Siis et ymmärrä yhtään kysymystä tuosta ylhäältä?Hurjimus kirjoitti: Ma Kesä 15, 2026 4:11 pmEn pysty ymmärtämään kysymystäsi, valitettavasti.tuulituu kirjoitti: Ma Kesä 15, 2026 4:03 pmKuka on väittänyt?Hurjimus kirjoitti: Ma Kesä 15, 2026 3:50 pm Uhkailu liittyy siihen, että on väitetty tytönkin olleen Antin katoamisen takana.
Ääliömäistä toimintaa siis vain., ei muuta, etenkin jos lapsiakin on uhkailtu.
Kenen muun hän väittää olevan katoamisen takana?
Miten häntä uhkaillaan ja miksi? "Oot kadottanut Antin, jos puhut asiasta, kostan", niinkö? Miksi tämä uhkailija uhkailisi, liittyykö hän myös juttuun?
Mitä mieltä olet siitä, kun Rossin mukaan tuollainen uhkailu ei ole mahdollista? Eli hänestä ei ole mahdollista, että joku vaikenisi vuodesta toiseen ja pelkäisi?
Puolestani tämä on loppuun käsitelty.
Sulla on siis vain mystinen tieto, että joku uhkailee.
Suhteutan kaiken kertomasi tähän, että nuo kysymykset ovat sinun ymmärryksesi käsittelemättömissä
pidän mahdollisena myös, että kerrot tahallasi virheellisiä tietoja. Mielenkiintoista, että miksi näin olisi.