edeltäjistään, niitä on todella paljon, joten varianteilla on mistä valita seuraava "tappaja" (pakovariantti), kun ihmisiä boosteroidaan.*
Sairaalakäyrät eivät vielä laske, sillä tilastoihin on kirjattu myös ihmisiä, jotka ovat sairaalassa, mutta korona on sivuoireena, vaikka todettu koronatartunta olisi oireeton. Jatkossa oireettomia koronatartuntoja ei kuitenkaan etsitä enää yhtä hanakasti, joten käyrät tulevat Tyksissä muuttumaan.
Heh, miksi lopettavat tämän pelonlietsonnalle tarpeellisen kampanjan jo nyt? Tietävätkö he, että ensi talvesta tulossa ennätystalvi ja vaikeaa uskotella kansalaisille "rokotteiden" autuutta, kun kaikki ovat koronassa. LOL
Syy tilanteen muutokselle löytyy sekä Koivulan että Kanervan mukaan kattavasta rokotesuojasta sekä siitä, ettei tauti ole enää samanlainen kuin pandemian alussa.

– Ikäihmiset on niin mainiosti suojattu rokotteilla. Rokote suojaa vakavilta taudeilta, Koivula toteaa.

LAPIN sairaanhoitopiirin infektioylilääkäri Markku Broas on sen sijaan hieman eri linjoilla Järvisen kanssa.

– Ei se ihan näin meidän havaintojen mukaan ole. Meillä Pohjois-Suomessa tautitapaukset ovat sairaalahoidossa nousseet.

– Kyllä ne edelleen ovat iäkkäämpiä perussairaita henkilöitä, jotka sairaalaan joutuvat, vaikka rokotuksia olisivat saaneet.
Hmmm. Ei enää sanaakaan rokottamattomien suunnattomasta itsekkyydestä, typeryydestä, resurrsien varastamisesta tai massakuolemista? Tällä hetkellä tilanteesta voi kiittää vain itse virusta, "rokotteet" vain pidentävät toipumista ja herkistävät tartunnoille, kun tutkimuksia seuraa.
Viimeisen kuukauden aikana koronapotilaiden määrä on lähes kaksinkertaistunut Suomessa. Tautitilanne näyttää Broasin mukaan aktivoituneen.
Totta kai on. "Rokote" on sulanut ja sen vaikutus moneen kertaan inj. ihmisten immuniteettiin alkaa näkyä. Heillä on ongelmia neutralisoida virusta, mikä on immuniteettijärjestelmän päätehtävä tartunnassa. "Rokotteen" takia nämä toimivat myös superlevittäjinä, koska injektio katkaisee esim. hoitajilta jossain vaiheessa oireet pois, mutta viruskuorma säilyy korkeana.
Osa sairaalaan joutuvista on sellaisia, joilla korona on niin sanotusti mukana, eikä pääsyy sairaalaan joutumiselle. Tällaisia tapauksia ei kuitenkaan pitäisi Broaksen mukaan vähätellä.

– Tämmöinen infektiotauti yleensäkin vaikuttaa monien muiden sairauksien huonontumiseen.
Ja tämmöinen "rokote" ei näiden ns. asiantuntijoiden mukaan näin tee. Ovatko he tyhmiä vai miten he eivät ymmärrä tätä tai näe tilastoistaan? :shock:
Myös Broas kuuluttaa rokotteiden perään. Hän kaipaisi yhä kattavampaa rokoteohjelmaa ja sitä, että ihmiset ottaisivat rokotteet ohjelman mukaan.

– Rokotteilla toki voidaan vähentää sairaalahoidon riskiä ja vakavaa tautia.
Ei voida, jos otat huomioon kaiken, mitä "rokotteet" aiheuttavat. Näin oli aiemmin hetken ajan koronaa koskien, mutta sen nettovaikutus on ollut haitallinen, jos myös haitat huomioidaan.

Koska media ei tästä teille kerro, niin minä jaan tämän tiedon että tiedätte mitä tehdä lähimmäisillenne. Harvardin, Harvardin, Johns Hopkins, jne. tutkijat selvittivät boosteri-injektion vaikutusta nuorille aikuisille tuoreessa paperissaan (preprint):
Using CDC and sponsor-reported adverse event data, we find that booster mandates may cause a net expected harm: per COVID-19 hospitalisation prevented in previously uninfected young adults, we anticipate 18 to 98 serious adverse events, including 1.7 to 3.0 booster-associated myocarditis cases in males, and 1,373 to 3,234 cases of grade ≥3 reactogenicity which interferes with daily activities. Given the high prevalence of post-infection immunity, this risk-benefit profile is even less favourable.

https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm ... id=4206070
  • Eli jokaista estettyä koronan sairaalakeikkaa vastaan on odotettavissa 18-98 vakavaa rokotehaittaa, sis. 1,7-3,0x boosterimyokardiitti nuorilla miehillä.
  • Tutkijat huomauttavat myös, että prevalenssi (tartuntakattavuus) on suuri ko. populaatiossa ja tilanne on sama terveydenhuoltoalalla. Tulee pitää mielessä, että suuri osa ihmisistä saa oireettoman tartunnan, tämä oli tilanne jo aiempien varianttien aikana. SOTE-alan pakkoinjektiot tulisi viimeistään nyt lopetaa, sillä niillä paskotaan Suomen huoltovarmuus jo tavallisena aikanakin.


– Jos siihen tulee laajaa henkilökunnan sairastumista, jota voitaisiin vähentää rokotuksilla, niin olisi tavattoman tärkeää, että se otettaisiin uuteen harkintaan.
No kun ei voi vähentää, ne jo tällä hetkellä sekä altistavat tartunnoille että pitkittävät paranemista, tästä on jo nyt selvä näyttö.

Turha toivo, että muuttaisivat strategiaa ja antaisivat henkilökunnan säilyä terveenä. Nämä eivät seuraa tiedettä, eivätkä siten kykene tekemään sekä henkilökunnalle että potilaille turvallista strategiaa, vaan elävät toivon varassa.

Seuraava talvi tulee olemaan todennäköisesti pahin koronatalvi, kun boosteroidaan ympäri maailman ja vasta-aineita pakenevat & niitä hyväksikäyttävät (ADE) uudet variantit saapuvat, kiitos boosterikampanjoiden keskellä suurta tartuntakuormaa. Samaan aikaan vielä alentunut D-vitamiinipitoisuus, kylmä ja kuiva ilma.

Ellei kyse olisi vakavasta asiasta, niin löisin hattuni vetoa, että tulossa pahin kuolematalvi vuosikymmeniin, koronakuolemat tulevat myös olemaan erittäin korkeat.


*) Ks. video tai lue txt. Videossa se parempi, että näkee mistä tutkimuksista puhuu ja joitain selventäviä kuvia. Liittyy samaan kuin ylläoleva ja tiede tämän takana on täysin selvä - uudet boosterikampanjat ohjaavat variantit kiertämään immuniteettiä ja uusi valtavariantti saapuu myös Suomeen. ADE-riski on nyt todellinen (on jo todettuu labrassa). Tärkein tavoite tällä hetkellä tulisi olla korkean tartuntamäärän ajaminen alas laajalla antiviraalikampanjalla, ks/lue lisää:

"Kello on 5 yli 12 !", Dr. GWB 9.10.22
https://www.voiceforscienceandsolidarit ... -5-past-12
Ironiainjektio: Mitä enemmän injektiot, sitä enemmän infektoit (tuore tutkimus). Tästä syystä virustaudit ja syövät saavat usein vallan boostaamisen jälkeen. Olkaa viisaita ja pysähtykää hetkeksi.
Avatar
sikakoira
James Bond (Daniel Graig)
Viestit: 25879
Liittynyt: Ke Kesä 07, 2017 8:50 am

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja sikakoira »

^
Näyttää siltä että Coronasta on tulossa "rokottamattomien pandemia" :lol:
Maailma avautuu aivan toisella tavalla kuin jos yritätte rakentaa kuvaa maailmasta pelkän suomalaisen valtamedian varassa Se kuva on täysin virheellinen ja harhainen tarkoituksellisesti Se on mediapoolin ja hybridikeskuksen hybridisotaa teitä kohti
Vastaa Viestiin